Masz wiadomość!

Obrazek posta

Nie ma wątpliwości, Patronite musi zmieniać się, żeby sprostać Waszym wymaganiom. Wprowadziliśmy właśnie system wewnętrznych wiadomości, który ułatwi życie zarówno Autorom, jak i Patronom.

Dla kogo?

Prywatne wiadomości, przesyłane wyłącznie w ramach Patronite, przydadzą się zarówno Patronom, jak i Autorom. Ci pierwsi będą mogli skontakować się z Autorem poza oficjalnymi kanałami komunikacji - które często są mocno zatłoczone. Autorzy z kolei będą mogli udostępnić swoim fanom nową możliwość kontaktu - decydując, czy chcą otwierać go dla wszystkich osób czy wyłącznie dla swoich Patronów. System wiadomości pozwoli też nawiązać kontat z Patronami , którzy np. nie odpowiadają na maile (zdziwilibyście się, jak duża część komunikacji ląduje w skrzynkach SPAM!)

Wspominałem, że Autorzy mają możliwość wyboru. W profilu Autora (podstrona Wiadomości Prywatne) znajdziecie następujące ustawienia - możecie wybrać jedną z opcji:

Patroni również mogą modyfikować ustawienia systemu wiadomości, ale do wyboru mają jedynie dwie opcje:

 

Filtrowanie wiadomości 

W panelu wiadomości widoczne są filtry przypisane do odpowiednich kategorii: 

 • Wszystkie - wszystkie wiadomości w skrzynce odbiorczej na Patronite
 • Nowe - nowe wiadomości, które nie zostały jeszcze odczytane
 • Odczytane - wiadomości, które zostały już odczytane
   

Porada: możesz oznaczyć wiadomość jako nieodczytaną, by np. wrócić do niej później (i nie zapomnieć, że musisz na nią odpisać!). W tym celu wejdź w konkretną wiadomość i kliknij opcję "oznacz jako nieprzeczytaną"


Dodaliśmy również opcję wyszukiwania konwersacji z konkretnymi osobami. Jeśli chcesz wyszukać wszystkie rozmowy np. ze swoim Patrontem, przejdź do pola wyszukiwania i wpisz jego imię i nazwisko (lub nick/nazwę). Ta opcja działa tylko w skrzynkach Autorów.

 

Konwersacje

Poniżej znajdują się informacje dotyczące:

 • użytkownika, którego wiadomość jest w skrzynce
 • tytułu wiadomości
 • daty ostatniej wiadomości 
 • statusu wiadomości

Wyróżniamy 3 statusy wiadomości: 

 • Nieodczytane wiadomości
 • Odczytane (możesz oznaczyć wiadomość jako nieprzeczytaną, żeby np. wrócić do niej później)
 • Odpowiedziane

 

Jak wysłać wiadomość do Autora?

Aby rozpocząć konwersację, wybieramy opcję "Wiadomość" na profilu Autora:

 

Następnie zostaniemy przeniesieni do konwersacji, gdzie należy wpisać tytuł oraz treść wiadomości:

Konwersację można kontynuować z poziomu chatu:

Autorze, pisz śmiało!


Jeśli Patron już do Ciebie napisał - po prostu odpowiedź mu w ramach konwersacji. Ikonka "i" w konwersacji pokazuje czy pisze do Ciebie Patron obecny czy były.

Jeśli chcesz rozpocząć konwersację - przejdź do listy Patronów i wyszukaj Patrona. Następnie kliknij w trzy kropki (menu) przy polu wybranego Patrona i wybierz opcję "wyślij wiadomość". Pamiętaj, że możesz wysyłać wiadomości również do nieaktywnych Patronów!

WAŻNE: system wiadomości służy do indywidualnej komunikacji. By porozumiewać się ze wszystkimi Patronami (lub wybraną grupą) należy skorzystać z systemu postów i powiadomień. (dowiedz się więcej!)

 

Jeśli macie jakieś uwagi, dotyczące systemu wiadomości (lub innych aspektów funkcjonowania Patronite) piszcie śmiało na kontakt@patronite.pl

 

dla autorów funkcje profilu

Zobacz również

Posty - Autorze, ułatw sobie życie!
ZIPSEE "Cyfrowa Polska" - ojciec sukcesu Patronite!
Autorze, czy ktoś wie o Twoim profilu?

Komentarze (4)

Trwa ładowanie...