Avatar użytkownika

Pharmacopola

2
patronów
15 
miesięcznie
2 339 
łącznie
2
patronów
15 zł 2 339 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

3 zł miesięcznie
Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego czasopisma! Twoje wsparcie umożliwia dalsze prace nad projektem.
5 zł miesięcznie
Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego czasopisma! Twoje wsparcie umożliwia dalsze prace nad projektem.
10 zł miesięcznie
Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego czasopisma i wydawnictwa!
20 zł miesięcznie
Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego czasopisma i wydawnictwa!
50 zł miesięcznie
Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego czasopisma i wydawnictwa!
100 zł miesięcznie
Pecunia non olet.
Serdecznie dziękujemy za wsparcie naszego czasopisma!
Będziesz mógł/mogła zaproponować artykuł na dowolny temat związany z profilem czasopisma.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Pharmacopola w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Wydawnictwo i portal (www.pharmacopola.pl) poświęcone etnobotanice, historii nauk medycznych i farmaceutycznych, ziołolecznictwu oraz aromaterapii. Wydajemy także inne tematyczne publikacje. Prowadzimy kanał na YouTube oraz podcast (Pharmacopola Podcast).

Redaktor naczelny: Aleksander K. Smakosz

O wydawnictwie

Pharmacopola jest wydawnictwem naukowym i specjalistycznym, które zajmuje się humanistyczną i społeczną stroną nauk biomedycznych i ścisłych. Wśród publikacji znajdują się zarówno te poświęcone etnobotanice i etnofarmakologii, historii nauki (zwłaszcza farmacji i medycyny), ziołolecznictwu, farmakognozji, aromaterapii oraz opisujące współczesne badania naukowe. Wśród autorów znajdują się osoby związane zawodowo z farmacją, zielarstwem i medycyną.

Na portalu dostępne jest bezpłatne czasopismo Pharmacopola (dwumiesięcznik) oraz artykuły związane z profilem działalności — pharmacopola.pl

Jesteśmy wydawcą serii "Acta Uroborosa", "Botanika ekonomiczna" oraz "Etnofarmakologia i etnofarmacja".

Redaktorem naczelnym oraz wydawcą jest Aleksander K. Smakosz — magister farmacji, obecnie doktorant w Katedrze Biologii i Biotechnologii Farmaceutycznej (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu). Naukowo zajmuje się fitochemią, etnofarmakologią historyczną, toksykologią roślin, farmakognozją substancji aromatycznych i przypraw, chemią kosmetyków oraz historią kulinariów. Jest autorem kilkudziesięciu wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych (pełna lista), wielu rozdziałów w monografiach naukowych oraz kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych z zakresu nauk farmaceutycznych oraz ziołolecznictwa (pełna lista).

Moja działalność publicystyczna (książki, m.in. Historia naturalna przypraw; Człowiek jako lek i obiekt badań; Etnofarmakologia rogu jednorożca, etc.) oraz działalność popularyzatorska w internecie została doceniona przez kapitułę konkursu "Popularyzator Nauki" (PAP, Ministerstwo Edukacji i Nauki). W związku z powyższym, zostałem 8 XII 2023, w siedzibie Polskiej Agencji Prasowej, uhonorowany wyróżnieniem w powyższym konkursie.

Współpracował także z Instytutem Zielarstwa Polskiego i Terapii Naturalnych jako autor rozdziałów w książkach z serii Kocham Zioła. Prowadzi także blog poświęcony przyprawom z perspektywy botaniki ekonomicznej, farmacji i etnofarmakologii - gulosus.pl

Jest redaktorem naukowym serii "Acta Uroborosa" oraz "Botanika Ekonomiczna". W sprzedaży posiadamy jego książki — Epidemie — od historycznych postaci leku po COVID-19, Etnofarmakologia rogu jednorożca, Historia medycyny i farmacji: szkice i eseje, Wpływ alchemii na współczesny świat: farmacja, medycyna, kultura oraz Historia naturalna przypraw.

 

Magister farmacji, obecnie doktorant na Katedrze Biologii i Biotechnologii Farmaceutycznej (Uniwersytet Medyczny we Wrocławiu). Naukowo zajmuje się fitochemią, etnofarmakologią historyczną, toksykologią roślin, farmakognozją substancji aromatycznych i przypraw, chemią kosmetyków oraz historią kulinariów. Jest autorem kilkudziesięciu wystąpień na konferencjach krajowych i międzynarodowych (pełna lista), wielu rozdziałów w monografiach naukowych oraz kilkudziesięciu artykułów popularnonaukowych z zakresu nauk farmaceutycznych oraz ziołolecznictwa (pełna lista). Podczas studiów farmaceutycznych był przez wiele lat członkiem zarządu Studenckiego Towarzystwa Naukowego Uniwersytetu Medycznego we Wrocławiu, oraz przewodniczącym trzech kół naukowych: przy Zakładzie i Katedrze Biologii i Botaniki Farmaceutycznej, przy Zakładzie i Katedrze Chemii Fizycznej oraz “Uroboros”. Prowadzi blog poświęcony przyprawom z perspektywy botaniki ekonomicznej oraz farmacji — gulosus.pl. Jest redaktorem naukowym serii “Acta Uroborosa” oraz “Botanika Ekonomiczna”

Kontynuuj czytanie na stronie Pharmacopola https://pharmacopola.pl/redakcja/?_gl=1*h2d11j*_ga*MTU1MDAxNDM1OS4xNjgyOTU2OTU2*_ga_FSRTYWN68X*MTY4MzA1NDQ4OC40LjAuMTY4MzA1NDQ4OC4wLjAuMA..*_ga_KK973X3FG8*MTY4MzA1NDQ4OC40LjAuMTY4MzA1NDQ4OC4wLjAuMA..&_ga=2.14965109.233115020.1683045107-1550014359.1682956956 | Wydawnictwo Pharmacopola

 

 

 

 

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Pharmacopola w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Bieżąca działalność czasopisma
  • 200 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Podstawowe opłaty związane z funkcjonowaniem strony i działaniami wydawniczymi.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Pharmacopola już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Badylologia
Badylologia
5 zł
Alicja Zielińska
Alicja Zielińska
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.