Avatar użytkownika

Portale i gazety lokalne

0
patronów
0 
miesięcznie
3 855 
łącznie
0
patronów
0 zł 3 855 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Rozpoczynamy przygotowania!
 


Bardzo dziękujemy za wsparcie. To wiele dla nas znaczy i przybliża nas do realizacji celu.Dzięki Twojej wpłacie, możemy powoli przygotowywać się do planowania rozwoju lokalnych mediów.
 


Nagrody dla Ciebie: 


➡️ Jeśli chcesz, możemy umieścić Cię w bazie mailingowej naszych Patronów. Będziesz na bieżąco otrzymywał informacje związane z naszym rozwojem.


Obrazek progu
7 zł miesięcznie
Gotowi do drogi!


Dziękujemy. Twoja wpłata, to bardzo ważny element naszego rozwoju. 


Twoja wplata umożliwia nam bardziej szczegółowe planowanie i przygotowywanie się do dalekiej drogi.


Nagrody dla Ciebie:


➡️ Witamy w drużynie! Otrzymasz Certyfikat potwierdzający dołączenie do zespołu wspierającego.


➡️ nagrody z progu za 5 zł


Obrazek progu
21 zł miesięcznie
Ruszamy w drogę!


Wow. Szacunek za tak wielka pomoc. Z Tobą jest nam dużo łatwiej.Twoja wpłata spowodowała, że jesteśmy już gotowi do drogi, zaczynamy analizę rynkuNagrody dla Ciebie:

➡️ Planuj z nami! Otrzymasz dostęp do zamkniętej grupy na Facebooku poświęconej planowaniu tematów tekstów, które ukażą się na łamach portalu.

➡️ nagrody z progów za 5 zł i za 7 zł

Obrazek progu
33 zł miesięcznie

Dziękujemy. Nie każdy jest gotowy na taki gest.

Ten próg został stworzony dla tych, którzy mogą trochę więcej !

Otrzymasz możliwość skorzystania ze wszystkich poprzednich progów a suma trzymiesięcznego wsparcia nie przekroczy 100 zł.
Obrazek progu
99 zł miesięcznie
Wybierz 99 zł
700 dostępnych miejsc
Poszukiwania możliwości!

Dziękujemy. Nie każdy jest gotowy na taki gest. 


Dzięki Twojej wpłacie mamy gotową analizę rynku i wiemy dokładnie gdzie i z czym zacząć. Nagrody dla Ciebie:

➡️ Kolegium dziennikarskie XXI wieku! Otrzymasz możliwość uczestniczenia w komitecie redakcyjnym, w którym określamy tematykę artykułów opublikowanych na portalu, priorytety i cele .


➡️ nagrody z progów za 21 zł, 7 zł i 5 zł


Obrazek progu
330 zł miesięcznie
Wybierz 330 zł
500 dostępnych miejsc
Pierwsze efekty!

To się nazywa wpłata!!! Twoja wpłata umożliwi nam rozpoczęcie prac w pierwszych dzielnicach WarszawyNagrody dla Ciebie:


➡️ Możesz wziąć udział w warsztatach dziennikarskich.


➡️ nagrody z progów za 99 zł, 21 zł, 7 zł i 5zł
Obrazek progu
4990 zł miesięcznie
Wybierz 4990 zł
300 dostępnych miejsc
Zmierzamy w dobrym kierunku!

Dziękujemy. od teraz jesteś szefem!Dzięki Twojej wpłacie może iść dalej, do kolejnych dzielnic wprowadzając w nich media lokalne.

Nagrody dla Ciebie:


➡️ Twój temat może trafić na okładkę Gazety w dowolnej dzielnicy, możesz też wskazać osobę do wywiadu okładkowego. Pamiętaj, przemyśl to dobrze, szansa jest tylko jedna.


➡️ nagrody z progów za 330 zł, 99 zł, 21 zł, 7 zł i 5 zł
Obrazek progu
12000 zł miesięcznie
Wybierz 12000 zł
30 dostępnych miejsc
Docieramy do celu!

