Avatar użytkownika

Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta

13
patronów
850 
miesięcznie
16 410 
łącznie
13
patronów
850 zł 16 410 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Auf der Vogelwiese

Dziękujemy, że razem z nami tworzysz Parafialną Kamiliańską Orkiestrę Dętą. Każda Twoja wpłata sprawia, że jesteśmy coraz bliżej wyznaczonego celu. Jesteś naszym dobrym duchem! Przesyłamy uściski i dedykujemy sitz-polkę graną na próbie 💜
20 zł miesięcznie
Florentiner Marsch

Patronkom i Patronom z tego progu podziękujemy poprzez relację na naszym Faebooku i Instagramie – śledźcie nas, aby tego nie przegapić!
50 zł miesięcznie
Santana in Concert

Patronkom i Patronom z tego progu przysługuje możliwość zadedykowania wybranego utworu podczas koncertu PKOD oraz nagroda z poziomu 20 zł. Kto ma wygłosić Twoją dedykację?
100 zł miesięcznie
Little Love Song

Patronki i Patroni otrzymają certyfikat Patrona do wydruku oraz zaprozenie na cokwartalne zamknięte spotkanie Grupy Patronów, podczas którego przedstawimy nasze plany oraz przedyskutujemy wspólnie pomysły. Ostrzegamy – skutkiem ubocznym spotkania będzie uśmiech na ustach, niewychodzące z głowy melodie oraz przekonanie o tym, że „Sto lat” może brzmieć wyłącznie w tonacji Es-dur.

Oprócz tego otrzymacie także nagrody z niższych progów.
250 zł miesięcznie
Wybierz 250 zł
20 dostępnych miejsc
La vita è bella

Będąc w gronie Patronów tego progu, otrzymasz zaproszenie na jedną z prób naszej orkiestry, podczas której nie tylko zobaczysz, jak wygląda nasza praca, ale także będziesz mogła / mógł rozwiać wszelkie wątpliwości w rozmowie z kapelmistrzem i muzykami. Niewykluczone, że znajdzie się także kafyj i kołocz ;)

Do tego – oczywiście – otrzymasz wszystkie nagrody z niższych progów.
500 zł miesięcznie
Wybierz 500 zł
9 dostępnych miejsc
Księżniczka Mononoke

Będąc w gronie Patronów tego progu, otrzymasz od nas specjalnie przygotowane nagranie wraz z dedykacją muzyczną – podziękowanie opublikowane w naszych mediach społecznościowych. Możemy nawet wygłosić je wierszem – ale to tylko na Twoją odpowiedzialność 😉

Do tego – rzecz jasna – nagrody z niższych progów.
1000 zł miesięcznie
Wybierz 1000 zł
5 dostępnych miejsc
Marsz Radetzky’ego

Będąc w gronie Patronów tego progu, zapewnimy Ci podwójne zaproszenie na każdy z naszych biletowanych koncertów oraz specjalne podziękowania słowne ze sceny. Wygłosi je oczywiście nasz kapelmistrz Olek. Szykuje się więc kwiecista przemowa!

Otrzymasz również wszystkie nagrody z niższych progów.
5000 zł miesięcznie
Wybierz 5000 zł
3 dostępne miejsca
Tyn łogień się poli!

Wspierając nas na tym progu, otrzymasz oficjalny tytuł Sponsora Głównego PKOD, a Twój logotyp znajdzie się na naszych materiałach internetowych i drukowanych. Będziesz także przed wszystkimi wiedział, jaki motyw przewodni wybieramy na kolejny sezon artystyczny i będziesz mógł wybrać jeden utwór, który znajdzie się w naszym programie w ramach tego motywu.

Och, no i oczywiście – otrzymasz całą resztę, łącznie z kafyjem parzonym przez najlepszego baristę Antka!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Orkiestra Kamiliańska to grupa ponad 75 muzyków – amatorów i profesjonalistów. To wielopokoleniowa rodzina. W żyłach każdego z jej członków płynie miłość do muzyki, wspólnego grania i dzielenia się wspaniałymi dźwiękami z publicznością – niezależnie o czy w w kościele, czy w sali koncertowej.

PKOD to koncertowa orkiestra dęta, mająca w swoim repertuarze niemal każdy gatunek muzyczny. Na naszych koncertach można usłyszeć muzykę filmową, poważną, operową, współczesną, latino, rock, pop, disco i wiele, wiele więcej. W swoim działaniu stawiamy na profesjonalizm i dbałość o szczegóły. Przede wszystkim zależy nam jednak na stworzeniu z publicznością silnej więzi – co udaje nam się już od wielu lat.

 

Jak to się zaczęło?

