Podpisz się! Zarejestruj związek wyznaniowy!

Obrazek posta

Do wszystkich zwolenników theravādy i wczesnego buddyzmu!
 

Ogłaszamy zbiórkę podpisów pod wniosek o zarejestrowanie pierwszego w Polsce związku wyznaniowego theravādy w tradycji leśnego buddyzmu Ajahna Brahma pod nazwą „Polski Związek Wczesnego Buddyzmu” (PZWB).
 
Zdecydowaliśmy się otworzyć zapisy w czterech miejscach w Polsce - adresy notariuszy poniżej. Nie będzie można podpisywać deklaracji on-line, nie można też zrobić tego jeśli ktoś jest poza granicami Polski. Istnieją też pewne trudności techniczne w szukaniu notariusza na własną rękę i samodzielnym wypełnianiu wniosku, w związku z czym umówiliśmy czterech notariuszy w zapowiadanych wcześniej miastach w Polsce: Wrocław, Poznań, Kraków i Warszawa.
 
Należy osobiście przybyć do jednego ze wskazanych poniżej notariuszy. Należy być osobą pełnoletnią i mieć ze sobą dowód osobisty oraz najlepiej wypełnioną już deklarację. Na stronie Sangha.pl zamieściliśmy blankiet deklaracji do wypełnienia oraz wzór z zaznaczonymi miejscami na żółto, które należy zmienić na własne dane. Taką deklarację należy wydrukować, przynieść do notariusza, ale NIE podpisywać samodzielnie, tylko złożyć podpis notarialnie poświadczony, czyli akt podpisywania musi być w świadectwie notariusza. Ważne zatem by mieć przy sobie wszystkie potrzebne do deklaracji dane, mieć wypełnioną ale nie podpisaną deklarację, podpisu dokonać u notariusza. Jeśli chcecie czuć się super bezpieczni, możecie wziąć ze sobą dodatkowy, wydrukowany, pusty blankiet deklaracji, jeśli notariusz znajdzie jakieś błędy w wypełnionej deklaracji, będziecie mogli wypełnić jeszcze raz deklarację z poprawnymi danymi u notariusza. Poświadczone deklaracje zostawiacie u notariusza, nie bierzecie ich ze sobą.
 
Deklaracja to wyrażenie Waszej woli, by powstał związek wyznaniowy – bez względu na przynależność do grupy wyznaniowej aktualnie praktykowanej przez Was, czy Wam przypisanej. Tak więc każdy obywatel Rzeczpospolitej Polskiej, który chciałby wesprzeć działania mające na celu utworzenie związku wyznaniowego PZWB ma taką możliwość. Innymi słowy, możecie przyjść z rodziną, znajomymi, współpracownikami, etc.
 
Ważne, by wcześniej umówić się z najbliższym Wam notariuszem. Osoby chcące złożyć wniosek proszone są o indywidualny kontakt z „naszymi” notariuszami, najlepiej telefonicznie, informując, że chodzi o złożenie notarialnie poświadczonego podpisu pod deklaracją poparcia dla utworzenia buddyjskiego związku wyznaniowego. Notariusze (ich sekretariat) będą znali szczegóły i tam też możecie zadawać więcej pytań.
 
Pamiętajcie, że statut jest cały czas dostępny do zapoznania się i ściągnięcia ze strony Sangha.pl - nie musicie drukować i podpisywać statutu. Najistotniejsza jest deklaracja i Wasza wiedza o statucie. Ważne, co należy powtórzyć, że potrzebujemy deklaracji minimum 100 osób, które będą tylko wyrazicielami swojej woli, nie będą automatycznie członkami związku. Możliwość bycia członkiem pojawi się dopiero po zarejestrowaniu związku przez organy państwowe.
 
Będziecie musieli dokonać niewielkiej opłaty za potwierdzenie notarialne (około 25 PLN, słownie: dwadzieścia pięć). Okres w którym będzie można złożyć podpis będzie trwał dwa tygodnie, czyli od 26 października do 9 listopada (włącznie).
 
Poniżej adresy notariuszy:
 
Kraków: not. Sylwia Barutowicz-Wieczorek, https://kancelaria-notariusz.pl , ul. Bronowicka nr 19/LU 18 Kraków; kontaktować można się bezpośrednio z not. Izabelą Woźniak, tamże praktykującą, która będzie pilotować sprawę. Tel. 12 638 15 98 lub 12 638 88 98.
 
Poznań: not. Gracjan Nowak, http://lis-nowak.pl/ , ul. Wyspiańskiego 2/6, 60-749 Poznań, tel. 61 866 52 01. Tu uwaga - po 1.11 zmieniają adres lokalu kancelarii! Ale będą o tym informować przy umawianiu się, zależnie od terminu, jaki wypadnie.
 
Wrocław: not. Natalia Grosz, http://notariusz-grosz.pl/ , ul. Ślężna 185/S2, 53-110 Wrocław (Krzyki), tel. 660 693 030.
 
Warszawa: not. Konrad Tulej https://www.notariuszegt.pl/, ul. Wschowska 8 (1 piętro), 01-239 Warszawa, tel. kom. 791 240 540 tel. 22 378 47 71.
 
WEJDŹ NA STRONĘ https://sangha.pl/

ajahn brahm

Zobacz również

"Jeszcze w tym życiu" U Pandity
Odosobnienie w Oddechowie 7-10 stycznia 2023
"Buddyjski romantyzm" Thanissaro Bhikkhu - już jest dzięki Wam!

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...