Avatar użytkownika

Orkiestra Wieniawa

44
patronów
1 620 
miesięcznie
48 020 
łącznie
44
patronów
1 620 zł 48 020 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Pierwsze dźwięki

Dziękujemy, że współtworzysz z nami Orkiestrę Wieniawa,

Twoje wsparcie pomaga nam promować i rozwijać ideę Orkiestry Wieniawa. To właśnie dzięki takim Patronom jak Ty jesteśmy w stanie edukować nowych muzyków, doskonalić nasz warsztat i grać koncerty.

20 zł miesięcznie
Nastrojenie

Patronkom i Patronom z tego progu wyślemy elektroniczną kartkę z podziękowaniami i podziękujemy Ci za wparcie na naszym Instastory.
50 zł miesięcznie
Rozegranie

Nasze Patronki i Patroni dostaną dostęp do grupy zamkniętej na Facebooku, gdzie będziemy publikować materiały niedostępne szerszej publiczności - zdjęcia i filmy z prób i backstage'u podczas koncertów, transmisje online Orkiestry Wieniawa "od kuchni"

Patronkom i Patronom przysługuje również nagroda z poziomu 20 zł.
100 zł miesięcznie
Wybór repertuaru

Patronki i Patroni dostaną elektorniczny certyfikat Patrona Orkiestry Wieniawa. Idealny do wydrukowania i zawieszenia na ścianie.
Dodatkowo każdy Patron dostanie zaproszenie na cokwartalne zamknięte spotkanie ekskluzywnej grupy Patronów, na którym będziemy omawiać plany Orkiestry Wieniawa i Wasze pomysły.

Patronkom i Patronom przysługują również nagrody z poprzednich progów.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
19 dostępnych miejsc
Próba generalna

Wybierając ten próg, dostaniesz od nas zaproszenie na próbę naszej orkiestry. Jako nasza Patronka, bądź Patron zobaczysz na żywo jak wygląda praca naszego zespołu od kuchni i będziesz mógł zadać wszystkie trapiące Cię pytania dotyczące orkiestr dętych.
Dodatkowo podziękujemy Ci za wsparcie na każdym granym przez nas koncercie.

Patronkom i Patronom przysługują również nagrody z poprzednich progów.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
10 dostępnych miejsc
Mini koncert

Wybierz ten próg i otrzymaj od nas specjalnie przygotowane nagranie z dedykacją dla Ciebie, na którym nie tylko Ci podziękujemy, ale też wykonamy krótki utwór.

Patronkom i Patronom przysługują również nagrody z poprzednich progów.
1994 zł miesięcznie
Wybierz 1994 zł
5 dostępnych miejsc
Trasa koncertowa

Wesprzyj nas kwotą 1994 zł, która symbolizuje rok założenia naszej orkiestry i otrzymaj od nas historyczny instrument Orkiestry Wieniawa z wygrawerowanymi podziękowaniami. Instrument przekażemy Ci podczas kolacji, na którą Cię zaprosimy. Zamieścimy także Twoje logo na naszej stronie i wszystkich publikowanych przez nas materiałach.

Patronkom i Patronom przysługują również nagrody z poprzednich progów.
7000 zł miesięcznie
Wybierz 7000 zł
3 dostępne miejsca
Światowe tournee

Wspierając nas tą kwotą, bardzo zbliżysz nas do realizacji naszych marzeń, dlatego my postaramy się spełnić jedno z Twoich i nagramy wybrany przez Ciebie, specjalnie zaaranżowany na tę okoliczność utwór. Wspólnie spotkamy się podczas nagrania w studiu Radia Kraków i będziesz mógł zobaczyć naszą pracę od kuchni.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Orkiestra Wieniawa w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Orkiestra Wieniawa to wyjątkowy projekt orkiestry dętej, która rozwija, inspiruje i uczy nowe generacje muzyków.

Dołącz do muzyków i społeczności Wieniawy i współtwórz z nami ten pomnik kultury, który przetrwa kolejne pokolenia. Zostań mecenasem sztuki.

Orkiestra Wieniawa

Tworzymy Orkiestrę Wieniawa, bo wierzymy że radość z grania jest najważniejsza. Bez względu na to czy jesteś dzieciakiem chwytającym instrument muzyczny i grającym na urodzinach swojej babci czy absolwentem jednej z najlepszych Akademi Muzycznych grającym na salach koncertowych.

Od 1994 roku, czyli od powstania naszej orkiestry, wspieramy rozwój naszych muzyków i społeczności lokalnej. Od 27 lat aktywnie koncertujemy, wykonując coraz bardziej ambitny repertuar na coraz bardziej prestiżowych scenach. Dajemy naszym muzykom możliwość obcowania z wybitnymi dziełami muzycznymi, gwiazdami i dyrygentami. Naszym przyjaciołom i fanom pokazujemy nowe oblicza orkiestry dętej przygotowując zróżnicowany repertuar. Przełomowym momentem w naszej historii był Jubileusz 20-lecia naszego zespołu, który nosił tytuł „Ku Krakowowi” - to właśnie on zrealizował nasze marzenia o zagraniu bardzo ambitnego repertuaru na sali filharmonii i to właśnie ten koncert otworzył nam drzwi do współpracy z wybitnymi polskimi dyrygentami czy aranżerami. To po tym koncercie wyjechaliśmy na trasę koncertową do Chin i zaczęliśmy snuć coraz bardziej ambitne plany na kolejne lata.

W 2014 roku rozszerzyliśmy swoją działalność o Małą Wieniawę, program pozaszkolnych zajęć muzycznych, który został stworzony z naszej miłości do edukacji, rozwoju i chęci aktywizacji społeczności lokalnej Raciborowic. Od tamtego czasu Mała Wieniawa ewoluowała poprzez udoskonalanie programu edukacyjnego, materiałów dla uczniów oraz zajęć. Obecnie na nasze lekcje uczęszcza ponad 70 dzieciaków, a przez ponad 7 lat, uczyliśmy ponad 200 muzyków. Organizowaliśmy szkolenia dla instruktorów, rodziców, wyjazdy warsztatowe i pikniki rodzinne.

Co dalej?

Dzisiaj mierzymy się z kolejnym wyzwaniem. Chcemy zrealizować trudny projekt nagrania płyty „Wieniawa gra klasykę” na którym zaprezentujemy polskie dzieła pisane na orkiestry dęte. Do tej pory, jeszcze żadna amatorska orkiestra nie zrealizowała tak ambitnego przedsięwzięcia.

Potrzebujemy Waszej pomocy aby wypożyczyć nuty, zaangażować do współpracy światowej klasy dyrygenta, wynająć profesjonalne studio i nagrać materiał. 

Nie zrobimy tego bez Was.

Cele Autora

Rozwój dzieci i młodzieży stawiamy na pierwszym miejscu!
  • 5 000 zł miesięcznie
  • 3 380 zł brakuje
32%
Kiedy osiągniemy cel 10 000 zł, dzięki Twojemu wsparciu realizować będziemy nasze najistotniejsze cele. Realizujemy nie tylko ambitne projekty koncertowe. Mocno inwestujemy w edukację artystyczną oraz rozwój dzieci i młodzieży w zakresie kompetencji, które ułatwią im funkcjonowanie w ich dorosłym życiu, takich jak: praca w grupie, odpowiedzialność, planowanie zadań i odpoczynku, pielęgnowanie hobby, ciekawość świata.
Nasza działalność w dużej mierze opiera się na wsparciu patronów, którymi są instytucje, organizacje oraz - mamy nadzieję - coraz liczniejsze grono patronów indywidualnych. Każda pomoc przyczynia się do realizacji podstawowych potrzeb, jak zakup instrumentów, nut i wyposażenia. Wspiera też nasze marzenia o sali prób spełniającej - odpowiednie dla orkiestry - standardy, aby muzycy mogli pracować w godnych warunkach.
Remont sali prób
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 8 380 zł brakuje
16%
W 2019 roku, podczas naszego Jubileuszu postanowiliśmy, że w ciągu kolejnych pięciu lat doprowadzimy do STWORZENIA DLA NASZYCH MUZYKÓW, miejsca do organizowania prób orkiestr, zespołów kameralnych oraz zajęć indywidualnych, spełniającego wszystkie standardy jakie potrzebne są do wspólnego kreowania muzyki i nauczania.

Od 16-stu lat funkcjonujemy w miejscu, w którym sala prób jest zlokalizowana na piętrze, bez windy, ani rampy, przez co wszystkie, także te najcięższe instrumenty trzeba, było nosić własnymi siłami.
Z uwagi na niski sufit i nieregularny kształt sali, miejsce to charakteryzuje się również niestety bardzo słabą akustyką, co negatywnie wpływa na budowanie brzmienia orkiestry.
Przez wiele lat nie posiadaliśmy nawet toalety (co ostatnio, dzięki Gminie Michałowice uległo zmianie).
Trudno nie wspomnieć również o ograniczonym dojeździe i niedostosowaniu naszej siedziby do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
Naszym marzeniem - zarówno muzyków Orkiestry, uczestników programu Mała Wieniawa, członków Stowarzyszenia i Zarządu, a w szczególności naszego poprzedniego Prezesa - Piotra - było to zmienić.

W tym roku, dzięki zaangażowaniu Władz Gminy Michałowice, za które jesteśmy wdzięczni, byliśmy już naprawdę blisko, tryskaliśmy radością, że już za chwile będziemy wydobywać piękne dźwięki w całkiem innych warunkach. Projekt naszej nowej sali prób czekał gotowy na rozpoczęcie przebudowy.... niestety w ostatniej chwili dowiedzieliśmy się, że jednak Gmina nie otrzymała środków zewnętrznych na jego zrealizowanie...

Pragniemy, aby nasi muzycy i uczniowie mogli grać i uczyć się w dogodnych warunkach.
Dzięki Wam, osobom które wierzą w nasze plany i rozwój istnieje szansa, że uda nam się coś zmienić. Liczymy na Wasze wsparcie, które w tych okolicznościach jest jeszcze bardziej istotne niż zawsze. Prosimy - wesprzyjcie remont nowej sali prób Orkiestry Wieniawa!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Orkiestra Wieniawa już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Jakub Konopka
Jakub Konopka
10 zł
Ewa S
Ewa S
20 zł
Anonimowy patron
10 zł
Andrzej Osyszko
Andrzej Osyszko
20 zł
Krzysztof Wesołowski
Krzysztof Wesołowski
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.