Dziękujemy kierowniku, redaktorze! Dzięki Twojej wpłacie jesteśmy już niemal u celu, coraz więcej dzielnic jest w zasięgu mediów loklanych.
Nagrody dla Ciebie:


➡️ Wskakujesz do stopki redakcyjnej w gazecie i serwisie internetowym.

➡️ Jeśli jesteś przedsiębiorcą, masz możliwość opublikowania 10 reklam w formacie całej strony z 50% rabatem.


➡️ nagrody z progów za 4990 zł, 330 zł, 99 zł, 21 zł, 7 zł i 5 zł

Obrazek progu
100000 zł miesięcznie
Wybierz 100000 zł
4 dostępne miejsca
Jesteśmy w domu!

Dziękujemy i witamy w zarządzie!Dzięki Twojej wpłacie opanowaliśmy już wszystkie dzielnice Warszawy, zaczynamy rozwijać
Nagrody dla Ciebie:


➡️ Od tej chwili jesteś członkiem zarządu portali i gazet lokalnych i wspólnie z nami możesz decydować o najważniejszych dla wydawnictwa sprawach.

➡️ nagrody z progów za 12 000 zł, 4990 zł, 330 zł, 99 zł, 21 zł, 7 zł i 5 zł

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Portale i gazety lokalne w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Media lokalne mają istotne znaczenie w życiu danej społeczności. Wielu z nas interesuje to, co dzieje się po sąsiedzku. Dzięki niezależność mediów lokalnych realizowana jest funkcja kontrolna wobec samorządów i rola rzecznika lokalnej społeczności. Dołącz do rozwijania mediów lokalnych w stolicy !

O tym, że prasa lokalna ma istotne znaczenie w życiu człowieka nie trzeba przekonywać. W końcu wielu z nas najbardziej interesuje to, co dzieje się najbliżej naszego miejsca zamieszkania. W związku z tym, zapraszamy Was do udziału w rozwoju lokalnych mediów. Każda dzielnica Warszawy, zasługuje na zbudowanie silnej lokalnej społeczności. Jednym z narzędzi do osiągnięcia tego celu są portale internetowe i magazyny, które są mocno zintegrowane z czytelnikami i systematycznie docierają z informacjami do mieszkańców.

To nie jest zwykły projekt. Cztery lata temu, kiedy powstawał magazyn Gazeta Żoliborza i portal, niewielu wierzyło w jego powodzenie. Dziś jesteśmy najbardziej poczytnym, bezpłatnym magazynem na Żoliborzu i największym lokalnym portalem internetowym, który miesięcznie generuje blisko 40 000 odsłon i przyciąga blisko 20 000 osób.

To samo chcemy osiągnąć w innych dzielnicach i będzie to możliwe do zrobienia tylko z Wami! 

Stale dążymy do rozwijania się i powołujemy nowe kanały dotarcia do naszych czytelników

Na przestrzeni lat włożyliśmy w projekt dużo serca, umiejętności i czasu, aby zrealizować marzenie o tworzeniu dzielnicowego portalu i gazety. Udowodniliśmy, że lokalne media mogą być opiniotwórcze, realnie wpływać na życie dzielnicy, być ważnym źródłem informacji dla mieszkańców, a także dobrym medium dla rozwoju lokalnych biznesów.

Mimo stale osiąganych sukcesów nie osiadamy na laurach i powołujemy do życia nowe formy dotarcia do naszych czytelników. Uruchomiliśmy Radio Żoliborz będące formą podcastów, których rozmówcami są dzielnicowi radni, żoliborscy społecznicy czy przedsiębiorcy. W naszym studiu gościliśmy również stołecznych urzędników takich jak Michał Olszewski i Justyna Glusman, którzy są zastępcami prezydenta Warszawy.

Na stołecznym rynku gazet lokalnych ograniczających się do przekazywania informacji z jednej dzielnicy, jesteśmy jedyną redakcją, która podjęła się stworzenia lokalnego radia.

Każda dzielnica z własnym portalem i gazetą

Mamy ambitne plany. Chcemy przekształcić się w redakcję z XXI wieku – wejść do kolejnych dzielnic, zbudować opiniotwórcze i bardzo duże portale internetowe poruszające tematykę lokalną, zbudować sieć portali i magazynów z większą dystrybucją, linią interwencyjną, dziennikarzami w terenie i biurem tworząc ogromny zasięg. Chcemy pisać więcej, wspierać inicjatywy mieszkańców i być tam gdzie jesteśmy potrzebni!

Najważniejsza jest dla nas misja społeczna. Chcemy aktywnie uczestniczyć w życiu i rozwoju dzielnic Warszawy, angażować się w organizację wydarzeń dla lokalnej społeczności, dać możliwość udziału dzieciom i młodzieży w warsztatach dziennikarskich oraz zorganizować lokalną grupę dziennikarską. Plany te jednak nie mogą być zrealizowane bez Waszego wsparcia. Warszawiacy – ręka do góry (a raczej do klikania), jeśli chcecie być częścią Gazety Żoliborza, Wilanowa, Białołęki, Bielan, i innych dzielnic!

Ludzie i historia

Od początku nie byliśmy i nie jesteśmy w tym sami. Mamy grono aktywnych czytelników i to od nich często wychodzą różne inicjatywy. Dlatego zdecydowaliśmy się na szukanie finansowania wśród naszej społeczności, dając każdemu wspierającemu możliwość wpływania na dobór tematów oraz współorganizację wydarzeń. Dla najbardziej zaangażowanych – uczestnictwo w codziennym życiu redakcji!

W redakcji mamy wspaniały zespół:

Mateusz Durlik - redaktor naczelny magazynu Gazeta Żoliborza. Słynie z błyskotliwych i ciekawie opisujących rzeczywistość felietonów, które są źródłem wielu dyskusji wśród żoliborzan,

Jakub Krysiak – redaktor naczelny portalu www.gazetazoliborza.pl, wszechstronny dziennikarz specjalizujący się w tematyce codziennej,

Karolina Kołodziejska – lokalna krytyczka kulinarna, recenzująca restauracje do sekcji Kuchnie świata,

Jarosław Uściński – piszący o ciekawostkach kulinarnych do sekcji Kuchnie świata,

Bartek Wancerz  – ekspert od spraw historycznych związanych z Żoliborzem i nie tylko, pisze do sekcji Historia,

Małgorzata Buczkowska – prawniczka, pisząca do sekcji Prawo,

Anna Szymańska – psycholog, pisząca do sekcji Psychologia, 

Michał Bigoraj – redaktor, piszący do sekcji muzycznej i kulturalno-sportowej, która pojawia się u nas periodycznie, dodatkowo poszukujący nowych klientów,

Alina Piekarz – korektorka i copywriterka,

Paweł Żurawski – skład i kwestie graficzne.

Projekt ma szansę rozprzestrzenić się na całą Warszawę. Widzimy uzasadnioną potrzebę stworzenia podobnych tytułów w innych dzielnicach. Rozpoczęliśmy już rozmowy w tej sprawie, chcemy powiększyć zespól. 

Nasze doświadczenie - od magazynu do portalu

Gazeta Żoliborza w chwili swojego debiutu była dostępna jedynie jako czasopismo. Do dnia dzisiejszego z powodzeniem wydawana jest w postaci drukowanego na wysokiej jakości papierze miesięcznika. Prowadzimy również stronę internetową działającą jako portal newsowy. Mamy grono stałych czytelników zarówno wersji papierowej, którą czyta blisko 34 000 osób każdego miesiąca, jak i online. Portal www.gazetazoliborza.pl generuje ponad 40 000 odsłon każdego miesiąca, tworzymy na jego łamach średnio 80 artykułów każdego miesiąca. 
 

