W Patronite od 12.03.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 58

Liczba Patronów: 108

Zostań Patronem
Kup na prezent
176 patronów
7 824 miesięcznie
Magazyn PIXEL porusza się w obrębie szeroko rozumianej kultury gier wideo. Oprócz recenzji wybranych tytułów, proponujemy dużo publicystyki, wywiady z legendarnymi twórcami gier, materiały retro, tematy popkulturalne oraz felietony piór branżowych maestrów.

O Autorze

PIXEL

O NAS

Magazyn PIXEL ukazuje się od roku 2014 i porusza się w obrębie szeroko rozumianej kultury gier wideo. Oprócz recenzji wybranych tytułów, proponujemy dużo publicystyki, wywiady z legendarnymi twórcami gier, materiały retro, tematy okołogrowe oraz felietony piór branżowych maestrów. Od kilku lat jest wiodącym opiniotwórczym medium w branży gamedev.

O wyjątkowym charakterze magazynu stanowi zespół redakcyjny, w którym z najlepszymi dziennikarzami branżowymi spotykają się osoby odpowiedzialne za powstanie pierwszych kultowych polskich czasopism komputerowych.

Trzon redakcji tworzy ponad 30 osób – dziennikarzy, którzy poza posiadaniem stosownej wiedzy są pasjonatami elektronicznej rozrywki. Wśród nich legendy dziennikarstwa growego w Polsce, osoby które tworzyły takie tytuły jak Bajtek, Top Secret, Secret Service, Reset, Świat Gier Komputerowych czy Gambler.

DLACZEGO PATRONITE?

Działalność naszej firmy oparta jest na dwóch kluczowych filarach: organizacji targów i konferencji oraz wydawaniu czasopism, a większość przychodów generuje z eventów właśnie. Tymczasem od półtora roku nie zorganizowaliśmy ani jednej imprezy targowej czy konferencyjnej z których zyski pozwalały nam przez poprzednie 10 lat spokojnie funkcjonować.

Przez ostatnie półtora roku wypadło nam z kalendarza osiem dużych imprez, w tym dwie edycje międzynarodowych targów, które corocznie organizujemy w EXPO XXI od ponad 10 lat, największych na świecie w swojej branży. No i oczywiście Pixel Heaven 2020... Szczególnie ta ostania impreza to duży ból. Kiedy końcu przenieśliśmy się do co najmniej 2 razy większych przestrzeni niż Zajezdnia MZA, dogadaliśmy świetnych gości specjalnych i naprawdę kroiło się grubo jak to mówią, również pod względem wystawców czy sponsorów - pandemia zmieniła wszystko...

W końcu - co najważniejsze - wiemy, że mamy Was, najlepszą na świecie społeczność Czytelników, którzy doceniają jakościowe pismo w druku. A my kochamy to co robimy.

Jak wiadomo, stałe koszty są wysokie przy takiej działalności (od utrzymania biura, poprzez koszty druku, DTP, wierszówek po dystrybucję). Składa się to na kwotę ok. 50.000 PLN netto i jest to naprawdę absolutne minimum, które musimy ponieść co miesiąc.

Dlatego właśnie pozwalamy zwrócić się o pomoc do Was, a w zamian dostarczymy jeszcze więcej dobra, ku korzyści dla wszystkich :)

Z góry serdecznie dziękujemy!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Tomasz Wiśniewski
Tomasz Wiśniewski
Próg: 10 zł
Marek Ołdak
Marek Ołdak
Próg: 10 zł
Sławomir "VirgoCe" Jagiełło
Sławomir "VirgoCe" Jagiełło
Próg: 13 zł
Bartosz Korczyński
Bartosz Korczyński
Próg: 30 zł
Andrzej Rajfura
Andrzej Rajfura
Próg: 10 zł
Tomasz Jagiełło
Tomasz Jagiełło
Próg: 50 zł