Pharmacopola

W Patronite od 11.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2890

Liczba Patronów: 2895

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
10 miesięcznie
849 łącznie
Czasopismo poświęcone etnobotanice, historii nauki, zwłaszcza nauk medycznych i farmaceutycznych, ziołolecznictwie oraz wpływie nauk społecznych i humanistycznych na ścisłe. Dwumiesięcznik bezpłatnie dostępny na stronie www.pharmacopola.pl. Wydajemy także inne tematyczne publikacje.

O Autorze

O czasopiśmie

Pharmacopola jest bezpłatnym czasopismem popularnonaukowym, które zajmuje się humanistyczną i społeczną stroną nauk biomedycznych i ścisłych. Wśród artykułów znajdują się zarówno te poświęcone etnobotanice i etnofarmakologii, historii nauki (zwłaszcza farmacji i medycyny), ziołolecznictwu, farmakognozji oraz opisujące współczesne badania naukowe. Wśród autorów znajdują się osoby związane zawodowo z farmacją, zielarstwem i medycyną. Czasopismo jest dodawane na stronę redakcji - pharmacopola.pl

Redaktorem naczelnym oraz wydawcą jest Aleksander K. Smakosz - magister farmacji. Naukowo zajmuje się etnofarmakologią historyczną, farmakognozją substancji aromatycznych i przypraw, chemią kosmetyków oraz historią kulinariów. Jest autorem ponad 30 wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych (pełna lista), 7 rozdziałów w monografiach naukowych oraz wielu artykułów popularnonaukowych z zakresu nauk farmaceutycznych oraz ziołolecznictwa (pełna lista).

Współpracuje on z Instytutem Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych jako autor rozdziałów w książkach z serii Kocham Zioła. Prowadzi także blog poświęcony przyprawom z perspektywy botaniki ekonomicznej, farmacji i etnofarmakologii - gulosus.pl

Publikujemy kolejne numery czasopisma co dwa miesiące.  Planujemy także drukować książki dotyczące historii medycyny, ziołolecznictwa, historii surowców leczniczych oraz etnofarmakologii. Aby powyższe cele zostały spełnione potrzebujemy waszego wsparcia!

W planach mamy także kontynuowanie webinariów z serii Etnofarmakologia w służbie farmacji.

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika