Orkiestra Wieniawa

W Patronite od 17.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 329

Liczba Patronów: 371

Zostań Patronem
Kup na prezent
52 patronów
1 820 miesięcznie
21 820 łącznie

Rozwój dzieci i młodzieży stawiamy na pierwszym miejscu!

5 000 zł

miesięcznie

36%

osiągnięto

3 180 zł

brakuje

Kiedy osiągniemy cel 10 000 zł, dzięki Twojemu wsparciu realizować będziemy nasze najistotniejsze cele. Realizujemy nie tylko ambitne projekty koncertowe. Mocno inwestujemy w edukację artystyczną oraz rozwój dzieci i młodzieży w zakresie kompetencji, które ułatwią im funkcjonowanie w ich dorosłym życiu, takich jak: praca w grupie, odpowiedzialność, planowanie zadań i odpoczynku, pielęgnowanie hobby, ciekawość świata.
Nasza działalność w dużej mierze opiera się na wsparciu patronów, którymi są instytucje, organizacje oraz - mamy nadzieję - coraz liczniejsze grono patronów indywidualnych. Każda pomoc przyczynia się do realizacji podstawowych potrzeb, jak zakup instrumentów, nut i wyposażenia. Wspiera też nasze marzenia o sali prób spełniającej - odpowiednie dla orkiestry - standardy, aby muzycy mogli pracować w godnych warunkach.

Remont sali prób

10 000 zł

miesięcznie

18%

osiągnięto

8 180 zł

brakuje

W 2019 roku, podczas naszego Jubileuszu postanowiliśmy, że w ciągu kolejnych pięciu lat doprowadzimy do STWORZENIA DLA NASZYCH MUZYKÓW, miejsca do organizowania prób orkiestr, zespołów kameralnych oraz zajęć indywidualnych, spełniającego wszystkie standardy jakie potrzebne są do wspólnego kreowania muzyki i nauczania.

Od 16-stu lat funkcjonujemy w miejscu, w którym sala prób jest zlokalizowana na piętrze, bez windy, ani rampy, przez co wszystkie, także te najcięższe instrumenty trzeba, było nosić własnymi siłami.
Z uwagi na niski sufit i nieregularny kształt sali, miejsce to charakteryzuje się również niestety bardzo słabą akustyką, co negatywnie wpływa na budowanie brzmienia orkiestry.
Przez wiele lat nie posiadaliśmy nawet toalety (co ostatnio, dzięki Gminie Michałowice uległo zmianie).
Trudno nie wspomnieć również o ograniczonym dojeździe i niedostosowaniu naszej siedziby do potrzeb osób ze szczególnymi potrzebami.
Naszym marzeniem - zarówno muzyków Orkiestry, uczestników programu Mała Wieniawa, członków Stowarzyszenia i Zarządu, a w szczególności naszego poprzedniego Prezesa - Piotra - było to zmienić.

W tym roku, dzięki zaangażowaniu Władz Gminy Michałowice, za które jesteśmy wdzięczni, byliśmy już naprawdę blisko, tryskaliśmy radością, że już za chwile będziemy wydobywać piękne dźwięki w całkiem innych warunkach. Projekt naszej nowej sali prób czekał gotowy na rozpoczęcie przebudowy.... niestety w ostatniej chwili dowiedzieliśmy się, że jednak Gmina nie otrzymała środków zewnętrznych na jego zrealizowanie...

Pragniemy, aby nasi muzycy i uczniowie mogli grać i uczyć się w dogodnych warunkach.
Dzięki Wam, osobom które wierzą w nasze plany i rozwój istnieje szansa, że uda nam się coś zmienić. Liczymy na Wasze wsparcie, które w tych okolicznościach jest jeszcze bardziej istotne niż zawsze. Prosimy - wesprzyjcie remont nowej sali prób Orkiestry Wieniawa!
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paulina Pukalak-Krawczyk
Paulina Pukalak-Krawczyk
Próg: 50 zł
Karolina Rudnicka
Karolina Rudnicka
Próg: 20 zł
Krystian Klimczyk
Krystian Klimczyk
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 20 zł
Izabela Osyszko
Izabela Osyszko
Próg: 20 zł
Izabella Koza
Izabella Koza
Próg: 10 zł