Orkiestra Wieniawa

W Patronite od 17.06.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 349

Liczba Patronów: 365

Zostań Patronem
Kup na prezent
54 patronów
1 810 miesięcznie
25 540 łącznie
Orkiestra Wieniawa to wyjątkowy projekt orkiestry dętej, która rozwija, inspiruje i uczy nowe generacje muzyków.

Dołącz do muzyków i społeczności Wieniawy i współtwórz z nami ten pomnik kultury, który przetrwa kolejne pokolenia. Zostań mecenasem sztuki.

O Autorze

Orkiestra Wieniawa

Tworzymy Orkiestrę Wieniawa, bo wierzymy że radość z grania jest najważniejsza. Bez względu na to czy jesteś dzieciakiem chwytającym instrument muzyczny i grającym na urodzinach swojej babci czy absolwentem jednej z najlepszych Akademi Muzycznych grającym na salach koncertowych.

Od 1994 roku, czyli od powstania naszej orkiestry, wspieramy rozwój naszych muzyków i społeczności lokalnej. Od 27 lat aktywnie koncertujemy, wykonując coraz bardziej ambitny repertuar na coraz bardziej prestiżowych scenach. Dajemy naszym muzykom możliwość obcowania z wybitnymi dziełami muzycznymi, gwiazdami i dyrygentami. Naszym przyjaciołom i fanom pokazujemy nowe oblicza orkiestry dętej przygotowując zróżnicowany repertuar. Przełomowym momentem w naszej historii był Jubileusz 20-lecia naszego zespołu, który nosił tytuł „Ku Krakowowi” - to właśnie on zrealizował nasze marzenia o zagraniu bardzo ambitnego repertuaru na sali filharmonii i to właśnie ten koncert otworzył nam drzwi do współpracy z wybitnymi polskimi dyrygentami czy aranżerami. To po tym koncercie wyjechaliśmy na trasę koncertową do Chin i zaczęliśmy snuć coraz bardziej ambitne plany na kolejne lata.

W 2014 roku rozszerzyliśmy swoją działalność o Małą Wieniawę, program pozaszkolnych zajęć muzycznych, który został stworzony z naszej miłości do edukacji, rozwoju i chęci aktywizacji społeczności lokalnej Raciborowic. Od tamtego czasu Mała Wieniawa ewoluowała poprzez udoskonalanie programu edukacyjnego, materiałów dla uczniów oraz zajęć. Obecnie na nasze lekcje uczęszcza ponad 70 dzieciaków, a przez ponad 7 lat, uczyliśmy ponad 200 muzyków. Organizowaliśmy szkolenia dla instruktorów, rodziców, wyjazdy warsztatowe i pikniki rodzinne.

Co dalej?

Dzisiaj mierzymy się z kolejnym wyzwaniem. Chcemy zrealizować trudny projekt nagrania płyty „Wieniawa gra klasykę” na którym zaprezentujemy polskie dzieła pisane na orkiestry dęte. Do tej pory, jeszcze żadna amatorska orkiestra nie zrealizowała tak ambitnego przedsięwzięcia.

Potrzebujemy Waszej pomocy aby wypożyczyć nuty, zaangażować do współpracy światowej klasy dyrygenta, wynająć profesjonalne studio i nagrać materiał. 

Nie zrobimy tego bez Was.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Marcin Lichosik
Marcin Lichosik
Próg: 100 zł
Izabella Koza
Izabella Koza
Próg: 10 zł
Paulina Pukalak-Krawczyk
Paulina Pukalak-Krawczyk
Próg: 50 zł
Karolina Rudnicka
Karolina Rudnicka
Próg: 20 zł
Krystian Klimczyk
Krystian Klimczyk
Próg: 50 zł