Krzysztof Petek

W Patronite od 30.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2553

Liczba Patronów: 2889

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
25 miesięcznie
760 łącznie
Autor książek przygodowo-sensacyjnych, instruktor survivalu, samoobrony, politolog, organizator wypraw i szkół przetrwania, także dla najmłodszych. Dziennikarz i twórca kanałów na YouTube.

O Autorze

Ludzie miewają korzenie. Ja mam skrzydła! 

Jako autor powieści przygodowo-sensacyjnych podróżuję po świecie, by akcję książek umieszczać w miejscach autentycznych, pełnych realnych zagadek, by przynosić Wam stamtąd łut tajemniczości, czasem grozy, zawsze - emocji! 

Moje powieści czytają wszystkie pokolenia, piszę bowiem i dla tych, którzy zaczynają przygodę z literkami, i dla młodzieży poszukującej swoich dróg, i dla czytelnika dojrzałego. 

Nie pracuję na etacie. To, o czym piszę - to moja praca! Nie jeżdżę do biura co rano, nie musze się kłaniać szefowi. Ale każdego dnia poganiam sam siebie, bo czas ucieka! Samodyscyplina jest konieczna. 

Poza pracą nad książkami prowadzę też kanał na YouTube i publikuję podcasty na Spotify. Opowiadam tam o najciekawszych wydarzeniach z wypraw. I staram się, by taka opowieść była jak wisienka na torcie podróży. 

Aby przekształcić to przedsięwzięcie w prawdziwe objazdowe studio, by zapraszać Was do Amazonii, na Syberię, do Transylwanii, by pokazać Wam z bliska Czarnobyl, Prypeć i milion kolejnych miejsc - potrzeba specjalnych funduszy. Na studio, sprzęt i na same wyprawy. Dlatego założyłem Patronite - by móc regularnie dostarczać Wam opowieści, relacji a w rezultacie - także zabierać Was na ekspedycje. 

Posłuchajcie, oceńcie - wesprzyjcie!

www.youtube.com/KrzysztofPetek

 

Więcej o mnie?

Dziennikarz. Detektyw. Pisarz. Organizator wypraw. Instruktor survivalu. Adept WingTsun kung-fu.

W bibliotekach i na półkach można znaleźć 28 moich książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Wkrótce pojawi się moja nowa seria kryminałów przeznaczona wyłącznie dla czytelnika dorosłego. Penetracja puszczy amazońskiej, Syberii i Kamczatki pozwala umieścić akcję książek i reportaży w autentycznych miejscach, w toku akcji zapoznać Czytelnika z realnym życiem dalekich kultur. 

Współpraca z Wydawnictwem Siedmioróg przyniosła efekt w postaci serii PORACHUNKI Z PRZYGODĄ. Dla Ossolineum napisałem „Diamentowy pościg”, pozostałe książki wydała Literatura, Agencja WORD-PRESS i Wydawnictwo Zysk i S-ka. Od roku 2001 jako członek Związku Literatów Polskich współorganizowałem Międzynarodowy Festiwal Poezji POECI BEZ GRANIC. W latach 2007-2014 pełniłem funkcję wiceprezesa Dolnośląskiego Oddziału ZLP. Pracowałem dla TVP Katowice i dla studia radiowego EGIDA. Publikowałem dotąd w wielu czasopismach, w tym w Panoramie, Polityce, Dzienniku Zachodnim. Podróżuję, zapraszany na spotkania autorskie, promując także zdrowy styl życia i aktywność społeczną. Walczę z postawami patologicznymi, organizując wykłady i wyprawy dla młodzieży. Uczestniczę w akcji Cała Polska czyta dzieciom. Prowadzę międzynarodowe szkolenia literackie i dziennikarskie, a także koncerty, akcje Noc w bibliotece czy Noc detektywów.

We współpracy z bibliotekami i stowarzyszeniami przygotowuję wnioski ministerialne i unijne, dostarczając plan, założenia wychowawcze, efekty społeczne, wycenę warsztatów, spotkań, szkoleń i wypraw. 

LISTA WYDANYCH KSIĄŻEK: 

Seria "Porachunki z przygodą"

Mroczny labirynt

Tajemnica deszczowej nocy

Czarna walizka

Kamienna pułapka 

Ostatnia zagadka

Trzy dni od teraz

Bezlitosna fala

Koszmarna przesyłka

Wszystko w swoim czasie

Kolekcja Łowcy Cieni

Seria "Operacja HYDRA"

Ślad Waldemara

Trakt Patrycji

Droga Eweliny

Ścieżka Janusza

Trop Katarzyny

Trasa Mirka

Seria "GRA"

Gra w trzy karty

Gra w dwadzieścia pytań

Gra w ciemno

Poza tym

Całe złoto El Dorado

Diamentowy pościg 

Spokojne wakacje

Amulet pecha

Zaklęcie dla Golema - Praga

Zagadka kaszlącego upiora

Benedykt Polak - pierwszy polski podróżnik

Michał Boym - poseł chińskiego cesarza

http://www.krzysztofpetek.pl

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Małgorzata Petek
Małgorzata Petek
Próg: 25 zł
Jan Chryzostom Olszewski
Jan Chryzostom Olszewski
Próg: 5 zł
Michał Węgrzyn
Michał Węgrzyn
Próg: 5 zł
Filip Andrzejczak
Filip Andrzejczak
Próg: 25 zł