Pieszo przez świat

W Patronite od 26.07.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 585

Liczba Patronów: 897

Zostań Patronem
Kup na prezent
17 patronów
910 miesięcznie
16 020 łącznie

Pieszo przez świat

4 000 zł

miesięcznie

22%

osiągnięto

3 090 zł

brakuje

Jako pierwszy człowiek na świecie chciałem przejść najdłuższy szlak świata z Kapsztadu do Magadanu. Całość trasy to około 25 tys. km i 3 lata wędrówki.

Ale ze względu na sytuacje polityczna na wschodzie, zrezygnowałem z Rosji. W zamian, zamiast pójść górną częścią Azji, pójdę dołem. Zaczynam z Kapsztadu (przylądek Igielny) we wrześniu 2023. Kończąc w Singapurze jeśli sytuacja polityczna pozwoli. Jeśli nie, będę chciał kontynuować do najdalej wysuniętego przylądka na północ Europy Nordkapp.

Czemu to robię? By pokonać własne słabości, udowodnić, że świat jest różnorodny i tym samym piękny. Przy okazji mojej wędrówki chce pomóc napotkanym ludziom, szerzyć ekologiczne rozwiązania i badać faktyczne problemy lokalnej ludności. Część zebranych środków przekaże osobiście do ośrodków pomocy dla dzieci z Afryki.
Za Twoje wsparcie będziesz obserwować moja wyprawę i jej najważniejsze elementy. Gwarantowana relacja na żywo, filmiki i zdjęcia z przejścia wszystkich krajów.
Wyprawa, którą organizuje jest długa i bardzo niebezpieczna.
Podczas pieszej wędrówki przez świat będę narażony na ataki dzikich afrykańskich zwierząt. Na zagrożenia ze strony mieszkańców Afryki, gangi, skorumpowanych funkcjonariuszy, ulicznych naciągaczy, ugrupowania terrorystyczne.Na choroby afrykańskie i ukąszenia. Będę zmagać się z palącym słońcem, brakiem wody i pożywienia. Z własnymi słabościami i lękami.

Dlatego potrzebuje wsparcia finansowego, by zrobić odpowiednie kursy i szkolenia, by w najbardziej niebezpiecznych miejscach wynająć lokalnych przewodników.
By po przejściu trasy mieć dom, do którego będe mógł wrócić.

Na co przeznaczę środki finansowe?

Na pozwolenia i wizy.
Ubezpieczenie zdrowotne.
Internet do relacji z wyprawy.
Abonament telefoni satelitarnej.
Na wynajęcie przewodników /ochroniarzy/ leki/ jedzenie/wodę pitną podczas trzy letniej wędrówki bez możliwości zarobku.

Śledzenie mnie na mapie google live

90 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Na wyprawę zabieram urządzenie Spot messenger. Urządzenie które łączy się z satelitami. Odbiera i wysyła sygnał z moim położeniem, w zależności jak ustawie może aktualizować moje położenie co minute, 10, 30 i 60.
.
Naciśnięcie przycisku SOS wysyła alert bezpośrednio do GEOS International Emergency Response Coordination Center (IERCC). GEOS powiadamia odpowiednie służby ratunkowe o Twoim SOS na podstawie lokalizacji GPS i danych osobowych. W zależności od lokalizacji GPS, ratownicy mogą obejmować lokalną policję, patrol drogowy, Straż Przybrzeżną, ambasadę lub konsulat Twojego kraju, inne centra reagowania kryzysowego lub zespoły poszukiwawczo-ratownicze.

ŚLEDZENIE
Dzięki SPOT Gen4 Twoi znajomi i rodzina mogą śledzić Twoje postępy niemal w czasie rzeczywistym, korzystając ze wspólnych widoków w ramach mapowania SPOT, dając im wirtualny ślad Twojej przygody. Nowe ulepszone opcje śledzenia 2 ½, 5, 10, 30 i 60 minut pozwalają wybrać tempo śledzenia, które pasuje do Twojej przygody; mogą obowiązywać dodatkowe opłaty serwisowe.
ŚLEDZENIE AKTYWOWANE RUCHEM
SPOT Gen4 ma wbudowany czujnik wibracji, który wysyła ślady tylko wtedy, gdy się poruszasz. Gdy urządzenie jest nieruchome przez ponad pięć minut, SPOT Gen4 wejdzie w tryb Suspended Track. SPOT Gen4 automatycznie wyśle ​​jeszcze jeden ślad z miejsca spoczynku. Podczas odpoczynku. SPOT Gen4 nie wysyła utworów. Śledzenie zostanie automatycznie wznowione, gdy czujnik wibracji wykryje, że urządzenie ponownie zaczęło się poruszać.

Niestety abonament roczny to 1000 złotych.

Relacje na żywo z Afryki i Azji

300 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Będąc w Kenii i robiąc codzienna relacje z pieszej wędrówki na internet wydałem 300 zl. w miesiąc. I mniej więcej tyle będzie kosztować codzienna relacja w miesiącu. T,ym bardziej ze pliki z gopro są duże.
Jeśli będę zmuszony oszczędzać w środkach, relacje będą się pokazywały tylko gdy połączę się z WIFI

Ubezpieczenie podróżne

800 zł

miesięcznie

100%

osiągnięto

cel osiągnięty!

Kto podróżuje po świecie ten wie ze ubezpieczenie do Afryki i Azji potrafi być droższe niż sama podróż. 30 dniowe ubezpieczenie w Kenii kosztowało mnie 670 zł. i to jest najniższa stawka zdrowotna. 18 krajów, około 30 miesięcy wędrówki daje nam kwotę 27 tys. złotych. Kwota jest delikatnie zawyżona, ze względu ze nie na każdy kraj będzie taka sama cena.

Tworzeniem ubezpieczenia zajmie się kuzynka Paulina S która pracuje w centrum ubezpieczeń zdrowotnych i na każdy kraj będzie tworzyć nowa polisę.
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Piotr Furmanek
Piotr Furmanek
Próg: 35 zł
Joanna Stańko
Joanna Stańko
Próg: 50 zł
Anonimowy patron
Próg: 35 zł
Krzysztof Lach
Krzysztof Lach
Próg: 50 zł
Lukasz Slawski
Lukasz Slawski
Próg: 20 zł
Ireneusz Tomczyk
Ireneusz Tomczyk
Próg: 20 zł