OldCamera.pl

W Patronite od 16.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1457

Liczba Patronów: 1060

Zostań Patronem
8 patronów
95 miesięcznie
95 łącznie
Portal pełen informacji o starym kinie i ludziach filmu. Można tu znaleźć biogramy wielkich gwiazd i reżyserów filmowych, recenzje filmów, rankingi, wiadomości z historii kina, a także mnóstwo ciekawostek o tajemnicach kinematografii.

O Autorze

OldCamera.pl to portal, który powstał z myślą o wszystkich miłośnikach kina, a szczególnie tych ceniących klasyczne pozycje X Muzy. Stronę tworzą pasjonaci zakochani w starych mistrzach filmu. Można tu znaleźć informacje o historii kina, ciekawostki o najwybitniejszych reżyserach w dziejach, wielkich gwiazdach, a także przeczytać omówienia klasycznych dzieł kinematografii. Publikujemy również teksty na temat najnowszych filmów, festiwali i wydarzeń związanych z kinem.

Mamy na swoim koncie wywiady, między innymi z reżyserem Rafaelem Lewandowskim i Laurentem Vavonem, Dyrektorem Festiwalu FrankoFilm Zielona Góra. Patronujemy interesującym wydarzeniom filmowym organizowanym przez Prawie Kino i Niezależne Zrzeszenie Studentów w całej Polsce.

Naszą redakcję tworzą:

Agnieszka Czarkowska-Krupa - Redaktor Naczelna

Paula Apanowicz - Zastępca Redaktor Naczelnej

Kinga Redlińska, Anna Barańska, Tomasz Limanowski - Redaktorzy

W sprzedaży jest już nasza książka zbiorowa wydana w formie elektronicznej nakładem Wydawnictwa Internetowego e-bookowo:   "Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina"

"Zbiór historii "Twarze i maski – ostatni wielcy kochankowie kina" adresujemy nie tyle do znawców, ile do wszystkich miłośników kina. Na przestrzeni ponad 120 lat istnienia X muzy oprócz niezliczonej ilości wspaniałych dzieł filmowych wokół wielkiego ekranu narodziło się wiele pasjonujących historii związanych z jego twórcami. Wymyślona przez Hollywood instytucja gwiazdy filmowej przyjęła się na całym świecie, a biografie aktorów i aktorek stały się dla widzów równie interesujące jak filmy, w których występują. Szczególną uwagę przyciągają zaś fascynujące dzieje ich miłości i romansów. W kulturze popularnej związki gwiazd filmowych zajęły miejsce wielkich kochanków znanych z literatury. Romeo i Julia, Abelard i Heloiza, Tristan i Izolda, Dante i Beatrycze to nieśmiertelne symbole, które niejako odżywają na nowo w dziejach bogów kina.

Opowieści o miłosnych relacjach gwiazd są czymś znacznie więcej niż współczesnymi baśniami Szeherezady, tulącymi nas do snu. To historie, którym przyglądamy się z ciekawością, ponieważ chcemy odnaleźć w nich odbicie własnych powikłanych relacji uczuciowych i posmakować – być może oczywistej – ale jakże głębokiej prawdy, że nawet bogowie kina cierpią z miłości. A co więcej: w błysku fleszy, na świeczniku sławy, z milionami na koncie, to właśnie dzięki swojej słabości w tej delikatnej materii pozostają w naszych oczach ludzcy i bliscy."

Serdecznie prosimy zatem o wspieranie nas i zaglądanie na nasz portal!

oldcamera


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
15 zł jednorazowo
Anonimowy patron
15 zł jednorazowo
Kacper Krupa
Kacper Krupa
120 zł jednorazowo
Agnieszka Kielar
Agnieszka Kielar
15 zł jednorazowo
andrzejbrzostowski
andrzejbrzostowski
20 zł miesięcznie
Anonimowy patron
120 zł jednorazowo