Avatar użytkownika

Gosia Pielichowska

5
patronów
558 
miesięcznie
22 462 
łącznie
5
patronów
558 zł 22 462 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Limit Patronów osiągnięty!
Zostajesz oficjalnie Uważnym Koneserem! Jestem Ci ogromnie wdzięczna za to wsparcie - dzięki niemu mogę się rozwijać i szerzyć wiedzę o zdrowym i świadomym stylu życia na luzie.
Za to wsparcie:
- otrzymujesz dostęp do specjalnej grupy na Facebooku, w której dyskutujemy o odcinkach i członkowie mogą proponować temat podcastu/gościa
- otrzymujesz materiały do odcinków w formacie PDF (na grupie)
- raz na kwartał przeprowadzam live tylko dla członków grupy na wybrany temat
- wpisuję Cię na swoją stronę do listy Patronów
24 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie! W ramach wsparcia otrzymujesz notatki do odcinków (w formacie PDF) :)
44 zł miesięcznie
Dziękuję za wsparcie! W ramach tego wsparcia otrzymujesz notatki w formacie PDF do odcinka i uczestnictwo w sesji Q&A raz w miesiącu :)
100 zł miesięcznie
Wow! Dziękuję za Twoje wsparcie :) W ramach tego wsparcia otrzymujesz materiały do odcinka w formacie PDF, uczestnictwo w sesji Q&A raz w miesiącu i jednorazową niespodziankę :)
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
1 dostępne miejsce
Uważny Koneserze - Patronie!

Twoje wsparcie jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem. Oznacza, że nie tylko treści, które tworzę są dla Ciebie wartościowe, ale i chcesz na 100% wykorzystać potencjał Twojego organizmu. Chcesz żyć długo i szczęśliwie (a przynajmniej w rewelacyjnym zdrowiu) :)

Za to wsparcie otrzymujesz:
- notatki do odcinków w formacie PDF
- udział w spotkaniach Q&A raz w miesiącu
- raz w miesiącu indywidualną konsultację psychodietetyczną/dietetyczną, która trwa 60 minut
- jesteś wymieniony/a w każdym odcinku mojego podcastu

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Gosia Pielichowska w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Podcast "Gosia Pielichowska" o zdrowym stylu życia na luzie.

Poruszam tematy związane z:
- dietetyką w ujęciu funkcjonalnym,
- psychodietetyką i uważnością,
- neurobiologią i zdrowiem mózgu.

Podcast "Gosia Pielichowska" o zdrowym stylu życia na luzie.

Poruszam tematy związane z:

  • dietetyką w ujęciu funkcjonalnym
  • psychodietetyką i uważnością
  • neurobiologią i zdrowiem mózgu

Znajdziesz tutaj treści oparte o dowody naukowe, ale bez zbędnego żargonu – dane zagadnienie staram się wyjaśnić tak, by zrozumiał je każdy.

Zarówno osoby bez backgroundu medycznego czy dietetycznego, jak i profesjonaliściwyniosą wiele wartości słuchając tego podcastu.

Odcinki prowadzę zarówno solo, jak i z gośćmi. Moi rozmówcy to eksperci z zakresu dietetyki, psychologii i rozwoju osobistego, otwarci na ludzi i naukę.

Treści przekazywane w odcinkach nie stanowią indywidualnej porady, zarówno lekarskiej, jak i dietetycznej. 


Cześć!

Tu Gosia Pielichowska, jestem dietetykiem klinicznym i psychodietetykiem. Na co dzień pomagam zapracowanym ludziom zbudować zdrowe nawyki w stylu życia i wyjść z błędnego koła odchudzania, by czerpać radość z jedzenia (i życia). Podkreślam rolę uważności w kreowaniu nawyków żywieniowych i świadomego, zdrowego stylu życia, a także wpływ jedzenia na funkcjonowanie umysłu i całego organizmu. 

W swojej pracy łączę wiedzę i umiejętności z zakresu dietetyki klinicznej i psychodietetyki, co pozwala mi spojrzeć na człowieka jako całość, uwzględniając powiązania między psyche a soma.

