Avatar użytkownika

Outriders

356
patronów
5 470 
miesięcznie
49 820 
łącznie
356
patronów
5 470 zł 49 820 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Witamy na pokładzie! Mamy dla Ciebie:
🌏 Magazyn Outriders w wersji audio;
🌏 dostęp do ponad 200 archiwalnych nagrań – wystąpień z naszych konferencji i festiwali;
🌏 zaproszenie do grupy na Discordzie, w której z pierwszej ręki dowiesz się, nad czym pracujemy i co u nas słychać.

Wiele osób odradzało nam wprowadzenie tak niskiego progu, ale czasy są trudne. Dziękujemy, że mimo to chcesz nam pomóc i do nas dołączyć! Każde, nawet symboliczne wsparcie daje nam moc do działania. Dziękujemy!
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Dołączasz do świata Outriders
🌏 bilety ze zniżką 50% na organizowane przez nas wydarzenia, spotkania i imprezy;
🌏 dostęp do imprez tylko dla Patronek i Patronów (w tym Wielkiej Imprezy Otwarcia Outriders Klub);
🌏 wszystkie nagrody z poprzedniego progu.

Wspaniale, że interesują Cię nasze treści i widzisz w nich wartość. Dziękujemy! W końcu wszystkie nasze opowieści powstają z myślą o Tobie. A teraz dołączasz do świata Outriders.
Obrazek progu
20 zł miesięcznie
Jeszcze więcej materiałów dla Ciebie
🌏 e-book „Wyspa Krym” autorstwa Piotra Andrusieczki ze zdjęciami Marcina Sudera. W tej książce autorzy pokazują, jak Krym zmieniał się pod okupacją rosyjską i dlaczego Rosja dążyła do inwazji na Ukrainę;
🌏 wszystkie nagrody z poprzednich progów.

Dziękujemy, że chcesz nas wspierać w opowiadaniu świata: nagrywaniu podcastów, pisaniu Magazynu i tworzeniu interaktywnych reportaży! 20 zł to dla nas naprawdę sporo — szczególnie w obecnej sytuacji w kraju. Dlatego dostajesz od nas coś ekstra: e-book Piotra Andrusieczki i Marcina Sudera!
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Wspólnie zmieniamy dziennikarstwo na lepsze
🌏 podziękowanie w Magazynie i Podcaście — chcemy, by wszyscy wiedzieli, jak wspaniałych Patronów i Patronki mamy, więc jeśli tylko się zgodzisz, wymienimy Cię w ich gronie w Magazynie oraz Podcaście;
🌏 wszystkie nagrody z poprzednich progów.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Opowiadasz o świecie razem z nami
🌍 darmowe wejściówki dla Ciebie i osoby towarzyszącej na wszystkie nasze wydarzenia i imprezy;
🌍 wszystkie nagrody z poprzednich progów (m.in. e-book "Wyspa Krym" i Magazyn w wersji audio).

Wow! Bardzo Ci dziękujemy! To dla nas naprawdę ogromne wsparcie. Jesteśmy wdzięczni, bo dzięki Tobie będziemy mogli tworzyć jeszcze więcej reportaży i podcastów na całym świecie oraz robić to, w czym jesteśmy najlepsi.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Outriders w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

To my, Outriders. Tłumaczymy to, co dzieje się na świecie. Wiedzę, informacje, relacje i analizy niedostępne w tzw. mainstreamie znajdziecie w naszych multimedialnych reportażach, Magazynie o świecie, podcaście i rozmowach na YouTube. Budujemy reporterski Klub w Warszawie.

Outriders to grupa reporterska założoną przez Anię i Jakuba Górnickich w 2017 r. Wspólnie z polskimi i międzynarodowymi dziennikarzami i dziennikarkami opowiadamy o świecie i pomagamy zrozumieć to, jak się zmienia. 

Zajmujemy się zarówno „slow journalism” i opowiadamy o klimacie, migracjach czy mniejszościach etnicznych, jak i relacjonujemy aktualne wydarzenia międzynarodowe. Idziemy swoją drogą. Eksperymentujemy, jesteśmy częścią międzynarodowych społeczności reporterskich. Wszystko po to, by zaproponować coś nowego w dziennikarstwie.

 

Do tej pory utrzymywaliśmy się z grantów oraz organizacji wydarzeń. Chcemy to zmienić i bardziej oprzeć się o symboliczne nawet wsparcie od Ciebie i innych osób, które wiedzą, jak ważne jest rozumienie procesów zachodzących w świecie. 

 

Co Ci dajemy?

