Posłuchaj o Zbrodni/ Z Autopsji

W Patronite od 21.07.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1190

Liczba Patronów: 959

Zostań Patronem
8 patronów
122 miesięcznie
992 łącznie
Cześć, jestem Ania i prowadzę dwa kanały-słuchowiska na YouTubie, oba z pogranicza true crime i medycyny. "Posłuchaj o Zbrodni" przybliża intrygujące sprawy kryminalne, zaś "z autopsji" bez ogródek ukazuje realia pracy wykonywanej w kostnicy.

O Autorze

Wszystko zaczęło się pewnego parnego, sierpniowego wieczoru. Leżałam przykuta do łóżka po operacji nogi, już kolejny tydzień i nadmiar trosk, nie tylko fizycznych, przytłaczał mnie. Jedyną odskocznią zdolną na tyle, by zająć i zainteresować mój umysł skutecznie, zdawały się być opowieści kryminalne. Dedukcja prowadząca do wykrycia sprawcy, ludzkie historie i motywacje prowadzące do skrajnych czynów - to wszystko jawiło się niczym historia spisana przez czas i okoliczności, tylko czekająca, by ktoś poprowadził ją swoim głosem...
W owym czasie mało było jeszcze kanałów o tematyce true crime i głodna kolejnych opowieści, sama zanurkowałam w bezkresy źródeł. Zanurkowałam, bo i tak byłam przykuta do łózka, a świat ten wciągnął mnie tak bardzo, że choć dziś dni w łóżku spędzam raczej z błogiego lenistwa w soboty, to z krainy książek, starych annałów i notatek prasowych w obcych językach nie wyszłam po dziś dzień.

"Posłuchaj o Zbrodni" skupia się na sprawach dawnych, intrygujących. Szczególnie ukochałam sobie belle epoque i początek XX wieku na ziemiach polskich. Uważny słuchacz będzie świadkiem rozwoju technik kryminalistyki i medycyny sądowej, często autentycznie wprowadzonych do użycia dzięki danej sprawie. Oczywiście od czasu do czasu zdarza mi się zawędrować do współczesności - wtedy goszczą sprawy hiszpańskie, gdyż w tym języku bardzo wygodnie czyta mi się informacje źródłowe.

 

Obecnie, czując lukę w świecie polskich  słuchowisk kryminalnych, marzy mi się sprawniejsze rozwinięcie mojego drugiego, młodszego kanału - "z autopsji". Zawsze wychodziłam z zasady, aby mówić o tym, czego samej mi brakuje, a medycyna sądowa, mimo bycia nierozłączną częścią opowieści kryminalnych, wydaje się być często niesłusznie pomijana. Zamierzam to zmienić.

Prywatnie jestem niespokojną, artystyczną duszą. Kocham śpiew i teatr, obie te aktywności goszczą w postaci prób na deskach sceny w moim grafiku. Jeszcze studiuję, a jeśli los się uśmiechnie, to w przyszłości będę leczyć.


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika