Podsumowanie roku 2022

Obrazek posta

Drogie Gitarowe Dziki i Dzikówny!

Mamy koniec roku 2022 i chciałbym tym postem podsumować to co udało się zrobić, kupić i rozwinąć dzięki Waszemu wsparciu oraz opowiedzieć pokrótce o tym co planuję dla Was na rok 2023 :)

Na samym starcie chciałbym Wam ogromnie podziękować za całe wsparcie, bez którego nie byłoby mnie tutaj. To właśnie dzięki Wam mogę inwestować w swój rozwój, kupować nowy sprzęt, dbać o jakość filmów i sprawiać że mój kanał z miesiąca na miesiąc staje się coraz lepszym miejscem. To również Wy dajecie mi możliwość ryzykowania i podejmowania decyzji, których normalnie bym nie podjął. Stabilność finansowa jaką daje mi Wasze wsparcie na platformie patronite.pl jest nieoceniona!

Dziękuję Wam za to z całego serca.

Statystyki

W tym roku opublikowałem:

 • 98 odcinków o tematyce gitarowej
 • 51 szortów które okazały się strzałem w dziesiątkę i przyciągnęły do mojego kanału bardzo wielu nowych Widzów
 • 44 transmisje na żywo

Nie jest to najlepszy wynik w życiu, ale ten rok był bardzo burzliwy (przeprowadzka, remont, ojcowstwo). Starałem się jak mogłem, mam nadzieję, że nikogo nie zawiodłem :)

Projekty, które zrealizowałem dzięki Wam

Bazokowe Studio Nagraniowe

Najbardziej przełomowym momentem w 2022 była przeprowadzka do naszego pierwszego, własnościowego mieszkania, które w końcu mogłem urządzić tak ,aby jeden pokój stał się moim studiem nagraniowym.

Dzięki Waszemu wsparciu - zakupiłem do swojego studia:

 • Umeblowanie i wykończenie pokoju
 • Oświetlenie (2x softbox z lampą ledową, 2x miecze led, 1x panel ledowy, lampy ozdobne)
 • Adaptację akustyczną (izolację + dyfuzję)
 • Interfejs audio (Antelope Discrete 4 Pro)
 • Mikrofony i systemy bezprzewodowe (Synco D2, Synco T3)
 • Stację roboczą - MacBooka Pro 14 z procesorem M1
 • Wymarzoną gitarę akustyczną - Furch Red Deluxe GC-SR
 • Okablowanie, niezbędne akcesoria do Maca
 • Komplet instrumentów wirtualnych i wtyczek do mixu i masteringu (FabFilter, Izotope, Spitfire Audio, Heavyocity)

Wydatków było naprawdę sporo, ale były niezbędne. Teraz mam niesamowity komfort w tworzeniu oraz w końcu widać jakość moich produkcji - nie tylko merytoryczną, ale też audiowizualną. W końcu nie muszę wstydzić się, że mam za sobą ścianę pełno kartonów.

Kurs Nauki Gry Na Gitarze Dla Każdego Od Podstaw - POZIOM 2 - 16 odcinków

Seria powstała we współpracy z supersound.pl. Udało się to rozegrać w taki sposób, aby w zamian za nienachalną reklamę i jawny product placement mój kanał dostał wsparcie finansowe.

Kurs Nauki Gry Na Gitarze Dla Każdego Od Podstaw - POZIOM 3 - 7 odcinków (+ 4 z poziomu 4 i 5, który na razie zawiesiłem)

Kurs nie jest kompletny i zamierzam go powoli kontynuować. Motywacją do dalszego działania jest Wasza aktywność na grupie. Gdy widzę, że ćwiczycie i robicie postępy - dostaję kopa i wiem, że warto to robić dalej.

Minikurs Soul i R&B - 8 odcinków

Krótkie serie - Szybkie Granie, Brzmienie z Łapy, Kręcenie brzmien gitarowych, Podstawy kompozycji

Współprace z markami (przede wszystkim polskimi)

Sitek, Analogwise Pedals, Grobert Effects, Drunken Beaver Pedals, Tone Charm, Lava Guitars, Dowina, Red’s Music, Ubisoft, Sound Station, Sonarworks, Adam Audio, Neural DSP, Aurora DSP, Synco, UMSTUHL, PRS Guitars, Shotmaker, Devis, Tonecharm Audio, Magnus, Gitaresko

Plany na 2023

Przez ostatnie miesiące mój kanał bardzo mocno ewoluował. Dostałem nową pracę która polega na tworzeniu muzyki do gry. Stałem się głównym kompozytorem i złapałem niesamowitą zajawkę na komponowanie, aranżowanie i produkowanie muzyki.

To oczywiście nie oznacza że rzucam gitarą i przestaje tworzyć dla was edukacyjne treści gitarowe! Sądzę jednak że osią kanału znowu staną się rzeczy, które ogromnie mnie pasjonują lecz są dość niszowe. Wrócimy do tematu teorii muzyki, nauczę was podstaw komponowania i aranżowania utworów w różnych stylach muzycznych, pokażę jak wzbudzić kreatywność i zacząć robić swoje :)

Aby kanał nie umarł, zamierzam kontynuować szorty gitarowe z ciekawostkami które powodują że ciągle na bazoku pojawiają się nowi widzowie.

Współprace z markami chciałbym ograniczyć, albo zostawić tylko takie, które wnoszą coś ciekawego do treści. Recenzje sprzętu są wtórne i mało ciekawe dla mnie, choć wiem, że wiele osób je śledzi z zaciekawieniem i ufa moim osądom. Ta branża jest naprawdę trudna i mimo, że obecnie jestem w topce kanałów o tematyce specjalistycznej gitarowo-muzycznej - niełatwo jest nawiązać nowe deale, które nie ingerowałyby w to co chcę robić.

Zamierzam W KOŃCU rozpocząć serię wyjazdową, w której będę odwiedzał różnych ludzi związanych z branżą muzyczną. Producentów, realizatorów, kompozytorów, muzyków - ogólnie wszystkich którzy mogliby mieć coś ciekawego do powiedzenia niekoniecznie w tematach gitarowych. Obiecałem to w najwyższym celu moim patronajcie, ale nie sądzę żeby kiedykolwiek dało się go osiągnąć. Biorę się do roboty i mam nadzieję że moje pomysły się Wam spodobają.

Wszystkiego najlepszego!

Na koniec chciałbym życzyć Wam wszystkiego najlepszego z okazji Świąt, udanej zabawy sylwestrowej oraz nieskończonej zajawki muzycznej w Nowym Roku. Jeżeli macie jakieś sugestie, spostrzeżenia, pomysły na mój kanał, piszcie śmiało pod tym postem. Bardzo zależy mi na tym abyście brali czynny udział w życiu grupy i pytali o wszystko co Was interesuje. Pamiętajcie że zawsze bardzo chętnie odwdzięczę się za Wasze wsparcie. Korzystajcie z naszych grup, wrzucajcie swoje granie, chwalcie się postępami i regularnie bierzcie gitarę w dłoń.

Wszystkiego co najlepsze
Bartosz

Zobacz również

Dla Nowych Patronów
Jak dostać się do naszej tajnej grupy?
Największe problemy samouków gitarowych (i nie tylko)

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...