Weekend Małżeński - br. Piotr Zajączkowski OFMCap

W Patronite od 18.10.2017

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1265

Liczba Patronów: 1814

Zostań Patronem
3 patronów
140 miesięcznie
12 325 łącznie
Zaplanuj Wasz czas na bliskość. A że bliskość to takie szczęście, które się buduje, warto w nią zainwestować. A zatem odkryjmy piękno relacji. Poczujmy smak Raju, który Stwórca zasiał w naszych sercach. Nie dajmy się długo tłumaczyć tęsknocie, która nas zaprasza. Zróbmy to!

O Autorze


Witaj!

Tak się złożyło, że odkryłem coś bardzo wyjątkowego w swoim życiu! Mimo, że jestem zakonnikiem - kapucynem, kapłanem Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów Prowincji Warszawskiej, to odkryłem coś, co czasami można określić POWOŁANIEM W POWOŁANIU. To odkrycie nazywa się Weekend Małżeński - warsztaty dla Par. Rozumiem to jako towarzyszenie Parom małżeńskim, narzeczeńskim i zakochanym w ich rozwoju relacji, która ich łączy. Towarzyszę wspierając aktywną obecnością, słuchaniem ze zrozumieniem, wspólnym szukaniem dróg pójścia dalej czy rozwiązywania trudności.

 

Towarzyszę przez organizowanie dla nich Weekendów Małżeńskich w wielu miejscach w Polsce i za granicą jako czasu wyjątkowej bliskości i pracy nad jej ciągłym rozwojem. Aby móc to realizować potrzebne są środki na dojazd, wyposażenie sali w klimatyczny nastrój (obrusy, świece, kwiaty, sprzęt nagłaśniający), firmowe teczki i długopisy, komputer i rzutnik multimedialny.

 

Coraz więcej Par zapisuje się, aby skorzystać z Weekendów Małżeńskich. Obfita korespondencja, odpowiedzi na setki pytań drogą telefoniczną i mailową, organizacja opieki do dzieci, tworzenie list rezerwowych uczestników, obsługa Fanpage i witryny internetowej wymaga ciągłego funkcjonowania sekretariatu w którym jest Osoba mogąca służyć we wszystkich tych sprawach.

 

 

Swoje powołanie w towarzyszeniu Parom realizuję także poprzez videoblog na kanale Youtube. Nagrywanie i montowanie filmów, tworzenie ścieżek dźwiękowych, zajmowanie się reklamą, aby dotrzeć z Dobrą Nowiną o małżeństwie i relacjach do każdej Pary, wymaga ogromnego wysiłku pracy i wkładania w nią bardzo dużo czasu i pieniędzy. Dlatego pragnę przez ten profil na Patronite zachęcić Każdego do wsparcia konkretnych inicjatyw filmowych w postaci wynajęcia ekipy filmowej, realizatora, dźwiękowca, montażysty.

 

Podróż Miłości w 40 dni

Seria 40 odcinków videobloga o podróży w rozwoju swojej miłości do partnera/współmałżonka pracujac nad samym sobą.

 

 

Roraty Małżeńskie z pokorą

W przygotowaniu do świąt Bożego Narodzenia zwracaliśmy uwagę na pokorę, dzięki której możliwe jest dostrzeżenie i rozwój miłości.

 

 

Miłość na Siódemkę!

Co jest istotą miłości? Co sprawia, że jest prawdziwa, albo jest fałszem? Miłość na Siódemkę to cykl rozważań, aby zasmakować w prawdziwej miłości i takiej się też uczyć.

 

 

 

Terapia Par

Dzięki odpowiedniemu przygotowaniu pomagam Parom także na drodze terapeutycznej. Dużo się uczę od nich samych i wciąż zachwycam relacjami.

 

 


 

Br. Piotr Zajączkowski OFMCap.

Kapłan Zakonu Braci Mniejszych Kapucynów, doktor teologii z zakresu duszpasterstwa rodzin, urodzony 21 maja 1972 roku w Bydgoszczy. Studia teologiczne odbył w Wyższym Seminarium Duchownym na Wydziale Teologii Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła II, które ukończył obroną pracy magisterskiej w 2001 roku. Stopień doktora uzyskał w roku 2010 na podstawie dysertacji pod tytułem: "Postawy wobec prokreacji a więź małżeńska. Studium empiryczne z Duszpasterstwa Rodzin na podstawie badań małżonków w parafii Braci Mniejszych Kapucynów w Lublinie". Od 2011 roku wykładowca teologii pastoralnej w WSD Braci Kapucynów w Lublinie. Od 2012 do 2013 roku wykładowca pedagogiki rodziny na Państwowej Szkole Wyższej im. Papieża Jana Pawła II w Białej Podlaskiej. Duszpasterz zakochanych, narzeczonych, małżeństw i rodzin. Rekolekcjonista i konferencjonista głównie z zakresu małżeństwa i rodziny. Doradca psychologiczny i terapeuta małżeństw (Counsellor - SPCH). Twórca ogólnopolskiej inicjatywy pod nazwą "Kurs na Miłość" - warsztatów dla par www.kursnamilosc.pl. Moderator strony www.weekendmalzenski.pl i organizator od 2010 roku Weekendów Małżeńskich.

 

 

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni
Agnieszka Bohdanowicz
Agnieszka Bohdanowicz
Próg: 10 zł
Grzegorz Karwowski
Grzegorz Karwowski
Próg: 100 zł
Marek Stanaszek
Marek Stanaszek
Próg: 30 zł