POLKA W MEKSYKU

W Patronite od 14.07.2020

Miejsce w rankingu Autorów

miesięczne wsparcie: 743

liczba Patronów: 1131

4 patronów
205 zł miesięcznie
615 zł łącznie

OAXACA - klejnot Meksyku

1 500 zł

41%

osiągnięto

885 zł

brakuje

Oaxaca i jej gastronomia znalazły się na liście dziedzictwa UNESCO, jest to region w którym tradycja zarówno kulinarna jak i rękodzieło są obecne w codziennym życiu jej mieszkańców i stanowią jego nieodłączną część. Oaxaca słynie z haftów ręcznych które rozsławiły ten region na cały świat i moim celem jest odwiedzenie pracowni mistrzyń haftu, którego unikalną technikę po prostu musisz poznać!
Oaxaca to także kolonialne zabytki, dzikie góry, odludne plaże i przede wszystkim slow life, życie rodem z poprzednich wieków.
Kwotę zebraną na ten cel przeznaczę na podróż Veracruz - miasto Oaxaca (autobus, około 12 godzin), pensjonat i przejazdy w stanie Oaxaca. Zabiorę Cię do Monte Alban - olmeckich ruin z IV wieku p.n.e. które uznane zostało za jedno z najciekawszych miejsc Meksyku. Ostatnim punktem programu będzie oczywiście zapoznanie się w wielką tradycją kulinarną regionu i poznanie najbardziej typowych potraw Oaxaca. Jedną z nich jest... guacamole z chapulines czyli konikami polnymi!!! Jeśli uda mi się zgromadzić fundusze na tę wyprawę będziesz mieć okazję zobaczyć na własne oczy czy przeżyję próbę zjedzenia smażonych chapulines!

Wyprawa na WULKAN Nevado de Toluca

2 000 zł

30%

osiągnięto

1 385 zł

brakuje

Nevado de Toluca to wulkan o wysokości ponad 4600 m.n.p.m. znajdujący się w centralnej części Meksyku. Jest to jedno z niewielu miejsc w Meksyku w którym leży śnieg! Wyprawa trwa wiele godzin, odbywa się pod okiem przewodnika i wymaga przygotowania kondycyjnego. W kraterze wulkanu (jego średnica wynosi 1.5 km!) znajdują się 2 jeziora zwane Księżycem i Słońcem, w których archeolodzy odnaleźli ślady indiańskich obrzędów religijnych.
Wyprawa zajmie 2 dni, pierwszym etapem będzie podróż z Veracruz do Toluca (małym busem), następnie wizyta w Parku Narodowym i podejście na szczyt - około 5 godzin.
Dzięki Twojemu wsparciu będę mogła opłacić przejazd i bilety wstępu do Parku Narodowego, przewodnika a także uzupełnić ekwipunek o konieczne obuwie górskie.
Za Twoje wsparcie odwdzięczę się pięknym filmem znad chmur! Poznasz miejsca, w które mało któremu Polakowi udało się dotrzeć!

CANON 6D BODY

8 000 zł

7%

osiągnięto

7 385 zł

brakuje

Niestety z braku odpowiedniego sprzętu mam dość ograniczone możliwości jeśli chodzi o jakość obrazu. Jak wiesz jestem zawodowym fotografem ale mój ukochany staruszek Canon 5D Mk I nie ma opcji nagrywania video. Mam do niego wszystkie obiektywy najwyższej klasy zdecydowałam się więc na zakup Canona 6D, który jest stosunkowo tani porównując do cen innych lustrzanek Canona, a jednocześnie jakość video jest znakomita. Na pewno dzięki temu zakupowi moje filmy zyskają 200% na jakości bo do tej pory nagrywam je czym popadnie, głównie Iphone XR, któremu do profesjonalnej kamery delikatnie mówiąc daleko. Meksyk zasługuje na najwyższą jakość obrazu! Pomożesz mi?
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni