Pieśni dalekich plemion (Piotr Plebaniak)

W Patronite od 18.01.2018

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2167

Liczba Patronów: 1605

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
54 miesięcznie
251 łącznie
Ogólnie: Każdy patron aktywny w dniu premiery nowej książki, otrzymuje ebook lub wersję papierową. Główny projekt: Stwórzmy album z pięknymi, roześmianymi twarzami tajwańskich aborygenów. Osoby ze zdjęć dzielą się legendami plemiennymi i najważniejszą lub najpiękniejszą opowieścią ich życia.

O Autorze

Piotr Plebaniak  - socjolog i pisarz mieszkający na Tajwanie.

 

Aktualnie główny projekt: album-książka z pięknymi zdjęciami aborygenów z Tajwanu. Planowane wydanie: jesień 2022. 

Potrzeba wsparcia: łączny koszt wypraw fotograficznych oraz nagrań wywiadów to w samym roku 2020 około  20 tys. PLN. Na ten koszt składa się: wyjazdy na festiwale i doplemion oraz - tutejszym zwyczajem - "kieszonkowe" w podzięce za wywiad i założenie tradycyjnego stroju dla osób starszych lub dzieciaków.

 

Najbliższa książka: Prawidła geopolitycznej gry o przetrwanie (październik 2022).

 

Ostatnio wydana książka: Siły psychohistorii (maj 2022).

Książka o bodowaniu zdolności przewidywania przyszłych zdarzeń. Wstęp Roberta Gwiazdowskiego, teksty "gościnne" m.in. dr Tomasz Witkowski. Książka będzie zawierać wywiad z Garym Flandro, inżynierem NASA, którego wizja doprowadziła do urzeczywistnienia misji Voyager 1 i 2.

O mnie

W książkach serii Wzorce piszę o zdolności postrzegania i wpływania na rzeczywistość.

Realizując studia doktorskie na Tajwanie badam wzajemny wpływ postrzegania świata i sztuki wojennej w starożytnej Grecji i cywilizacji konfucjańskiej (chińskiej) oraz ich oddziaływanie na współczesną mentalność, sposób zarządzania konfliktami i wzorce toczenia wojen rozwijane w obu tych regionach.

 

Moje książki 

zobacz pełną listę pod adresem https://www.chiny.pl/sklep

Aktualnie w księgarniach jest SIEDEM pozycji. 2-3 nowe książki każdego roku!

 

Książki Piotr Plebaniak

1. Starożytna mądrość chińska w sentencjach (książka, Zysk i S-ka, 2018)

Starożytna mądrość chińskaZbiór 81 sentencji i cytatów, które niosą najwięcej mądrości i pozytywnej, twórczej energii, a są jednocześnie kluczem do zrozumienia chińskiej mentalności i chińskiej kultury.

 

2. 36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania (Zysk i S-ka, 2017, 2020)

Podręcznik budowania fałszywych obrazów mentalnych, przede wszystkim w kontekście walki. Dziesiątki przykładów historycznych, anegdoty i odniesienia do mechanizmów wyjaśnianych przez psychologię. Rekomendacja od dr Jacka Bartosiaka, gen. Waldemara Skrzypczaka, gen. Romana Polko i wielu innych. Wstęp Andrzeja Sapkowskiego.

36 forteli to podręcznik budowania fałszywych obrazów mentalnych (stosowania podstępów). Siły psychohistorii są podręcznikiem budowania świadomości sytuacyjnej i zdolności predykcji. To dziesiątki ilustracji historycznych pokazujących prawidła działania ludzkiej psychiki, rozpoznawania prawidłowości w otaczającym nas świecie i działanie sił kształtujących historię.

 

3. Drogi wędrownych doradców

Zbiór 81 sentencji opowiadających o początkach chińskiej cywilizacji, a przede wszystkim o wędrownych mędrcach. Byli to ludzie tacy jak Konfucjusz, Sun Zi (Sun Tsu), czyli autor słynnej Sztuki wojny i wielu innych. Byli oni założycielami i prekursorami tego, co dziś nazywamy cywilizacją chińską.

Rekomendacja prof. Jerzego Bralczyka

 

4. Sun Zi i jego Sztuka wojny. Filozofia i praktyka oddziaływania na bieg zdarzeń

Mój autorski przekład traktatu Sztuka wojny. Oprócz samego przekładu książka zawiera czterdzieście esejów nt. filozofii wojny i praktyki prowadzenia konfliktów. Eseje dostarczyli m.in. prof. Jerzy Bralczyk, dr Tomasz Witkowski, Naval, płk Andrzej Kruczyński i wielu innych znanych ekspertów. Książka zawiera też wypisy z najważniejszych starożytnych traktatów militarnych.

http://sztukawojny.chiny.pl/

 

5. Chiny. Zrozumieć imperium

http://wzorce.gavagai.pl/petersbooks-img/b20-2020-Piotr-Plebaniak-Chiny-zrozumiec-imperium-Pulsujacy-matecznik-cywilizacji-historia-Chin-wyd1-03przod-sm.jpg

 

Książki w przygotowaniu

Pieśni dalekich plemion

Pamiętacie te relacje o japońskich żołnierzach, którzy nie wiedzieli o końcu II wojny światowej? No, jest z nimi taki mały problem. To nie byli rodowici Japończycy. To byli tajwańscy aborygeni. Książka jest zbiorem opowieści najstarszych żyjących członków ludów aborygeńskich: o ich życiu, wojennych losach i codziennych troskach. A przy okazji opisuje  historię i kulturę współczesnego Tajwanu i tego, jak jego mieszkańcy patrzą na świat i siebie nawzajem.

 

Inne projekty

Projekt NiePozwalam (aplikacja web)

NiePozwalam to system śledzenia postępków osób publicznych. Umożliwia rozliczanie słów i czynów, dynamiczne tworzenie czarnych i białych list oraz rankingów mniejszego zła wedle dowolnych kryteriów. Do wyboru są gotowe wzorce decyzyjnebudowa własnego lub połączenie obu tych metod.

Zobacz aplikację internetową tutaj: http://niepozwalam.pl/

 

Projekt Gavagai (repozytorium maksym i aforyzmów)

Od dziecka zbieram sentencje, maksymy i aforyzmy. Mój portal osobisty Gavagai.pl jest zbiorem inspiracji i cytatów na wszelkie tematy - zawiera też krótkie eseje i urywki książek, które w mojej intencji są wrotami do zupełnie nowych kierunków dla kroczenia przez świat.

Jeśli chcesz po prostu zainspirować się jakąś sentencją, kliknij tutaj. Jeśli chcesz zerknąć na kolekcję cytatów, które wybrałem jako najbardziej inspirujące, przejdź tutaj.

Projekt Chiny.pl

Od zawsze fascynowały mnie inne kultury i inne cywilizacje. Każda z nich to dorobek setek pokoleń, które patrzyły na świat inaczej od nas i widziały przyczyny i skutki inaczej, niż widzimy my, ludzie Zachodu. Portal Chiny.pl to zbiór prostych ciekawostek o języku i kulturze Chin - państwa Środka. Znajdziesz w nim ciekawe słowa, dziesiątki faktów i opisów obyczajów, i ludzi, a także opowiastki i tradycjach, wojnach i czynach wielkich ludzi.

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tomasz Podos
Tomasz Podos
Próg: 7 zł
Ka Li
Ka Li
Próg: 20 zł
Bogusław Pawłowski
Bogusław Pawłowski
Próg: 7 zł
Bogusław Pawłowski
Bogusław Pawłowski
Próg: 6 zł
Robert Wąs
Robert Wąs
Próg: 10 zł
Marek Gierlicki
Marek Gierlicki
Próg: 10 zł