W miesięczniku znajdziecie informacje dotyczące codziennego funkcjonowania Żoliborza, jego historii, ludzi, którzy pracują dla dobra naszej dzielnicy, nowych miejsc, inwestycji, ciekawych wydarzeń. Poruszamy ważne tematy również w skali ogólnopolskiej. Prezentujemy ciekawe kulinarnie miejsca Żoliborza. Na łamach Gazety Żoliborza rozmawialiśmy m.in. z: Muńkiem Staszczykiem - piosenkarzem i liderem zespołu T.Love, Rafałem Trzaskowskim - prezydentem Warszawy, Pawłem Michalcem - burmistrzem Żoliborza, Dorotą Łobodą - radną miejską, Ewą Brodnicką - mistrzynią świata w boksie, Robertem Górskim - założycielem Kabaretu Moralnego Niepokoju i Prezesem w serialu „Ucho Prezesa”, czy Gają i Jakubem Kuroniami związanymi od zawsze z Żoliborzem. Gazeta Żoliborza jest często cytowana przez mieszkańców i inne portale. Jest również patronem wielu lokalnych instytucji (np. Kina Wisła czy Muzeum Niepodległości).

O czym przeczytacie w Gazecie Żoliborza?

Gazeta składa się z kilku sekcji tematycznych:

Ludzie Żoliborza – sekcja poświęcona ludziom, którzy na co dzień przyczyniają się do rozwoju dzielnicy lub zwiększania jej rozpoznawalności,

Miasto Żoliborz – sekcja poświęcona tematyce Żoliborza, nowym inwestycjom, zieleni, itp.,

Kuchnie Świata – sekcja poświęcona kulinarnemu życiu na Żoliborzu; recenzje restauracji, rozmowy z szefami kuchni, poradniki kulinarne itp.,

Psychologia – sekcja poświęcona psychologicznym wsparciem życia codziennego, głównie związanej z dziećmi,

Prawo – sekcja poświęcona prawu, ale w jego użytkowej części, np. co zrobić kiedy sąsiad z góry rzuca nam do ogródka niedopałki po papierosach lub jak zgodnie z prawem przewieźć na urlop rowery,

Historia – sekcja poświęcona historii Żoliborza,

Sportowy Żoliborz - przyglądamy się sportowemu życiu dzielnicy,

Kulturalny Żoliborz - wszystko co związane z życiem kulturalnym Żoliborza. 

Nasze artykuły dostępne są na stronie www.gazetazoliborza.pl 

 

Nasza misja - angażować w rozwój dzielnicy i dostarczać wartościowych treści.

Naszą misją jest być blisko mieszkańców i oferować wartościowe merytorycznie treści. Portale i gazety lokalne, takie jak nasza, spełniają bardzo ważną, na obszarze sub lokalnym, funkcję społeczną – angażują świadomych obywateli w rozwój dzielnicy, kreują lokalny patriotyzm i pokazują, w jaki sposób tworzyć prawdziwą więź między redakcją a czytelnikiem, opartą na zaufaniu, ale przede wszystkim uzupełniają naszą wiedzę na temat tego, co dzieje się w dzielnicy. Od kilku lat pokazujemy, że w dobie mediów ogólnopolskich, portal czy gazeta lokalna, jest ważnym źródłem informacji dla mieszkańców i niezbędnym elementem ich codziennego funkcjonowania.

Wierzymy w siłę lokalnej społeczności i dzięki Waszemu wsparciu i z Waszym udziałem chcielibyśmy budować siłę i skalę naszego medium przy równoczesnym zachowaniu niezależności lokalnej gazety.

Liczymy, że nasz rozwój przyczyni się do zmian na lepsze w dzielnicach, w których podejmiemy się tworzenia lokalnego medium. Media mają ogromną moc sprawczą, dlatego mówi się, że są "czwartą władzą". Z Waszym wsparciem, możemy skuteczniej nagłaśniać lokalne sprawy, debatować o problemach, przeciwstawiać się zmianom na niekorzyść mieszkańców, działać na rzecz osób starszych, organizować wydarzenia dla dzieci, rodzin, przypominać o ważnych historycznych miejscach i postaciach z dzielnicy, a także współorganizować ciekawe warsztaty, sadzić drzewa i wiele innych.

