Już prawie koniec stycznia, a ja jeszcze nie zrobiłam podsumowania 2020 roku!
Ale na wszystko musi nadejść odpowiednia pora, tak więc poniżej małe zestawienie:
17 nowych filmów tematycznych
544,5 tys wyświetleń
27,2 tys godzin oglądania
2,5 tys nowych subskrypcji (!!!)
Liczby to jednak nie wszystko. Poniżej szybkie zestawienie, co działo się u mnie w ciągu roku.
Styczeń:
“Opery Händla” i “Antonio Vivaldi” Zaczęłam barokowo...
Luty:
“Jak grać ozdobniki” ...i kontynuowałam barokowy temat :)
“Mazurki Chopina” - urodzinowy odcinek dla Fryderyka
Marzec:
“Dark” Siedzę w klimacie serialu i zgłębiam zupełnie inną stronę muzyki.
Kwiecień:
Początek pandemii. Wyzwanie na Facebooku “Ogarnę romantyzm w czasie kwarantanny” - uczymy się historii muzyki. W tym samym czasie razem z grupą przyjaciół nagrywaliśmy własną, amatorską wersję “Jeszcze dzień” z musicalu “Nędznicy”. Był to szalony projekt (z motyką na księżyc, normalnie!!!), który nas nieprawdopodobnie pochłonął i dał dużo radości i pozytywnej energii w czasie, kiedy zaczynaliśmy się dopiero przyzwyczajać do pandemicznej egzystencji.
Maj:
“Traviata” Jedyna w tym roku odsłona serii o operach. Do tej serii muszę koniecznie wrócić, bo bardzo lubię robić takie odcinki.
Czerwiec:
Długi, dwuodcinkowy wywiad z Miłoszem Konarskim na temat procesu powstawania muzyki filmowej. Super się rozmawiało i dowiedziałam się bardzo ciekawych rzeczy. Polecam szczególnie odcinek na kanale Miłosza:
https://www.youtube.com/watch?v=3gcQavf_0VI
W mniej więcej tym samym czasie Piotr Zuchowski nominował mnie do udziału w wyzwaniu, dzięki któremu zmobilizowałam się i nagrałam wiązankę melodii z “Króla Lwa”.
Lipiec:
Cały miesiąc spędziłam z Dymitrem Szostakowiczem. Odcinek wprawdzie pojawił się dopiero w sierpniu, ale dzięki temu przebrnęłam przez dobrą literaturę i utwory. Warto było opóźnić upload :)
Sierpień:
“O czym nam mówią nazwy utworów” Odcinek - pomoc dydaktyczna. Zrobiony z myślą o wszystkich, którzy nie potrafią odnaleźć się w zawiłościach literatury muzycznej.
“Jak ćwiczyć, jeśli masz małe dziecko” - projekt powstał przy okazji wspólnej opieki nad moimi i siostry dziećmi. Jako dokumentacja wszystkich przedziwnych sytuacji, które miały wtedy miejsce.
Wrzesień:
“Symfonia na 444 głosy” Odcinek - polecajka. Książka prawdziwie niezwykła.
Październik:
“Doktor Who i archeologia muzyki” Luźny felieton na wyimaginowane tematy :)
Listopad:
“Muzyka starożytności” Od Minecrafta, po Assasin’s Creed.
Grudzień:
Miesiąc domykania całego roku, dlatego nie udało mi się stworzyć merytorycznego kontentu. Przyznam się, nad czym pracowałam: kleiłam koncert świąteczny online dla szkoły, w której pracuję. Pochłonęło mnie to całkowicie, ale pozytywny wydźwięk koncertu wynagrodził wysiłek.
To oczywiście tylko część mojej działalności, bo strona www.historiamuzyki.pl przeszła gruntowny remont, o czym pisałam we wcześniejszych postach (a prawdopodobnie szykuje się kolejny...)
Nie chcę zapowiadać, co będzie się działo w 2021, bo jest to uzależnione od sytuacji epidemiologicznej, ewentualnych lockdownów i tak dalej. Mam dużo pomysłów i chciałabym zacząć je realizować, przynajmniej w formie zdalnej. Zobaczymy.
Dziękuję, że byliście ze mną przez cały rok. Dziękuję za wszystkie maile i komentarze, które dostaję. Nie macie pojęcia, jak to podnosi na duchu i mobilizuje do roboty!!!
Życzę Wam wszystkim dużo zdrowia i dobrego Nowego, 2021 roku!
Agnieszka
Trwa ładowanie...