Avatar użytkownika

Podcast Prowincjonalny zaprasza Łukasz Dziedzic

0
patronów
0 
miesięcznie
1 762 
łącznie
0
patronów
0 zł 1 762 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Jestem szczęśliwy! Komuś podoba się moja praca i postanowił mnie wesprzeć! Bardzo Ci dziękuję!
7 zł miesięcznie
Właśnie postawiłeś mi duży kubek kawy z mlekiem! Cieszę się, że podoba Ci się mój podcast! Chciałbym się jakoś odwdzięczyć. Umieszczę Twoje imię w opisie następnych odcinków Podcastu Prowincjonalnego!
14 zł miesięcznie
Dzięki Twojemu wsparciu moje marzenia o własnym, niezależnym podcaście materializują się! Bardzo dziękuję za wsparcie! Twoje imię znajdzie się w opisie kolejnych odcinków Podcastu Prowincjonalnego. Dodatkowo wyślę Ci kilka zdjęć z pracy nad nowymi odcinkami. Niechże uścisnę Twoją dłoń w dziękczynnym geście!:)
25 zł miesięcznie
Wybierz 25 zł
30 dostępnych miejsc
Twoje wsparcie pozwoli mi na rozwijanie podcastu pod względem technicznym. Dzięki temu będę mógł opłacić niezbędne licencje, serwery, domenę. Będę mógł też zacząć rozglądać się za nowym sprzętem. To jak głęboki oddech świeżego powietrza! Podziękuję Ci osobiście w następnych odcinkach Podcastu Prowincjonalnego, Twoje imię znajdzie się wśród Patronów w opisie kolejnych odcinków, wyślę Ci zdjęcie oraz krótki film z prac nad odcinkiem!
69 zł miesięcznie
Wybierz 69 zł
30 dostępnych miejsc
Widzę, że tak samo jak ja kochasz prowincję i radio. Dziękuję za wsparcie z całych sił! Dzięki ludziom takim jak Ty, nie ograniczają mnie już kilometry od domu! Czas ruszyć z Podcastem w Polskę! Prowincjonalną rzecz jasna:) Podziękuję Ci za Twoje wsparcie na początku kolejnych odcinków, w opisie, dostaniesz też zdjęcie i krotki film! Dziękuję!
199 zł miesięcznie
Wybierz 199 zł
12 dostępnych miejsc
Zostań mecenasem Podcastu Prowincjonalnego! Dzięki Twojemu wsparciu odcinków będzie więcej, nagrane będą na lepszym sprzęcie i w ogóle życie jest piękne!:) Jako mecenas Podcastu możesz zaproponować temat jednego z kolejnych odcinków, wskazać rozmówcę lub miejsce warte pokazania. Podziękuję Ci osobiście w następnych odcinkach, będę wysyłała zdjęcia z nagrań i krótkie filmy. Otrzymasz też ode mnie drewnianego konika, symbol Podcastu Prowincjonalnego! Będziesz też miał swoją wizytówkę na stronie podcastu oraz na profilu podcastu w PATRONITE. Dziękuję!

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Podcast Prowincjonalny zaprasza Łukasz Dziedzic w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Cześć! W Podcaście Prowincjonalnym rozmawiam z ludźmi, niekoniecznie z wielkich miast, ale o wielkim sercu, dokonaniach, historii. Każda z tych osób ma coś ważnego do powiedzenia o sobie, miejscu w którym mieszka. Na początek archiwum a potem znów ruszę z mikrofonem na prowincję. Łukasz Dziedzic

Cześć!

Wyposażony w kasetowego "marantza" dwadzieścia lat temu podążałem przez prowincjonalną Małopolskę i rozmawiałem z ludźmi. Czasem radio coś kupiło, czasem taśmy trafiały do archiwum. Po latach sięgam do nagrań z archiwum i wracam do rozmów i do mikrofonu w moim projekcie, który nazwałem Podcast Prowincjonalny

Radio podobało mi się bardzo, od zawsze. Moja radiowa kariera zaczęła się, jak to zwykle bywa, zupełnie przypadkiem. Przypadkowe spotkanie w Radiu Kraków, praktyka,  a potem... przyszła powódź i nagle znalazłem się w samym centrum wydarzeń. Dostałem mikrofon, magnetofon, słuchawki, telefon, granatową, radiową kurtkę. Praca czasem po kilkanaście godzin dziennie dla Radia Kraków, Informacyjnej Agencji Radiowej, wejścia "na żywo" do radiowej "jedynki", "trójki". Pamiętam, że był to też czas pierwszego rozczarowania. Dopóki nie zasiadłem przed mikrofonem  w studiu byłem przekonany, że w radiu pracuje się w półmroku. A tam wszędzie było jasno! 

Przez kilka lat biegałem z mikrofonem po różnych zakątkach Małopolski jako reporter Radia Kraków. Przeważnie nagrywałem króciutkie materiały do radiowych serwisów informacyjnych ale zdarzało się, że redakcja zamawiała u mnie dłuższe nagrania. Nosiłem wówczas ze sobą wspomniany już dość duży jak na dzisiejsze warunki magnetofon kasetowy marki "marantz". Piękny i niezawodny sprzęt (elektroniczny następca psuł się co kilka dni). Postanowiłem wówczas, że do każdego nagrania będę kupował nową taśmę a taśmy nagrane wrzucałem do pudła. Wielu moich rozmówców już odeszło. Nagrania powstawały bowiem między 2001 a 2003 rokiem. 

