LIVE OTWARTY - jesienny sezon podcastowy!

Nowa ramówka to także nowe podcasty! Przed nami kolejne premiery oraz audycje w nowej formule - dostępnej w Twoje 357 dla naszych Patronów. O jesiennym sezonie podcastowym Marcin Cichoński porozmawia z gośćmi dzisiejszej audycji Kieruj się na południe - Michałem Olszańskim, Gabi Darmetko, Pawłem Sołtysem, Izą Woźniak, Mateuszem Fusiarzem i Jarosławem Juszkiewiczem. Transmisję zaczynamy o 11:15 - zapraszamy do zapoznania się z naszymi propozycjami! A po live w tym poście umieścimy również pisemne podsumowanie :-)

PODSUMOWANIE:

Rozwijamy podcasty. 12 serii specjalnie na jesień. A to tylko początek :)

Podczas poniedziałkowej transmisji live, w czasie audycji “Kieruj się na południe”, ogłosiliśmy nowy sezon podcastowy. Na jesieni, oprócz premierowych tytułów dostępnych “tylko w Twoje 357”, przygotowaliśmy także nową platformę (stronę internetową i aplikację) - najpierw do testów dla Patronów, a następnie do używania przez wszystkich. Live można obejrzeć z odtworzenia, a w tym poście przeczytać o tym, co wprowadzamy. Zapraszamy do oglądania i czytania!

Częścią naszej strategii jest świadome budowanie równolegle mocnych dwóch filarów Radia 357 - treści na żywo i treści na żądanie. Łącznie to olbrzymia baza treści, których można odsłuchwiać w dogodny sposób. Jako radio internetowe, nie jesteśmy ograniczeni ramówką typową dla FM i możemy oferować treści także w formie atrakcyjnych podcastów. Dzięki temu może być ich więcej, mogą być bardziej zróżnicowane i lepiej dopasowane do potrzeb Słuchaczy - podkreślał w pierwszej części rozmowy Paweł Sołtys. 

Wraz z jesienną ramówką 2022 (czyli nowościami na antenie) robimy także pierwszą odsłonę nowości podcastowych. W ten sposób pokazujemy, że myślimy o antenie i podcastach całościowo. Poświęciliśmy im specjalne spotkanie na żywo tutaj. Można je obejrzeć lub przeczytać to podsumowanie :)

Nowe serie podcastów zaprezentowaliśmy dzisiaj podczas live u Cichego. Kolejne nowości planujemy jeszcze w tym roku. Równolegle finiszujemy z pracami nad całkowicie nową stroną internetową i aplikacją. Ich zadanie - uczynić korzystanie z podcastów wygodniejszym oraz uprościć przełączanie się między treściami na żywo i na żądanie. W ten sposób każdy będzie mógł jeszcze łatwiej decydować czego w danej chwili słucha.

Podcasty przygotowujemy w cyklu znanym Wam z seriali. Realizujemy “sezony” czyli serie, zaplanowane na określoną liczbę odcinków.

Dzisiaj ogłosiliśmy 12 takich serii, które będą dostępne na naszej platformie podcastowej. W wakacje opowiadaliśmy Wam, że wdrażamy ją de facto od nowa i pokazaliśmy już jak będzie działała. Strona internetowa jest właśnie testowana przez Patronów, a aplikacja czeka już w kolejce do testów (Jak zostać testerem? Opisujemy tutaj). Chcemy też zadbać, by każdy odnalazł tam treści dla siebie - dlatego podcasty to bardzo przemyślany zestaw mocnych tytułów, po które warto sięgać. Do tego macie do nich dostęp cały czas i możecie się nimi cieszyć o dowolnej porze. Tak rozumiemy rozwój radia online.

Mamy ambitny plan. Dla mnie to rodzaj wyzwania - przejście w inny wymiar. Być może będzie to strzał w dziesiątkę. To Gabi w pewnym momencie zasugerowała, żeby to był tylko podcast. Bo ona jest naprawdę ich wielką entuzjastką - w drugiej części Cichy rozmawiał m.in. z Michałem Olszańskim, którego audycja “W cztery oczy” w przyszłym sezonie będzie dostępna wyłącznie jako podcast. To, że audycja ma formę podcastu, nie czyni jej gorszą. Wręcz przeciwnie - daje więcej możliwości. - Gabi Darmetko, która będzie w nowym sezonie realizowała premierowy podcast “Szalony świat”, przypominała o tym, że nie ma dziś radia bez podcastów, a radio internetowe musi oferować jak najszerszą bazę treści. Forma podcastu daje autorowi rozwinąć skrzydła. Postprodukcja i wykorzystanie pełnych możliwości studia oraz brak związania czasowego to idealne warunki do prowadzenia ciekawych rozmów i emitowania treści, które nie muszą mieć narzuconego rygoru. Obawiałem się tego, że audycja po przejściu do podcastu straci, że ludzie o niej zapomną. Okazało się jednak, że jest zupełnie inaczej. Mówiliśmy o tym w 357 od początku - jeśli na antenie jest coś, co nie jest akurat dla mnie, mogę włączyć podcast. Przy “Wróżeniu” to się sprawdziło - Mateusz Fusiarz, autor podcastu “Wróżenie z fusów”. To jeden z przykładów na udaną kontynuację audycji znanej wcześniej z anteny właśnie w podcastach.

W ostatniej części poznaliśmy szerzej zupełnie nowe propozycje Gabi Darmetko i Jarosława Juszkiewicza. Iza Woźniak opowiedziała o tym, jak zamierza kontynuować Ewolucjonistów.

