Patronite Audio - nowa aplikacja dla podcasterów i stacji radiowych!

Obrazek posta


Tworzysz podcasty, masz radio internetowe - albo chcesz rozszerzyć swoją twórczość o te kanały? Wykorzystaj aplikację Patronite Audio - i zmieniaj słuchaczy w Patronów!

Pomysł na stworzenie nowej aplikacji oparliśmy na prostej obserwacji: chęć wsparcia rodzi się w momencie, gdy odbiorca otrzymuje realną wartość. Może to być moment, w którym słuchacz jest całkowicie pochłonięty wyjątkowym odcinkiem podcastu, który porusza go, bawi, zmienia jego spojrzenie na rzeczywistość. Gdy tylko wróci do aplikacji – opcja wsparcia Twórcy i odwdzięczenia za jego pracę, powinna być „na wyciągnięcie ręki”.

Żadna z aplikacji do słuchania podcastów czy stacji radiowych nie spełniała wystarczająco dobrze  tego warunku - postanowiliśmy więc stworzyć coś własnego :) W tym miejscu serdecznie dziękujemy naszym Autorom, którzy testowali pierwsze wersje aplikacji i niesamowicie pomogli nam w jej rozwoju - a byli to: Kaja Mikoszewska, Małgosia Zmaczyńska, Wojciech Strózik i Wojciech Masiak. Kłaniamy się Wam nisko i gorąco polecamy podcasty tej wielkiej czwórki! ?

 

Dlaczego warto dołączyć do Patronite Audio?
 

Zmień słuchaczy w Patronów!

W kluczowych miejscach aplikacji umieściliśmy opcje wsparcia Autora. Gdy słuchacz właśnie odbiera przygotowaną przez Was treść, możliwość wsparcia powinna być na wyciągnięcie ręki! Oczywiście w planach mamy znacznie więcej funkcji, które zwiększą szanse na zdobycie nowych Patronów :) 

 

Dostarczaj nagrody audio - szybko i sprytnie

Jeśli wynagradzasz swoich Patronów dodatkowymi odcinkami, niewykorzystanymi fragmentami podcastów lub archiwalnymi materiałami - nie musisz już wystawiać tych treści w postach czy wysyłać mailem. Możesz udostępnić je w aplikacji - co ważne, będą również widoczne dla innych użytkowników - ale odsłuchać ich będą mogli wyłącznie Patroni! (szczegóły znajdziesz niżej) To dodatkowy element, który będzie zachęcał do wsparcia Twojej pracy - słuchacz zobaczy, ile dodatkowych materiałów otrzyma, gdy zostanie Patronem!
 

Wsparcie od Patronów...innych Autorów?

Już teraz z Patronite Audio korzysta sporo Patronów - a skoro ktoś wspiera choćby jeden podcast/radio, droga do objęcia patronatem również Twojej twórczości jest naprawdę krótka :) 

 

Streamy w wysokiej jakości, playlisty i wiele innych…

Już wkrótce w aplikacji pojawią się nowe funkcje, dzięki którym Autorzy będą mogli dodatkowo wynagradzać Patronów, współdziałać z nimi i tworzyć prawdziwe społeczności! 


Jak dołączyć do Patronite Audio?
 

 1. Przejdź do sekcji Patronite Audio / Konfiguracja w swoim panelu Autora


2. Zapoznaj się z informacjami, opisanymi w tej sekcji i wyślij prośbę o dołączenie (kliknij przycisk “Zgłoś prośbę o aktywowanie")
 

3. Gdy Twoje zgłoszenie zostanie zaakceptowane, przejdź do zdefiniowania podcastu

Ważne - nie wszystkie zgłoszenia są automatycznie akceptowane, każde jest indywidualnie oceniane (szczegóły znajdziesz w sekcji Konfiguracja).


Definiowanie podcastu

Kliknij ikonę edycji w pierwszej sekcji:
 

Teraz możesz wprowadzić ogólne dane swojego podcastu:

 

1. Wpisz nazwę i kilka zdań opisu swojego podcastu

2. Dodaj zdjęcia, które będą widoczne w aplikacji - avatar (o wymiarach dokładnie 600x600 px) i zdjęcie w tle (900x480 px)

3. Jeśli prowadzisz radio internetowe - możesz:

 • wkleić link do streamingu na żywo, który będzie odtwarzany w aplikacji
   
 • możesz również aktywować player radiowy na Twoim profilu Patronite - zobacz jak działa to np. na profilu Radia Nowy Świat
   

Dodawanie odcinków

1. Jeśli hostujesz swój podcast, korzystając z takich rozwiązań jak Spreaker, Anchor.fm, Podcast.co etc. wystaczy, że podasz w Patronite Audio link do swojego RSSa z odcinkami - wszystkie zostaną automatycznie zaimportowane i wyświetlone w aplikacji
 

2. Możesz również dodać pliki muzyczne ręcznie - może się to przydać, gdy np. chcesz podzielić się danym nagraniem wyłącznie z Patronami z danego progu. Po kliknięciu “dodaj odcinek”:

a) uploaduj plik w formacie .mp3

b) dodaj tytuł i krótki opis pliku

c) ustaw datę jego publikacji (odcinki dodane z tą samą datą będą wyświetlane wg. kolejności uploadu) 

d) zdecyduj, jakie mają być ustawienia widoczności tego pliku - czyli kto będzie mógł go odsłuchać:
 

 • dla wszystkich - każdy użytkownik Patronite Audio będzie mógł odtworzyć plik
   
 • dla wszystkich użytkowników Patronite - nagranie będzie dostępne dla wszystkich osób, które są zalogowane w aplikacji
   
 • dla wszystkich Patronów - plik będą mogli odsłuchać Twoi Patroni (bez względu na próg)
   
 • dla Patronów z konkretnym progiem - możesz określić, że dostęp do nagrania będą mieli Patroni z wybranych progów (ta funkcja działa dokładnie tak samo jak ustawianie widoczności postów) 

Gdy cały podcast będzie poprawnie skonfigurowany, nasz zespół sprawdzi raz jeszcze poprawność wszystkich elementów i włączy widoczność podcastu/radia w aplikacji Patronite Audio! :) 

 

A co z Patronami?

Gdy uda Ci się już skonfigurować swój podcast/radio - koniecznie daj znać Patronom, że mogą Cię słuchać w Patronite Audio. Być może przygotujesz też dla nich dodatkowe, specjalne materiały?

Aplikację można pobrać tu: https://patronite.pl/patrocast/mobile-app (i oczywiście bezpośrednio w Google Play i Apple Store)


Co dalej?

Mamy sporo pomysłów na kolejne funkcjonalności. Ale czekamy również na Wasze sugestie, propozycje i opinie - od samego początku tworzymy Patronite Audio przy udziale Autorów i chcemy, by tak pozostało :)

Jeśli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości – pisz śmiało na audio@patronite.pl!

dla autorów

Zobacz również

Zabezpiecz swoje konto - dwuskładnikowe uwierzytelnienie
Metody płatności na Twoim profilu - jak mogą wspierać Cię Patroni?
Komentarze - nowa sekcja profilu Autora

Komentarze (8)

Trwa ładowanie...