PKOD powstała jako niewielka orkiestra przy parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach, zajmująca się głównie oprawą mszy świętych. Teraz, kiedy nasz skład liczy ponad 75 osób, muzyka sakralna to tylko niewielki – choć wciąż znaczący – ułamek naszej działalności. Nie odcinamy się od korzeni – wciąż można nas usłyszeć w trakcie ważnych uroczystości w roku liturgicznym i w życiu naszej parafii, która zresztą, poprzez osobę Ojca Proboszcza, wspiera nasze działania – także te wychodzące poza mury kościoła.

Każdego roku nasza orkiestra przygotowuje wyjątkowy program, oparty o wybrany motyw przewodni, i prezentuje go na koncertach wiosennych. Dzięki sięganiu po coraz nowe nurty, style i epoki, możemy z nich czerpać inspiracje, rozwijać nowe techniki gry i w pełni ukazać publiczności potencjał, jaki drzemie wśród naszych członków.

 

W RODZINIE siła!

Warto wspomnieć, że jesteśmy prawdziwą mieszanką wybuchową. Najmłodszy z nas ma 12 lat, najstarszy – 86. Każdy wnosi do PKOD swój bagaż doświadczeń, wrażliwość, umiejętności, pomysły i cudowną energię. To właśnie dzięki niej rozumiemy się niemal bez słów, dlatego jesteśmy w stanie tak zgodnie – jednym głosem – przemawiać do publiczności.

Nie boimy się wyzwań – chętnie bierzemy udział w festiwalach i konkursach, wśród których można wymienić Tarnogórski Festiwal Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda, czy też Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA, z którego w tym roku (2022) wyjechaliśmy ze Złotym Dyplomem i Pucharem Starosty Bielskiego.

 

Stowarzyszenie PKOD

Od kilku lat funkcjonujemy jako stowarzyszenie, a w codziennych działaniach wspiera nas nie tylko nasza parafia, ale także mecenasi – prywatne firmy, media lokalne, miasto Tarnowskie Góry oraz Powiat Tarnogórski. Bez tej pomocy nie moglibyśmy osiągnąć tyle, co do tej pory, jednak jeszcze wiele wyzwań przed nami. Koszt organizacji koncertu, zakupu nut (które zawsze pochodzą z legalnych źródeł), oprawy wydarzenia, czy transportu wykracza często ponad nasze możliwości, więc niemal każdy koncert wiąże się z koniecznością pozyskania sponsorów. Marzymy o tym, aby przygotowywać coraz większe i bardziej atrakcyjne wydarzenia i serwować Wam rozrywkę na najwyższym poziomie.

 

Po co PATRONITE?

Wzruszenia, wielkie emocje, ogromna energia, taniec, śpiew… to wszystko znajdziecie na naszych koncertach – ale przecież o tym dobrze wiecie! Na co dzień wspieracie nas nie tylko dobrym słowem, uśmiechem, obecnością, ale także datkami – za co bardzo, z całego serca dziękujemy!

Stają jednak przed nami nowe zadania, w tym wymarzony wyjazd – pielgrzymka i trasa koncertowa do Włoch, kolejne programy do przygotowania, kolejne utwory do wyćwiczenia, instrumenty do zakupienia i sala ćwiczeń do odnowienia. Dotacje celowe i doraźne wsparcie sponsorów niestety nie są w stanie pomóc nam we wszystkich kwestiach. Zwracamy się więc bezpośrednio do Was, Kochani! Potrzebujemy Waszej pomocy, aby zakupić kolejne materiały nutowe, aby zapewnić odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie.

Po to właśnie powstał nasz profil na PATRONITE – aby ułatwić nam kontakt z tymi, którzy chcieliby stać się częścią naszego wspólnego dzieła i przyczynić się do rozwoju naszej orkiestry. Zostań naszym superbohaterem!

 

Cele Autora

Rozwój!
  • 10 000 zł miesięcznie
  • 9 150 zł brakuje
8%
Osiągnięty cel 10 000 zł otworzy przed nami wiele dotychczas zamkniętych drzwi. Będziemy mogli kupić nowe nuty, rozpocząć rozbudowę instrumentarium, a także zorganizować warsztaty dla instrumentalistów. Wielu z nas to amatorzy, którzy z roku na rok, dzięki wzajemnemu wsparciu, rozkwitają i osiągają coraz wyższy poziom. Często dla nich kontakt z pedagogami – profesorami uczelni muzycznych, możliwy jest tylko poprzez członkostwo w PKOD. Pieniądze pozwolą nam także zacząć myśleć o remoncie sali, w której ćwiczymy – obecnie niedostosowanej akustycznie do naszych potrzeb.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anna Bartnik
Anna Bartnik
50 zł
Monika Rosa
Monika Rosa
20 zł
Anonimowy patron
50 zł
Tomasz Głogowski
Tomasz Głogowski
50 zł
Adam Zając
Adam Zając
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.