Wszystkie tytuły, które tej jesieni będą ukazywały się wyłącznie w Twoje 357, to:

 • W cztery oczy (Michał Olszański)

W pierwszym sezonie podcastu Michał porozmawia z tymi, którzy kiedyś byli na świeczniku, regularnie pojawiali się w mediach, ich gwiazda świeciła bardzo mocno. Dzisiaj albo wycofali się z show-biznesu, albo działają na jego peryferiach. Jak teraz wygląda ich życie, czego żałują, co chcieliby zmienić i co jest lepsze: życie w świecie reflektorów czy w wtopienie się w tłum.

 • Szalony świat (Gabi Darmetko)

Kiedy technologia wkracza w nasze życie, zaczyna się ono zmieniać. Wydaje się nam, że dużo zyskujemy, a nie zawsze mamy świadomość, że zawsze oddajemy coś w zamian. W tym podcaście zostaną zadane pytania o przyszłość, będą opowieści o nowych technologiach i o tym, jak one one na nas wpływają. Podcast ma uświadamiać, pokazywać plusy i minusy życia w sieci. 

W pierwszym odcinku Gabi sprawdzi, jak płaci się ręką za pomocą wszczepionego czipa. Ta technologia jest już dostępna, ludzie z niej korzystają, a za wszystko odpowiada polski startup.

 • Prekursorzy (Jarosław Juszkiewicz)

To cykl 10 audycji poświęconych ludziom, którzy wyprzedzili swoją epokę. Niektórzy z nich, poświęcając się całkowicie ideom, w które wierzyli, odnieśli sukces, inni porażkę. Wszyscy natomiast spotykali się z niezrozumieniem i ostracyzmem w swoich środowiskach. To właśnie opowieść o takich ludziach. Każdy odcinek będzie trwał ok 10-12 minut i będzie realizowany przez Jacka Kurkowskiego, z którym Jarek współpracował podczas tworzenia cyklu „Pionierzy medycyny”.

 • Co by było, gdyby (Kuba Benedyczak)

Podcast o historii alternatywnej Polski i świata. O tym, że wydarzenia historyczne mogły potoczyć się w innym kierunku, a nasze życie wyglądałoby zupełnie inaczej. 

Skoro większość z nas zadała sobie choć raz w życiu pytanie, co zrobiłaby po wygranej w totka, dlaczego nie zapytać, jakby to było, gdyby ktoś zabił Hitlera, a w Polsce nie upadł komunizm? "Co by było gdyby" to z jednej strony zabawa historią, z drugiej okazja do zrozumienia, dlaczego żyjemy w takim, a nie innym świecie.

 • Politkultura (Kuba Benedyczak) i Agenci ze wschodu (Kuba Benedyczak i Ernest Zozuń)

Znane Wam z anteny treści publicystyczne, pierwsza o związkach kultury, showbiznesu i polityki, a druga o wydarzeniach politycznych i historii za naszą wschodnią granicą, zyskają nową formułę. 

 • Złe radio (Piotr Stelmach, Michał Gąsiorowski, Marcin Łukawski, Krystian Hanke)

Znane i lubiane "przejścia antenowe" między ekipą Ranka i Kieruj - teraz w nowej formule podcastowej. Złe radio będzie jeszcze gorsze!

 • Single z Żoliborza (Marek Niedźwiecki, Piotr Stelmach)

Najbardziej wyczekiwana przez Was propozycja w pierwszym sezonie powraca - pierwsze nagranie jesiennego odcinka “Singli” już 22 września!

 • Ewolucjoniści (Iza Woźniak)

Podcast o podtytule “czyli jak zostać człowiekiem”, czyli reporterskie opowieści o naszych najstarszych przodkach, znanych głównie ze śladów w skałach i prac archeologów. 

 • Piosenki z historią (Marcin Cichoński)

Kolejna kontynuacja na naszej liście. Co tydzień Cichy znajduje jeden utwór, za którym kryje się wyjątkowa historia - i opowiada ją w formie podcastu. 

 • Wróżenie z fusów (Mateusz Fusiarz)

Podcast muzyczny, dla fanów grunge’u, mocniejszych brzmień i zespołu Coma. ;) A poza tym wywróżone przez Mateusza utwory, które od dłuższego czasu umilają Wam czas wtedy, kiedy tylko chcecie. 

 • Coś za coś (Paweł Sołtys)

Czyli rozmowy z ekonomią w roli głównej. Wszystko o inwestowaniu, oszczędzaniu i planowaniu finansów - ważne szczególnie w czasach kryzysu.

Zapraszamy Was do zadawania pytań - z wielką chęcią na nie odpowiemy. Również autorzy podcastów są do Waszej dyspozycji. Wspólnie mamy nadzieję, że jesienne propozycje podcastowe przypadną Wam do gustu. Będziemy o nich informowali, pisali, przypominali. Zdajemy sobie sprawę, że to wciąż pewna nowość, wymaga zmiany niektórych przyzwyczajeń, czasem wymaga wymyślenia i konfiguracji sprzętu do ich odbioru. Jesteśmy tu po to, żeby Wam w tym pomóc - ale czujemy, że warto. I że finalnie to korzystna zmiana dla wszystkich - zarówno autorów, którzy mogą więcej, jak i słuchaczy, którzy mogą lepiej dopasowywać swoje radio do sytuacji, pory dnia i ulubionych aktywności. Będą Państwo zadowoleni ;)

live live otwarty podcasty

Komentarze (41)

Trwa ładowanie...