Fundacja Pokochaj Gada

W Patronite od 31.03.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1266

Liczba Patronów: 1744

Zostań Patronem
Kup na prezent
5 patronów
240 miesięcznie
4 090 łącznie
Powstaliśmy z myślą o hodowcach żółwi wodno lądowych. Zajmujemy się edukacją w zakresie wyposażenia, opieki i żywienia. Prowadzimy wiele akcji: dział pomocy schroniskom, dział adopcyjny, wirtualna mapa weterynarzy, pomoc dla zoo w Polsce, a to wszystko dopiero początek.
W planach wiele więcej.

O Autorze

FUNDACJA POKOCHAJ GADA

www.pokochajgada.pl
 

PROWADZONE AKCJE I KAMPANIE

Postanowiliśmy podzielić się zdobytym doświadczeniem. Na portalu PokochajGada.pl znajdziesz takie działy jak wyposażenie terrarium, opieka i żywienie. W nich opisane zostały wszystkie potrzebne informacje takie jak: jakie wyposażenie potrzebujesz i jak zacząć przygodę z hodowlą żółwi. Pod wszystkimi działami możesz zostawić komentarz jeżeli coś jest niezrozumiałe odpowiemy na pewno na wszystkie wątpliwości. Działy są na bieżąco aktualizowane.

Staramy się docierać do osób zaczynających przygodę z hodowlą żółwi aby ułatwić im start. W każdej chwili mogą i zwracają się do nas o pomoc i doradztwo na nurtujące je tematy, lub problemy.

Chcemy uświadomić ludzi że kupowanie gada na prezent, szczególnie dzieciom, nie jest najlepszym pomysłem. Kupując żółwia dziecku to osoba dorosła ponosi pełną odpowiedzialność za zdrowie i odpowiednie warunki życia gada. Niestety nie zawsze tak jest.

Bogatym źródłem informacji jest też blog gdzie zamieszczamy różnego rodzaju wpisy dotyczące hodowli, sprzętu, zbiórek i gadżetów jakie ułatwiają nam życie.

 

Niechciane, porzucone, często w bardzo złym stanie i hodowane w złych warunkach żółwie np. taki jaki był trzymany na podwórku i przywiązany sznurkiem do pancerza w jakim wywiercono dziurę, trafiają do schronisk w całej Polsce i na świecie. Głupota i bezmyślność ludzi nie zna granic. Ciężko nawet ogląda się takie zdjęcia bo naprawdę poruszają. To właśnie z uwagi na takie sytuacje zaczęliśmy organizować zbiórki na rzecz schronisk dla gadów. Jest to działanie czysto charytatywne. Nie pobieramy opłat za zorganizowane zbiórki i wszystkie pieniądze trafiają do schronisk na jakie aktualnie zbieramy. Zamieszczony licznik przedstawia aktualną sytuację co udało nam się osiągnąć. Jest to dopiero początek - zbiórki prowadzimy od niedawna. Mamy nadzieję że uda nam się chociaż w niewielkim stopniu z Waszą pomocą pomóc tym biednym zwierzakom. Jak ktoś napisał: "ŻÓŁW CIERPI W MILCZENIU". Regularnie wspieramy schroniska o ile pozwalają nam na to zebrane darowizny.

 

Z początkiem marca 2020 roku ruszyliśmy z nowym działem adopcyjnym. Zapraszamy osoby chętne do adopcji gada o pozostawienia swoich danych w formularzu. Zostaną one zapisane w bazie i w momencie pojawienia się nowych zwierząt do adopcji otrzymacie powiadomienie i może zechcecie przygarnąć akurat tego żółwia. Jeżeli zainteresował Cię jeden z udostępnionych na stronie poniżej zaznacz to w formularzu.

Osoby chcące z rożnych powodów (o jakie nikt nie będzie pytał) oddać żółwia do adopcji prosimy również o wypełnienie formularza w celu opublikowania ogłoszenia (jest ono oczywiście darmowe). Pamiętajcie - nie wypuszczamy żółwi do zbiorników wodnych! Oddajcie je w dobre ręce!

 

Szukasz gadziego weterynarza w Twojej okolicy?
Stworzyliśmy dla Ciebie mapę polecanych weterynarzy w Polsce.
  
Wystarczy że klikniesz na dowolną ikonkę żółwia na mapie i zobaczysz więcej szczegółów na temat danego gabinetu. Poznasz między innymi dokładny adres, stronę internetową, numer telefonu. Pamiętaj aby przed wizytą u lekarza zadzwonić i umówić się na wybrany termin. W prosty sposób wyznaczysz trasę z miejsca swojego zamieszkania do danego gabinetu. 

 

Od 1 stycznia 2020 roku rozpoczęliśmy nową akcję mającą na celu pomoc w utrzymaniu żółwi zamieszkujących zoo w Polsce. Jako pierwsza została wirtualnie adoptowana Pelomeduza z Poznańskiego Zoo. Wiemy z jakimi problemami finansowymi borykają się ogrody zoologiczne. Często spacerując i podziwiając egzotyczne zwierzęta chcemy by miały lepsze warunki. Niestety na to potrzebne są fundusze.

 

CZY TO WSZYSTKO?

NIE! Chcemy dalej rozwijać nasze działania mamy wiele pomysłów ale na ich realizację niezbędne są fundusze dzięki którym będziemy mogli je realizować. Dziękujemy za każdą formę wsparcia.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Paulina Wrzesińska
Paulina Wrzesińska
Próg: 30 zł
Artur Sobczak
Artur Sobczak
Próg: 30 zł
Aleksandra  Grzonka
Aleksandra Grzonka
Próg: 100 zł
Łukasz Stanek
Łukasz Stanek
Próg: 50 zł
Jolanta Berent
Jolanta Berent
Próg: 30 zł