Witold Mrozek

W Patronite od 20.03.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie:

liczba Patronów:

0 patronów
0 zł miesięcznie
0 zł łącznie
Ekspercki podcast cotygodniowy "Ostatni dzwonek" - kultura-polityka-teatr-media. Autor jest dziennikarzem od kilkunastu lat piszącym o kulturze oraz jej polityczno-społecznych aspektach, publikuje w "Dwutygodniku", "Gazecie Wyborczej" czy OKO.press

O Autorze

Ekspercki i zaangażowany podcast: kultura-polityka-teatr-media. Od kilkunastu lat piszę o kulturze, jej społecznych i politycznych aspektach. Publikuję w "Gazecie Wyborczej", "Dwutygodniku", "Krytyce Politycznej" czy Oko.press - ale "Ostatni dzwonek" to osobisty i dostępny bezpłatnie zakątek internetu, w którym dostaniecie treści, których nie znajdziecie nigdzie indziej. Niszowe przedstawienia, pracownicze konflikty, autorskie ujęcia. Chciałbym, żeby "Ostatni dzwonek" zastąpił z nawiązką moje felietony z branżowego portalu e-teatr.pl - z którego usunęła mnie "dobra zmiana". I chciałbym to zrobić z dobrą muzyką prosto z ambitnych teatralnych scen.

Teatr z Wałbrzycha, Warszawy, Berlina, Teheranu, Stambułu czy Wagadugu; cenzura, mobbing w instytucjach kultury i nieprzejrzyste zarobki dyrektorów, najnowsze artystyczne odkrycia i zapomniane karty teatralnej historii - o tym wszystkim pisałem w ostatnich latach. "Ostatni dzwonek" wyobrażam sobie jako miejsce, gdzie będzie o tym więcej, głębiej - i bliżej, bo "radiowy" charakter podcastu daje intymność kontaktu niespotykaną w gazecie, ani nawet w socialmediowych postach.

Moje wywiady z aktorami młodego pokolenia w "Dwutygodniku" zmieniły chyba trochę sposób rozmawiania o tym zawodzie w Polsce - chcę kontynuować to w bardziej intensywny sposób, no i bez autoryzacji! To spora przewaga - chyba się zgodzicie. Żeby to móc robić porządnie i regularnie - co tydzień - potrzebuję pieniędzy. Nie ma darmowych mediów.

Dziękuję za wsparcie, damy radę!

Witold Mrozek

Podnosi?

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!