W każdy piątek o 8.00 rano do 42 tys. czytelników i czytelniczek trafia Magazyn Outriders, czyli:

  • autorski wybór zweryfikowanych wiadomości ze świata, które często nie przebijają się do polskich mediów;
  • sprawdzone źródła oraz linki do pogłębionych materiałów;
  • wersja audio (tylko dla Patronów i Patronek).

Magazyn rozsyłamy mailem — trafia on więc bezpośrednio do czytelników, niezależnie od kaprysów algorytmów. Nad każdym wydaniem pracują: dwoje redaktorów, dwie korektorki, factcheckerka oraz graficzka.

Sprawdź przykładowe wydania na naszej stronie

 

Cotygodniowa audycja, w której przyglądamy się światu z perspektywy rozwiązań. Ania i Kuba rozmawiają na temat współczesnego świata i stojących przed nim wyzwań z ludźmi, którzy szukają rozwiązań. Patrzymy na to, co działa, co może zadziałać i czego należy spróbować. Ale to nie wszystko — przygotowujemy też reportaże audio, w których dzięki dźwiękom zabieramy Cię w różne zakątki globu. Tak, by pomóc Ci zrozumieć, jak zmienia się świat.

Nasz podcast otrzymał wyróżnienie w konkursie Podcast Roku za relacje z Ukrainy oraz dwie nominacje do nagrody Grand Press. Pracują nad nim: eksperci i ekspertki, producenci, montażysta, tłumacze, lektorzy i prowadzący.

To nasz znak firmowy! Pogłębione treści, szalona forma, niszowy temat, nieregularna publikacja. Po prostu sztuka ;). By coraz lepiej opowiadać o świecie, inspirujemy się muzyką, grami, grafiką – i wykorzystujemy wszystkie te formy. Podróżujemy i współpracujemy z lokalnymi reporterami i reporterkami, którzy najlepiej opowiadają o wydarzeniach dziejących się w ich krajach

Oto nasze przykładowe realizacje:

  • Jeden dzień w… – wojna w Ukrainie ukazana w technologii VR/360,
  • Wiza Donikąd – o szlaku migrantów przez Białoruś, zdobyła Polsko-Niemiecką Nagrodę Dziennikarską im. Tadeusza Mazowieckiego w kategorii Multimedia,
  • Pasterze Samburu – zrealizowany w Kenii z Luisem Tato, fotografem nominowanym do World Press Photo,
  • Na terytorium słoni – reportaż ze Sri Lanki nominowany do European Press Prize.

 

 

Jesienią 2023 r. uruchomimy klub dziennikarski w Warszawie, który będzie sercem naszej społeczności. Miejscem debat, spotkań, kaw, imprez. Przestrzenią, która połączy ciekawych ludzi, świat, o którym chcą rozmawiać, media i technologie. Klubem, do którego nasi Patroni i Patronki będą mieli uprzywilejowany dostęp. 

 

Nagrody

Tylko w 2022 r. zostaliśmy nominowani do nagrody Innovation Award na European Press Prize, zostaliśmy zwycięzcami kategorii Multimedia Polsko-Niemieckiej Nagrody Dziennikarskiej im. Tadeusza Mazowieckiego, finalistami Digital Media Award na One World Media, zwycięzcami Social Media & Engagement na Covering Climate Now – Climate Journalism Awards oraz finalistami nagrody La Buena Prensa w Hiszpanii. 

Ze wszystkich nagród i nominacji jesteśmy bardzo dumni. Jednak czas powstania jednego multimedialnego reportażu wynosi 4–6 miesięcy, a czasami nawet rok. Są to produkcje, które kosztują średnio kilkadziesiąt tysięcy złotych. Chcielibyśmy tłumaczyć i przybliżać Ci świat w ten sposób, ale bez wsparcia finansowego odbiorców i odbiorczyń to się nie uda. 

Nawet kilka złotych cyklicznego, miesięcznego wsparcia sprawia, że Outriders może istnieć.

Dołącz do nas. Zajrzyj na naszą stronę, media społecznościowe i zostań z nami na dłużej. Do podcastów, Magazynu i rozmów na YT dołączamy materiały tylko dla Patronów i Patronek. Zaraz ruszy Klub — warto dołączyć do nas właśnie teraz!

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Outriders w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Outriders już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Mariusz Rakowski
Mariusz Rakowski
50 zł
Anonimowy patron
5 zł
Zdz Sier
Zdz Sier
10 zł
Anonimowy patron
20 zł
Paweł Górnicki
Paweł Górnicki
100 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.