Na pudło z kasetami wpadłem przy okazji przedświątecznych porządków i zacząłem słuchać taśm. Po kilku minutach doszedłem do wniosku, że muszę się tymi nagraniami z kimś podzielić. Podzielę się także anegdotami związanymi z samym nagrywaniem. Niech to będzie też zadośćuczynienie, po latach, dla moich rozmówców, którzy rozmawiali ze mną i rozmawiali, a efekt antenowy często ich zaskakiwał. 

To pierwszy powód powstania Podcastu Prowincjonalnego. Drugi powód to refleksja, która przyszła z czasem, że wielkie rzeczy dzieją się nie tylko w wielkich miastach i wielkich instytucjach, za wielkie pieniądze! Dzieją się wszędzie, trzeba się tylko rozejrzeć. 

Już teraz zapraszam Cię na stronę internetową i bloga

https://podcastprowincjonalny.pl/

oraz na pierwszy odcinek podcastu

Po zakończeniu współpracy z Radiem Kraków trafiłem na jakiś czas do andrychowskiego samorządu. Byłem jednym z tych, którzy założyli i prowadzili przez kilka lat Radio Andrychów. Po odejściu z Andrychowa i rozpoczęciu trwającej do dziś przygody z Regionalnym Ośrodkiem Kultury Doliny Karpia w Zatorze, przez prawie dwa lata prowadziłem weekendowe poranki w Radiu Bielsko. Mój głos jakimś trafem dotarł na kopiec Kościuszki w Krakowie i na zakończenie mojej radiowej przygody znalazłem się na krótko w ekipie RMF Classic. Prowadziłem radiowy poranek, który w RMF Classic nazywał się "Śniadanie Mistrzów".

Generał Marian Zacharski w rozmowie ze mną. Empik Bonarka 

Z tęsknoty do radia i do rozmów z ludźmi od czasu do czasu w salonie Empik w krakowskiej Bonarce spotykałem się i rozmawiałem z pisarzami, muzykami, blogerami. Pandemia koronawirusa brutalnie pozbawiła mnie i tej możliwości.

Podcast Prowincjonalny na facebook'u

https://www.facebook.com/podcastprowincjonalny

Chciałbym dzięki PATRONITE nagrywać więcej, w lepszej jakości, lepszym sprzętem. Zaplanowałem to sobie tak:

 • W pierwszej kolejności, dzięki wsparciu, chciałbym opłacić koszty stałe podcastu. Serwer, domena, hosting.. niby mało, a jednak!
 • Nagrywanie wiąże się z podróżowaniem. Wsparcie pozwoli na spotkania z ludźmi w oddalonych nawet miejscach. 
 • A gdyby tak nie przejmować się odległością od domu? Wsiąść do samochodu albo pociągu i rozmawiać z ludźmi tam, gdzie żyją? Poznawać i opowiadać w podcaście? Mieć niezawodny sprzęt i czas na nagrania..

Podziękowanie za wsparcie będzie raczej symboliczne, Twoje imię znajdzie się w opisach odcinków, na moich "socialach", wyślę zdjęcie, filmik z pracy przy odcinkach. Wśród nagród dla patronów mam też drewnianego konika prosto z samego centrum ludowej zabawki, ze Stryszawy.

Dziś, dzięki nowoczesnej technice i możliwościom, jakie daje, trochę z tęsknoty za radiowym mikrofonem, trochę z sentymentu wracam do pracy głosem. I mam przy okazji ogromną frajdę! Żeby "Podcast Prowincjonalny" mógł działać niezależnie i rozwijać się, potrzebuję wsparcia! I tak trafiłem do PATRONITE.  Tak trafiłem na Ciebie!

Łukasz Dziedzic

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Podcast Prowincjonalny zaprasza Łukasz Dziedzic w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Stałe koszty
 • 50 zł miesięcznie
 • 50 zł brakuje
0%
50 złotych miesięcznie to iloraz sumy rocznych opłat związanych z prowadzeniem podcastu i ilości miesięcy w roku:) Ta kwota usunie pozycję "podcast prowincjonalny - opłaty stałe" z budżetu mojej rodziny:)
Na prowincję z lepszym sprzętem
 • 450 zł miesięcznie
 • 450 zł brakuje
0%
Jeśli uda się osiągnąć cel, będę mógł kupić lepszy sprzęt do nagrywania i montażu oraz wybrać się na nagrania gdzieś dalej, poświęcić nagraniom, a później pracy nad odcinkiem więcej czasu. Zajmę się też tworzeniem nowego, cyfrowego archiwum nagrań:)
W Polskę idziemy!
 • 1 500 zł miesięcznie
 • 1 500 zł brakuje
0%
To jest moment w którym hobby przeradza się w działalność profesjonalną! Osiągnięcie tego progu pozwoli na minimum jeden odcinek miesięcznie bez limitu kilometrów od domu! Słowem, rozciągamy Podcast Prowincjonalny na pół Polski przynajmniej!
Nadcast Prowincjonalny
 • 4 500 zł miesięcznie
 • 4 500 zł brakuje
0%
Nagrywamy, nagrywamy, nagrywamy! Co dwa tygodnie jeden odcinek. Geografia nas już zupełnie nie ogranicza! Cudownie!

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Podcast Prowincjonalny zaprasza Łukasz Dziedzic już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Alfred Gibas
Alfred Gibas
5 zł
Anonimowy patron
14 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.