 


Dlaczego zaczęłam nagrywać podcast?

Podcast powstał z kilku powodów: 

1. Chcę przekazywać rzetelną, sprawdzoną naukowo i empirycznie wiedzę z zakresu odżywiania. W Internecie można znaleźć wiele treści dotyczących diety i odchudzania, ale w tym gąszczu informacyjnym trudno jest oddzielić prawdę od głupoty. Zaczynamy wierzyć, że istnieje dieta cud, dzięki której będziemy nieśmiertelni i schudniemy 10 kilogramów w tydzień, co niestety prowadzi do... tycia, a w najgorszym wypadku poważnych chorób czy zaburzeń odżywiania. Czas to zmienić. Informacje, które przekazuję są poparte danymi naukowymi i opatrzone są moim komentarzem, żeby wyjaśnić zawiłe treści słuchaczowi bez backgroundu dietetycznego.

2. Powrót do korzeni, czyli podstawy odżywiania - większość z nas przynajmniej raz w swoim życiu się odchudzał, prawdopodobnie bezskutecznie albo zakończył odchudzanie z nawiązką w kilogramach. Wydawać by się mogło, że jesteśmy mistrzami w odchudzaniu, ale jednak na świecie mamy coraz więcej osób z nadwagą i otyłością, co wiąże się z innymi chorobami (np. układu krążenia). Co poszło nie tak? Wiemy doskonale co trzeba jeść, ale sama wiedza nic nam nie daje, kiedy nie respektujemy potrzeb organizmu - jemy wtedy, gdy nie czujemy głodu, a innym razem (najlepiej podczas cheat meal) wcinamy dzienną rację pokarmową. Nie tędy droga. W podcaście tłumaczę jak jeść uważnie i co to znaczy być uważnym koneserem, by "być na diecie" było jedynie zasłyszanym wyrażeniem, a nie codziennością. Pokazuję, jak respektować potrzeby organizmu i schudnąć jedząc "normalnie" - na luzie i po prostu bez czarnej magii. Mówię o podstawach zdrowego życia, tj. śnie, rytmie dobowym, redukcji stresu. 

3. Lubię się uczyć i dzielić tym z innymi. Odkąd zaczęłam studiować i zgłębiać temat odżywiania zadaję sobie pytanie: dlaczego tak się dzieje? jak dysfunkcja w jednym obszarze organizmu wpływa na resztę? jak wiedzę naukową odnieść do codzienności? Uczę się tworzyć proste przekazy, by to co zawiłe było zrozumiałe. Oczywiście, nie jestem alfą i omegą (im dalej w las, tym więcej drzew), ale ogromną frajdę sprawia mi główkowanie nad tym, jak coś wytłumaczyć, żeby to było zrozumiałe. Ponadto, świadomość, że mogę pomóc drugiemu człowiekowi napędza mnie do działania. 

4. Podobno dużo gadam i dobrze się mnie słucha :)

 

Przykładowe odcinki: 

Czym jest napadowe objadanie się?  

Jedzenie lekiem na całe zło?

Co łączy jedzenie, narkotyki i seks?

 

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Gosia Pielichowska w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Stały dopływ nowych odcinków
  • 2 000 zł miesięcznie
  • 1 442 zł brakuje
27%
Tyle kosztuje wyprodukowanie miesięcznie podcastu:
- przygotowanie się do każdego odcinka na tip top
- przygotowanie wartościowych materiałów dla Patronów
- postprodukcja

Dzięki temu wsparciu, będę mogła skupić się na nagrywaniu podcastów i przekazywać słuchaczom najbardziej aktualną wiedzę z zakresu odżywiania, relacji z jedzeniem i zdrowego stylu życia.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Gosia Pielichowska już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Krzysiek Piłat
Krzysiek Piłat
250 zł
Aleksander Wojtal
Aleksander Wojtal
10 zł
Anonimowy patron
250 zł
Akara Budny
Akara Budny
24 zł
Justyna Pielichowska
Justyna Pielichowska
24 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.