Pharmacopola

W Patronite od 11.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1937

Liczba Patronów: 2265

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
115 miesięcznie
1 379 łącznie
Wydawnictwo i portal (www.pharmacopola.pl) poświęcone etnobotanice, historii nauk medycznych i farmaceutycznych, ziołolecznictwu oraz aromaterapii. Wydajemy także inne tematyczne publikacje. Prowadzimy kanał na YouTube (@pharmacopola_redakcja) oraz podcast (Pharmacopola Podcast).

O Autorze

O wydawnictwie

Pharmacopola jest wydawnictwem naukowym i specjalistycznym, które zajmuje się humanistyczną i społeczną stroną nauk biomedycznych i ścisłych. Wśród publikacji znajdują się zarówno te poświęcone etnobotanice i etnofarmakologii, historii nauki (zwłaszcza farmacji i medycyny), ziołolecznictwu, farmakognozji, aromaterapii oraz opisujące współczesne badania naukowe. Wśród autorów znajdują się osoby związane zawodowo z farmacją, zielarstwem i medycyną.

Na portalu dostępne jest bezpłatne czasopismo Pharmacopola (dwumiesięcznik) oraz artykuły związane z profilem działalności — pharmacopola.pl

Jesteśmy wydawcą serii "Acta Uroborosa", "Botanika ekonomiczna" oraz "Etnofarmakologia i etnofarmacja".

Redaktorem naczelnym oraz wydawcą jest Aleksander K. Smakosz — magister farmacji, obecnie doktorant w Katedrze Biologii i Biotechnologii Farmaceutycznej (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu). Naukowo zajmuje się fitochemią, etnofarmakologią historyczną, toksykologią roślin, farmakognozją substancji aromatycznych i przypraw, chemią kosmetyków oraz historią kulinariów. Jest autorem kilkudziesięciu wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych (pełna lista), wielu rozdziałów w monografiach naukowych oraz kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych z zakresu nauk farmaceutycznych oraz ziołolecznictwa (pełna lista).

Współpracował także z Instytutem Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych jako autor rozdziałów w książkach z serii Kocham Zioła. Prowadzi także blog poświęcony przyprawom z perspektywy botaniki ekonomicznej, farmacji i etnofarmakologii - gulosus.pl

Jest redaktorem naukowym serii "Acta Uroborosa" oraz "Botanika Ekonomiczna". W sprzedaży posiadamy jego książki — Epidemie — od historycznych postaci leku po COVID-19, Etnofarmakologia rogu jednorożca, Historia medycyny i farmacji: szkice i eseje, Wpływ alchemii na współczesny świat: farmacja, medycyna, kultura oraz Historia naturalna przypraw.

 

Magister farmacji, obecnie doktorant na Katedrze Biologii i Biotechnologii Farmaceutycznej (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu). Naukowo zajmuje się fitochemią, etnofarmakologią historyczną, toksykologią roślin, farmakognozją substancji aromatycznych i przypraw, chemią kosmetyków oraz historią kulinariów. Jest autorem kilkudziesięciu wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych (pełna lista), wielu rozdziałów w monografiach naukowych oraz kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych z zakresu nauk farmaceutycznych oraz ziołolecznictwa (pełna lista). Podczas studiów farmaceutycznych był przez wiele lat członkiem zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, oraz przewodniczącym trzech kół naukowych: przy Zakładzie i Katedrze Biologii i Botaniki Farmaceutycznej, przy Zakładzie i Katedrze Chemii Fizycznej oraz “Uroboros”. Prowadzi blog poświęcony przyprawom z perspektywy botaniki ekonomicznej oraz farmacji — gulosus.pl. Jest redaktorem naukowym serii “Acta Uroborosa” oraz “Botanika Ekonomiczna”

Kontynuuj czytanie na stronie Pharmacopola https://pharmacopola.pl/redakcja/?_gl=1*h2d11j*_ga*MTU1MDAxNDM1OS4xNjgyOTU2OTU2*_ga_FSRTYWN68X*MTY4MzA1NDQ4OC40LjAuMTY4MzA1NDQ4OC4wLjAuMA..*_ga_KK973X3FG8*MTY4MzA1NDQ4OC40LjAuMTY4MzA1NDQ4OC4wLjAuMA..&_ga=2.14965109.233115020.1683045107-1550014359.1682956956 | Wydawnictwo Pharmacopola

 

 

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika