Avatar użytkownika

Paints of War

14
patronów
510 
miesięcznie
5 460 
łącznie
14
patronów
510 zł 5 460 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Hej Dobry Ludziu! Fajnie że miałeś luźną dyszkę, jeszcze fajniej że "rzuciłeś grosza streamerowi" :) Wielkie dzięki!
25 zł miesięcznie
Hej Dobry Ludziu! Bardzo dziękuję że postanowiłeś wesprzeć moją działalność tą zacną kwotą! W ramach podziękowania wymienię Cię na końcowym ekranie mojego streama :)
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
10 dostępnych miejsc
Dobry Ludziu! Wielkie dzięki za to konkretne wsparcie. Jesteś giga-czadem. W ramach podziękowania za tą bardzo sytą kwotę, wyślę Ci powitalny pakiecik "firmowych" gadżetów (jeden raz ;) ). Dodatkowo zyskujesz na discordzie rangę Argyraspidesa, co da Ci dostęp do ukrytych "koszar Agemy" gdzie będziemy mogli omawiać dalsze plany dla kanału, streamów i podcastów.
75 zł miesięcznie
Wybierz 75 zł
5 dostępnych miejsc
No, Dobry Ludziu. To już poważna sprawa. Widzę że naprawdę zależy Ci na rozwoju kanału i polepszaniu jakości streamów i podcastów. Jako prawdziwemu mentorowi mojej działalności, podziękuję Ci nie tylko powitalnym pakietem gadżetów, ale także przyjęciem w zaszczytne grono Hetairów na Discordzie, gdzie będziesz mieć realny głos w sprawach podcastów i streamów. Dodatkowo, raz na jakiś czas, kiedy zbierze się trochę fantów z recenzji / unboxingów / testów, wyślę Ci paczuszkę z kilkoma takimi losowymi rzeczami (poza zwyczajowymi streamowymi give-awayami). Jeszcze raz bardzo dziękuję i doceniam!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Paints of War w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

W sieci zajmuję się moim hobby, czyli malowaniem figurek i wargamingiem. Na moich kanałach Youtube i Twitch prowadzę POPO (Poniedziałkowe Podcasty), a także streamuję malowanie/unboxingi/ogólne hobbystyczne pogaduchy.

Jestem Mateusz, zwany także Matheo. W dzień pracuję i jestem mężem i tatą trójki rozrabiaków, wieczorami zaś - o ile sił starczy - oddaję się mojemu hobby, czyli wszystkiemu co związane z małymi ludzikami (zarówno tymi do grania, jak i postawienia na półce).
 

Od małego miałem kontakt z modelarstwem - w miarę ograniczonych, peerelowskich możliwości kleiłem i malowałem wszystko co wpadło mi w ręce, zwłaszcza modele samolotów. Nawet w tym przedziale życia kiedy odkrywa się rockandrolla i dziewczyny, zawsze gdzieś tam na biurku stała jakaś miniaturowa maszyna w trakcie konstrukcji. Potem poznałem wargaming i małe figurki fantasy, i stopniowo moje zainteresowania skupiły się na grach i miniaturkach do grania. Nadal jednak najbardziej ceniłem sobie tą modelarsko-malarską część hobby.

Moje zainteresowania doprowadziły w 2011 roku do założenia bloga. Plan był taki żeby zmienić hobby w sposób na zarabianie... Z zarabiania ostatecznie nic nie wyszło, ale blog pozostał i prowadziłem go z różnym natężeniem postów aż do 2021 roku. Obecnie nie pojawiają się tam nowe posty, ale dużo ciekawych treści pozostało. Na przykład takich:

http://paintsofwar.blogspot.com/2021/11/z-impetem-w-przyszosc.html#more

Jedną z przyczyn, dla których zaprzestałem aktywnego blogowania, było rozpoczęcie działalności streamerskiej. W 2021 r., w czasie pandemicznego lockdownu, z tęsknoty za hobbystycznymi pogaduchami w gronie podobnych mi nerdów, postanowiłem zacząć streamowanie moich malarsko-modelarskich wieczorów. Chciałem tym osiągnąć kilka celów:


- po pierwsze: wprowadzić pewien rygor w moim malowaniu, które rozjechało się trochę przez ogólne zmęczenie i lenistwo ;)


- po drugie - utrzymać kontakt, choćby wirtualny, ze znajomymi z "niszy"


- po trzecie - przy odrobinie szczęścia utworzyć małą społeczność hobbystycznych fascynatów, gdzie będziemy mogli sobie pogadać, podzielić się wiedzą, może podjąć jakieś wspólne inicjatywy.


Z dumą muszę przyznać, że wszystkie te cele udało się osiągnąć :)
 

Niemal od początku działania kanału zaczęły się także hobbystyczne podcasty, tzw. POPO  (od POniedziałkowego POdcastu), realizowane w formule "na żywo z udziałem widzów" spotkania i pogadanki w trakcie kórych poznajemy ciekawe osoby związane z hobby, prezentujemy nowe lub mniej znane gry albo roztrząsamy różne aspekty gier czy przemysłu figurkowego. Na przykład tak:

https://www.youtube.com/watch?v=j0Fa94gm6VM&list=PLY42FAfiYR9qQVDfSJvwWPVvBusIw0v-b&index=5
 

Kanał od początku miał być darmowy, i nie planuję tego zmieniać; od zarabiania mam pracę, a to jest hobby. Wszystkie treści - zapisy emisji, wpisy, udział w losowaniach fantów dla widzów - były i są bezpłatne.

Dlaczego więc Patronite?

Chciałbym żeby jakość tego co robię była możliwie jak najlepsza, a jednocześnie nie mogę sobie pozwolić na zbytnie naruszanie domowego budżetu. W dodatku różne atrakcje które w miarę możliwości staram się organizować dla widzów - takie jak np. give-awaye różnych drobnych hobbystycznych akcesoriów, które dostaję od zaprzyjaźnionych firm jako upominki - też mają swoje koszta, jak choćby wysyłka do paczkomatu. Stąd pojawił się pomysł na założenie takiego konta, gdzie fani i przyjaciele kanału będą mogli - jeśli im się zachce - "rzucić grosza streamerowi", czyli wesprzeć działalność kanału niewielką kwotą. Pomysł został przyjęty ciepło przez moją małą społeczność, więc... oto jestem :)

Środki zebrane na tym koncie posłużą m. in. do pokrycia kosztów bieżących, takich jak wysyłki czy (jeśli wystarczy) ulepszenie serwera Discorda. W dalszych planach jest ulepszenie setupu do streamowania: nowe biurko (do którego będzie można przykręcić różne przydatne uchwyty dla mikrofonu czy lamp), może nowa kamerka, może nowy mikrofon, może greenscreen...

Pomysłów jest wiele!

Cele Autora

Nowe biurko
  • 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Nowe biurko pozwoli mi na zamocowanie wszelkich potrzebnych uchwytów/ramion na lampy, mikrofon i kamerę. Mi będzie dużo wygodniej, Wy nie będziecie musieli słuchać ciągłych stuknięć, puknięć i szurnięć wyłapywanych obecnie przez mikrofon stojący na blacie :)
Sony Zv E10
  • 4 500 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Niesamowity aparat (plus osprzęt do przechwytywania obrazu), idealny do tego co robię - tzn. streamowania czynności manualnych. Widziałem go w akcji na innych streamach, wiem na co go stać. Marzę o tym żeby co chwilę nie ruszać kamerką czy nie wyostrzać obrazu w ustawieniach OBS-a, bo to musi być mało interesujące dla widzów... a ten aparat mi to umożliwi :)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Paints of War już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Zibi Tron
Zibi Tron
75 zł
Krzysztof
Krzysztof
75 zł
Marcin Poterski
Marcin Poterski
75 zł
Marcin Stelmach
Marcin Stelmach
75 zł
Blowy
Blowy
25 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.