Paints of War

W Patronite od 30.01.2023

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1293

Liczba Patronów: 1150

Zostań Patronem
Kup na prezent
12 patronów
295 miesięcznie
1 250 łącznie
W sieci zajmuję się moim hobby, czyli malowaniem figurek i wargamingiem. Na moich kanałach Youtube i Twitch prowadzę POPO (Poniedziałkowe Podcasty), a także streamuję malowanie/unboxingi/ogólne hobbystyczne pogaduchy.

O Autorze

Jestem Mateusz, zwany także Matheo. W dzień pracuję i jestem mężem i tatą trójki rozrabiaków, wieczorami zaś - o ile sił starczy - oddaję się mojemu hobby, czyli wszystkiemu co związane z małymi ludzikami (zarówno tymi do grania, jak i postawienia na półce).
 

Od małego miałem kontakt z modelarstwem - w miarę ograniczonych, peerelowskich możliwości kleiłem i malowałem wszystko co wpadło mi w ręce, zwłaszcza modele samolotów. Nawet w tym przedziale życia kiedy odkrywa się rockandrolla i dziewczyny, zawsze gdzieś tam na biurku stała jakaś miniaturowa maszyna w trakcie konstrukcji. Potem poznałem wargaming i małe figurki fantasy, i stopniowo moje zainteresowania skupiły się na grach i miniaturkach do grania. Nadal jednak najbardziej ceniłem sobie tą modelarsko-malarską część hobby.

Moje zainteresowania doprowadziły w 2011 roku do założenia bloga. Plan był taki żeby zmienić hobby w sposób na zarabianie... Z zarabiania ostatecznie nic nie wyszło, ale blog pozostał i prowadziłem go z różnym natężeniem postów aż do 2021 roku. Obecnie nie pojawiają się tam nowe posty, ale dużo ciekawych treści pozostało. Na przykład takich:

http://paintsofwar.blogspot.com/2021/11/z-impetem-w-przyszosc.html#more

Jedną z przyczyn, dla których zaprzestałem aktywnego blogowania, było rozpoczęcie działalności streamerskiej. W 2021 r., w czasie pandemicznego lockdownu, z tęsknoty za hobbystycznymi pogaduchami w gronie podobnych mi nerdów, postanowiłem zacząć streamowanie moich malarsko-modelarskich wieczorów. Chciałem tym osiągnąć kilka celów:


- po pierwsze: wprowadzić pewien rygor w moim malowaniu, które rozjechało się trochę przez ogólne zmęczenie i lenistwo ;)


- po drugie - utrzymać kontakt, choćby wirtualny, ze znajomymi z "niszy"


- po trzecie - przy odrobinie szczęścia utworzyć małą społeczność hobbystycznych fascynatów, gdzie będziemy mogli sobie pogadać, podzielić się wiedzą, może podjąć jakieś wspólne inicjatywy.


Z dumą muszę przyznać, że wszystkie te cele udało się osiągnąć :)
 

Niemal od początku działania kanału zaczęły się także hobbystyczne podcasty, tzw. POPO  (od POniedziałkowego POdcastu), realizowane w formule "na żywo z udziałem widzów" spotkania i pogadanki w trakcie kórych poznajemy ciekawe osoby związane z hobby, prezentujemy nowe lub mniej znane gry albo roztrząsamy różne aspekty gier czy przemysłu figurkowego. Na przykład tak:

https://www.youtube.com/watch?v=j0Fa94gm6VM&list=PLY42FAfiYR9qQVDfSJvwWPVvBusIw0v-b&index=5
 

Kanał od początku miał być darmowy, i nie planuję tego zmieniać; od zarabiania mam pracę, a to jest hobby. Wszystkie treści - zapisy emisji, wpisy, udział w losowaniach fantów dla widzów - były i są bezpłatne.

Dlaczego więc Patronite?

Chciałbym żeby jakość tego co robię była możliwie jak najlepsza, a jednocześnie nie mogę sobie pozwolić na zbytnie naruszanie domowego budżetu. W dodatku różne atrakcje które w miarę możliwości staram się organizować dla widzów - takie jak np. give-awaye różnych drobnych hobbystycznych akcesoriów, które dostaję od zaprzyjaźnionych firm jako upominki - też mają swoje koszta, jak choćby wysyłka do paczkomatu. Stąd pojawił się pomysł na założenie takiego konta, gdzie fani i przyjaciele kanału będą mogli - jeśli im się zachce - "rzucić grosza streamerowi", czyli wesprzeć działalność kanału niewielką kwotą. Pomysł został przyjęty ciepło przez moją małą społeczność, więc... oto jestem :)

Środki zebrane na tym koncie posłużą m. in. do pokrycia kosztów bieżących, takich jak wysyłki czy (jeśli wystarczy) ulepszenie serwera Discorda. W dalszych planach jest ulepszenie setupu do streamowania: nowe biurko (do którego będzie można przykręcić różne przydatne uchwyty dla mikrofonu czy lamp), może nowa kamerka, może nowy mikrofon, może greenscreen...

Pomysłów jest wiele!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Arkadiusz Wróblewski
Arkadiusz Wróblewski
Próg: 10 zł
pnzr87
pnzr87
Próg: 50 zł
Snag
Snag
Próg: 10 zł
Krystian Kaczmarski
Krystian Kaczmarski
Próg: 10 zł
Ryś Rysio
Ryś Rysio
Próg: 10 zł