Gazeta rozpowszechnia informacje o ciekawych wydarzeniach w dzielnicy, m.in. jako ich patron, wspiera przedsiębiorców, nagłaśnia ważne sprawy – przykładem może być uratowanie Prochowni Żoliborz. Po nagłośnieniu tematu i silnej presji społecznej, udało się utrzymać ją w obecnym kształcie, a to tylko jeden z wielu przykładów tego, jak Gazeta służy mieszkańcom i jak gazety w innych dzielnicach mogą wspierać lokalną społeczność.
 

Czego potrzebujemy by osiągnąć nasz wspólny cel?

Naszym celem jest rozwój. Aspirujemy do bycia grupą dużych, niezależnych portali internetowych i magazynów w każdej dzielnicy Warszawy. Aby to się udało, musimy wspiąć się na kilka szczytów. Wierzymy, że z Waszą pomocą, każdy kolejny będzie łatwiejszy i uda nam się sięgnąć marzeń. Każda wyprawa wymaga wsparcia sponsorów i odpowiedniego zaplecza. Mamy nadzieję, że przejdziecie z nami przez niejedną górę.

 

Cele Autora

Rysy
  • 50 000 zł miesięcznie
  • 50 000 zł brakuje
0%
To są nasze Rysy. Po osiągnięciu tej kwoty zatrudnimy na stałe dziennikarzy w 4 dzielnicach (na początek planujemy Białołękę, Bielany, Bemowo i Wilanów) i stworzymy kolegium dziennikarskie. Ograniczamy wierszówki i oferujemy etat dziennikarzom, którzy mogą angażować się w życie naszego lokalnego miasteczka. Interwencyjna część portalu tylko czeka na dziennikarzy terenowych.
Mont Blanc
  • 80 000 zł miesięcznie
  • 80 000 zł brakuje
0%
Nasz Mount Blanc. Osiągnięcie tego progu umożliwi nam podjęcie działań w dwóch kolejnych dzielnicach (Wola, Śródmieście). Oprócz tworzenia kolejnego portalu, równolegle będziemy wydawać Gazetę w drukowanej wersji. Obecnie drukujemy 11000 egzemplarzy Gazety Żoliborza. Naszym celem jest przekroczenie drukowanie co najmniej tyle samo gazet w każdej ze wspomnianych dzielnic, dzięki czemu trafimy do większej liczby odbiorców, a także będziemy mieli możliwość znaleźć nowe miejsca do kolportażu Gazety.
Denali (ktoś wie gdzie to jest?)
  • 100 000 zł miesięcznie
  • 100 000 zł brakuje
0%
Denali. Wchodzimy do kolejnej dzielnicy (Mokotów) oraz startujemy z kampanią promocyjną – chcielibyśmy z reklamą naszych portali i miesięczników pojawić się na zewnętrznych formatach reklamowych. Zacznie być o nas głośno, a Wy spotkacie nas na każdym kroku. Poprowadzimy także warsztaty dziennikarskie, dla osób stawiających pierwsze kroki w branży.
K2
  • 150 000 zł miesięcznie
  • 150 000 zł brakuje
0%
K2. Powoli dopada nas choroba wysokościowa (całe szczęście, że nie sodówka!). Zwiększamy zasięgi o (Włochy, Ursynów i obie Pragi ). Skupimy się na rozszerzeniu działów, nad którymi pracujemy obecnie, a także otworzymy nowe sekcje tematyczne. Pokażemy Wam, ile możliwości oferują nasze piękne dzielnice.
Mount Everest
  • 200 000 zł miesięcznie
  • 200 000 zł brakuje
0%
Mount Everest. Szczyt szczytów. Dzięki niemu wchodzimy do pozostałych dzielnic, już wszystkich. Stworzymy portale internetowe i magazyny. Możemy rozszerzyć dział administracyjny i marketingowy. Przedstawiciele handlowi, a także specjaliści ds. promocji pomogliby nam zagospodarować powierzchnie reklamowe, a także znaleźć nowe kanały dystrybucji Gazety, dzięki czemu powiększymy społeczność naszych czytelników.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Portale i gazety lokalne już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Przemek Zawadzki
Przemek Zawadzki
21 zł
Karolina Kołodziejska
Karolina Kołodziejska
7 zł
Anonimowy patron
7 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.