Parafialna Kamiliańska Orkiestra Dęta

W Patronite od 30.06.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 647

Liczba Patronów: 945

Zostań Patronem
Kup na prezent
16 patronów
850 miesięcznie
7 850 łącznie
Orkiestra Kamiliańska to grupa ponad 75 muzyków – amatorów i profesjonalistów. To wielopokoleniowa rodzina. W żyłach każdego z jej członków płynie miłość do muzyki, wspólnego grania i dzielenia się wspaniałymi dźwiękami z publicznością – niezależnie o czy w w kościele, czy w sali koncertowej.

O Autorze

PKOD to koncertowa orkiestra dęta, mająca w swoim repertuarze niemal każdy gatunek muzyczny. Na naszych koncertach można usłyszeć muzykę filmową, poważną, operową, współczesną, latino, rock, pop, disco i wiele, wiele więcej. W swoim działaniu stawiamy na profesjonalizm i dbałość o szczegóły. Przede wszystkim zależy nam jednak na stworzeniu z publicznością silnej więzi – co udaje nam się już od wielu lat.

 

Jak to się zaczęło?

PKOD powstała jako niewielka orkiestra przy parafii Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach, zajmująca się głównie oprawą mszy świętych. Teraz, kiedy nasz skład liczy ponad 75 osób, muzyka sakralna to tylko niewielki – choć wciąż znaczący – ułamek naszej działalności. Nie odcinamy się od korzeni – wciąż można nas usłyszeć w trakcie ważnych uroczystości w roku liturgicznym i w życiu naszej parafii, która zresztą, poprzez osobę Ojca Proboszcza, wspiera nasze działania – także te wychodzące poza mury kościoła.

Każdego roku nasza orkiestra przygotowuje wyjątkowy program, oparty o wybrany motyw przewodni, i prezentuje go na koncertach wiosennych. Dzięki sięganiu po coraz nowe nurty, style i epoki, możemy z nich czerpać inspiracje, rozwijać nowe techniki gry i w pełni ukazać publiczności potencjał, jaki drzemie wśród naszych członków.

 

W RODZINIE siła!

Warto wspomnieć, że jesteśmy prawdziwą mieszanką wybuchową. Najmłodszy z nas ma 12 lat, najstarszy – 86. Każdy wnosi do PKOD swój bagaż doświadczeń, wrażliwość, umiejętności, pomysły i cudowną energię. To właśnie dzięki niej rozumiemy się niemal bez słów, dlatego jesteśmy w stanie tak zgodnie – jednym głosem – przemawiać do publiczności.

Nie boimy się wyzwań – chętnie bierzemy udział w festiwalach i konkursach, wśród których można wymienić Tarnogórski Festiwal Orkiestr Dętych im. Józefa Szweda, czy też Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych ZŁOTA TRĄBKA, z którego w tym roku (2022) wyjechaliśmy ze Złotym Dyplomem i Pucharem Starosty Bielskiego.

 

Stowarzyszenie PKOD

Od kilku lat funkcjonujemy jako stowarzyszenie, a w codziennych działaniach wspiera nas nie tylko nasza parafia, ale także mecenasi – prywatne firmy, media lokalne, miasto Tarnowskie Góry oraz Powiat Tarnogórski. Bez tej pomocy nie moglibyśmy osiągnąć tyle, co do tej pory, jednak jeszcze wiele wyzwań przed nami. Koszt organizacji koncertu, zakupu nut (które zawsze pochodzą z legalnych źródeł), oprawy wydarzenia, czy transportu wykracza często ponad nasze możliwości, więc niemal każdy koncert wiąże się z koniecznością pozyskania sponsorów. Marzymy o tym, aby przygotowywać coraz większe i bardziej atrakcyjne wydarzenia i serwować Wam rozrywkę na najwyższym poziomie.

 

Po co PATRONITE?

Wzruszenia, wielkie emocje, ogromna energia, taniec, śpiew… to wszystko znajdziecie na naszych koncertach – ale przecież o tym dobrze wiecie! Na co dzień wspieracie nas nie tylko dobrym słowem, uśmiechem, obecnością, ale także datkami – za co bardzo, z całego serca dziękujemy!

Stają jednak przed nami nowe zadania, w tym wymarzony wyjazd – pielgrzymka i trasa koncertowa do Włoch, kolejne programy do przygotowania, kolejne utwory do wyćwiczenia, instrumenty do zakupienia i sala ćwiczeń do odnowienia. Dotacje celowe i doraźne wsparcie sponsorów niestety nie są w stanie pomóc nam we wszystkich kwestiach. Zwracamy się więc bezpośrednio do Was, Kochani! Potrzebujemy Waszej pomocy, aby zakupić kolejne materiały nutowe, aby zapewnić odpowiednie nagłośnienie i oświetlenie.

Po to właśnie powstał nasz profil na PATRONITE – aby ułatwić nam kontakt z tymi, którzy chcieliby stać się częścią naszego wspólnego dzieła i przyczynić się do rozwoju naszej orkiestry. Zostań naszym superbohaterem!

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Monika Rosa
Monika Rosa
Próg: 20 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Anonimowy patron
Próg: 50 zł
Mariusz Hetmanczyk
Mariusz Hetmanczyk
Próg: 500 zł