OldCamera.pl

W Patronite od 16.04.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1972

Liczba Patronów: 2715

Zostań Patronem
Kup na prezent
2 patronów
110 miesięcznie
1 905 łącznie
Portal pełen informacji o starym kinie i ludziach filmu. Można tu znaleźć biogramy wielkich gwiazd i reżyserów filmowych, recenzje filmów, rankingi, wiadomości z historii kina, a także mnóstwo ciekawostek o tajemnicach kinematografii.

O Autorze

OldCamera.pl to portal, który powstał z myślą o wszystkich miłośnikach kina, a szczególnie tych ceniących klasyczne pozycje X Muzy. Stronę tworzą pasjonaci zakochani w starych mistrzach filmu. Można tu znaleźć informacje o historii kina, ciekawostki o najwybitniejszych reżyserach w dziejach, wielkich gwiazdach, a także przeczytać omówienia klasycznych dzieł kinematografii. Publikujemy również teksty na temat najnowszych filmów, festiwali i wydarzeń związanych z kinem.

Mamy na swoim koncie wywiady, między innymi z reżyserem Rafaelem Lewandowskim i Laurentem Vavonem, Dyrektorem Festiwalu FrankoFilm Zielona Góra. Patronujemy interesującym wydarzeniom filmowym organizowanym przez Prawie Kino i Niezależne Zrzeszenie Studentów w całej Polsce.

Agnieszka Czarkowska-Krupa - Redaktor Naczelna

W sprzedaży jest już nasza książka zbiorowa wydana w formie elektronicznej nakładem Wydawnictwa Internetowego e-bookowo:   "Twarze i Maski. Ostatni wielcy kochankowie kina"

"Zbiór historii "Twarze i maski – ostatni wielcy kochankowie kina" adresujemy nie tyle do znawców, ile do wszystkich miłośników kina. Na przestrzeni ponad 120 lat istnienia X muzy oprócz niezliczonej ilości wspaniałych dzieł filmowych wokół wielkiego ekranu narodziło się wiele pasjonujących historii związanych z jego twórcami. Wymyślona przez Hollywood instytucja gwiazdy filmowej przyjęła się na całym świecie, a biografie aktorów i aktorek stały się dla widzów równie interesujące jak filmy, w których występują. Szczególną uwagę przyciągają zaś fascynujące dzieje ich miłości i romansów. W kulturze popularnej związki gwiazd filmowych zajęły miejsce wielkich kochanków znanych z literatury. Romeo i Julia, Abelard i Heloiza, Tristan i Izolda, Dante i Beatrycze to nieśmiertelne symbole, które niejako odżywają na nowo w dziejach bogów kina.

Opowieści o miłosnych relacjach gwiazd są czymś znacznie więcej niż współczesnymi baśniami Szeherezady, tulącymi nas do snu. To historie, którym przyglądamy się z ciekawością, ponieważ chcemy odnaleźć w nich odbicie własnych powikłanych relacji uczuciowych i posmakować – być może oczywistej – ale jakże głębokiej prawdy, że nawet bogowie kina cierpią z miłości. A co więcej: w błysku fleszy, na świeczniku sławy, z milionami na koncie, to właśnie dzięki swojej słabości w tej delikatnej materii pozostają w naszych oczach ludzcy i bliscy."

Serdecznie prosimy zatem o wspieranie nas i zaglądanie na nasz portal!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
andrzejbrzostowski
andrzejbrzostowski
Próg: 10 zł
Koziołki Matołki
Koziołki Matołki
Próg: 10 zł