Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Pharmacopola w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyPharmacopola jest wydawnictwem naukowym i specjalistycznym, które zajmuje się humanistyczną i społeczną stroną nauk biomedycznych i ścisłych. Wśród publikacji znajdują się zarówno te poświęcone etnobotanice i etnofarmakologii, historii nauki (zwłaszcza farmacji i medycyny), ziołolecznictwu, farmakognozji, aromaterapii oraz opisujące współczesne badania naukowe. Wśród autorów znajdują się osoby związane zawodowo z farmacją, zielarstwem i medycyną.
Na portalu dostępne jest bezpłatne czasopismo Pharmacopola (dwumiesięcznik) oraz artykuły związane z profilem działalności — pharmacopola.pl
Jesteśmy wydawcą serii "Acta Uroborosa", "Botanika ekonomiczna" oraz "Etnofarmakologia i etnofarmacja".
Redaktorem naczelnym oraz wydawcą jest Aleksander K. Smakosz — magister farmacji, obecnie doktorant w Katedrze Biologii i Biotechnologii Farmaceutycznej (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu). Naukowo zajmuje się fitochemią, etnofarmakologią historyczną, toksykologią roślin, farmakognozją substancji aromatycznych i przypraw, chemią kosmetyków oraz historią kulinariów. Jest autorem kilkudziesięciu wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych (pełna lista), wielu rozdziałów w monografiach naukowych oraz kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych z zakresu nauk farmaceutycznych oraz ziołolecznictwa (pełna lista).
Moja działalność publicystyczna (książki, m.in. Historia naturalna przypraw; Człowiek jako lek i obiekt badań; Etnofarmakologia rogu jednorożca, etc.) oraz działalność popularyzatorska w internecie została doceniona przez kapitułę konkursu "Popularyzator Nauki" (PAP, Ministerstwo Edukacji i Nauki). W związku z powyższym, zostałem 8 XII 2023, w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej, uhonorowany wyróżnieniem w powyższym konkursie.
Współpracował także z Instytutem Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych jako autor rozdziałów w książkach z serii Kocham Zioła. Prowadzi także blog poświęcony przyprawom z perspektywy botaniki ekonomicznej, farmacji i etnofarmakologii - gulosus.pl
Jest redaktorem naukowym serii "Acta Uroborosa" oraz "Botanika Ekonomiczna". W sprzedaży posiadamy jego książki — Epidemie — od historycznych postaci leku po COVID-19, Etnofarmakologia rogu jednorożca, Historia medycyny i farmacji: szkice i eseje, Wpływ alchemii na współczesny świat: farmacja, medycyna, kultura oraz Historia naturalna przypraw.
Słuchaj Pharmacopola w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.