Piotr Plebaniak: projekt NiePozwalam

W Patronite od 18.01.2018

Zapraszam wszystkich do wspierania mnie w realizacji projektu: NiePozwalam. W dwóch słowach to PAMIĘĆ INTERNETU. Aplikacja rejestruje powiązania i działania osób publicznych, m.in. słowa i czyny polityków. Pozwala tworzyć INFOGRAFIKI. Zerknij na stronę główną projektu: https://niepozwalam.pl

O Autorze

Piotr Plebaniak  - socjolog, laureat stypendium tajwańskiego Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz doktorant Wydziału Historiografii w Chinese Culture University w Tajpej na Tajwanie.

Bada wzajemny wpływ postrzegania świata i sztuki wojennej w starożytnej Grecji i cywilizacji konfucjańskiej (chińskiej) oraz ich oddziaływanie na współczesną mentalność, sposób zarządzania konfliktami i wzorce toczenia wojen rozwijane w obu tych regionach.

 

 

Projekty książkowe: 

zobacz pełną listę pod adresem http://www.gavagai.pl/moje-ksiazki

Aktualnie dostępne są dwie pozycje (poniżej). Lista pozycji w przygotowaniu: tutaj.

Książki dostępne

1. Starożytna mądrość chińska w sentencjach (Zysk i S-ka, 2018)

Zbiór 81 sentencji i cytatów, które niosą najwięcej mądrości i pozytywnej, twórczej energii, a są jednocześnie kluczem do zrozumienia chińskiej mentalności i chińskiej kultury.

Starożytna mądrość chińska w sentencjach

2. 36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania (Zysk i S-ka, 2017)

Podręcznik budowania fałszywych obrazów mentalnych, przede wszystkim w kontekście walki. Dziesiątki przykładów historycznych, anegdoty i odniesienia do mechanizmów wyjaśnianych przez psychologię. Rekomendacja od dr Jacka Bartosiaka, gen. Waldemara Skrzypczaka, gen. Romana Polko i wielu innych. Wstęp Andrzeja Sapkowskiego.

Chińska sztuka wojny: 36 forteli. Chińska sztuka podstępu, układania planów i skutecznego działania

Zapowiedzi (2019-2020)

1. Siły psychohistorii

Siły psychohistorii

36 forteli to podręcznik budowania fałszywych obrazów mentalnych (stosowania podstępów). Siły psychohistorii są podręcznikiem budowania świadomości sytuacyjnej i zdolności predykcji. To dziesiątki ilustracji historycznych pokazujących prawidła działania ludzkiej psychiki, rozpoznawania prawidłowości w otaczającym nas świecie i działanie sił kształtujących historię.

2. Drogi wędrownych doradców

Drogi wędrownych doradców

Zbiór 81 sentencji opowiadających o początkach chińskiej cywilizacji, a przede wszystkim o wędrownych mędrcach. Byli to ludzie tacy jak Konfucjusz, Sun Zi (Sun Tsu), czyli autor słynnej Sztuki wojny i wielu innych. Byli oni założycielami i prekursorami tego, co dziś nazywam cywilizacją chińską.

3. Pieśni dalekich plemion

Pieśni dalekich plemionPamiętacie te relacje o japońskich żołnierzach, którzy nie wiedzieli o końcu II wojny światowej? No, jest z nimi taki mały problem. To nie byli rodowici Japończycy. To byli tajwańscy aborygeni. Książka jest zbiorem opowieści najstarszych żyjących członków ludów aborygeńskich: o ich życiu, wojennych losach i codziennych troskach. A przy okazji opisuje  historię i kulturę współczesnego Tajwanu i tego, jak jego mieszkańcy patrzą na świat i siebie nawzajem.

Projekt NiePozwalam

NiePozwalam to system śledzenia postępków osób publicznych. Umożliwia rozliczanie słów i czynów, dynamiczne tworzenie czarnych i białych list oraz rankingów mniejszego zła wedle dowolnych kryteriów. Do wyboru są gotowe wzorce decyzyjnebudowa własnego lub połączenie obu tych metod.

Zobacz aplikację internetową tutaj: http://niepozwalam.pl/

 

Projekt Gavagai

Od dziecka zbieram sentencje, maksymy i aforyzmy. Mój portal osobisty Gavagai.pl jest zbiorem inspiracji i cytatów na wszelkie tematy - zawiera też krótkie eseje i urywki książek, które w mojej intencji są wrotami do zupełnie nowych kierunków dla kroczenia przez świat.

Jeśli chcesz po prostu zainspirować się jakąś sentencją, kliknij tutaj. Jeśli chcesz zerknąć na kolekcję cytatów, które wybrałem jako najbardziej inspirujące, przejdź tutaj.

Projekt Chiny.pl

Od zawsze fascynowały mnie inne kultury i inne cywilizacje. Każda z nich to dorobek setek pokoleń, które patrzyły na świat inaczej od nas i widziały przyczyny i skutki inaczej, niż widzimy my, ludzie Zachodu. Portal Chiny.pl to zbiór prostych ciekawostek o języku i kulturze Chin - państwa Środka. Znajdziesz w nim ciekawe słowa, dziesiątki faktów i opisów obyczajów, i ludzi, a także opowiastki i tradycjach, wojnach i czynach wielkich ludzi.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)