Nowa ramówka w Radiu Nowy Świat

Obrazek posta

Drodzy Patroni i Słuchacze,

trzy nowe audycje, nowy cykl o Czechach w porannym paśmie, powrót audycji Piosennik i cyklu Mikołaja Kierskiego o Afryce. Te i inne propozycje w Radiu Nowy Świat już w marcu. 

Już w piątek 10 marca startuje nowa audycja o tematyce międzynarodowej „Cały nasz świat”. Ten godzinny program prowadzić będą Jan Janczy, Tomasz Ławnicki i Patryk Rabiega. Każdego tygodnia redaktorzy zbiorą i podsumują najciekawsze wydarzenia mijającego tygodnia – zarówno te obszernie komentowane w Polsce i na świecie, jak i te, które z różnych powodów nie miały szansy dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Gośćmi programu będą komentatorzy i eksperci z różnych dziedzin, którzy w rozmowach z prowadzącymi poruszać będą tematy polityczne, gospodarcze, ekonomiczne, a także te poświęcone nauce. Stałymi punktami każdego programu, poza rozmowami, będą także między innymi felietony i materiały reporterskie. 

- To, co nas łączy to zainteresowanie krajami, które zazwyczaj są pomijane w polskich mediach. Nie chcemy, aby audycja miała wyłącznie eurocentryczny charakter. Muzyka w audycji będzie tylko miłym dodatkiem, ale zawsze będzie związana z krajami, które są tematem bieżącego programu – mówią redaktorzy i autorzy audycji „Cały nasz świat” w naszym radiu. 

Kolejną nową propozycją będą „Wybory osobiste”. 14 marca br., we wtorek, o godz. 10.00 - 11:00 Patryk Rabiega zaprosi Słuchaczy na tę właśnie autorską audycję muzyczną. - Wybory osobiste to program, w którym królować będą eklektyzm i nieoczywistość. Tu stałe miejsce znajdą artyści z różnych muzycznych gatunków, a przeszłość łączyć będziemy z teraźniejszością. Nie zabraknie emocji, w końcu „osobiste” to nie tylko część tytułu, ale także muzyczna obietnica – wyjaśnia Patryk Rabiega, redaktor naszego radia. 

Nowością będzie też cykl Tomasza Ławnickiego o Czechach w porannej środowej audycji „Nowy Świt”. Co tydzień redaktor Ławnicki zabierze nas w podróż do naszych południowych sąsiadów. Pierwszy odcinek już 15 marca br. tuż po godzinie 9:00. - Kocham Czechy. Czeską literaturę, kino, muzykę, czeskie podejście do życia. Po niebywałym sukcesie utworu "Je mi fajn" na antenie Radia Nowy Świat wiem, że wśród naszych słuchaczy w mojej miłości do Czech nie jestem odosobniony. W naszych krótkich spotkaniach na antenie będę się z Państwem dzielił ciekawymi informacjami dotyczącymi Czech, czeską muzyką, a także postaram się obalić przekonanie wielu Polaków, że nie znając języka naszych sąsiadów i tak zawsze się dogadamy z Czechami mówiąc po polsku. Zdecydowanie nie zawsze! – wyjaśnia Tomasz Ławnicki, redaktor i szef zespołu serwisów informacyjnych. 

Kolejną nowością będzie audycja Weroniki Wawrzkowicz „Niezapominajki”, która będzie emitowana raz w miesiącu, w niedzielę o godzinie 20:00 – 22:00. Audycja ta będzie pojawiać się rotacyjnie z audycjami: Piosennik – Andrzeja Poniedzielskiego, który wraca na antenę dwa razy w miesiącu oraz Archiwum polskiej rozrywki, które prowadzą Weronika Wawrzkowicz i Michał Nogaś raz w miesiącu. Pierwsza audycja „Niezapominajki” już 19 marca o g. 20:00. - W świecie rekordów i rywalizacji, mam ochotę na wciśnięcie guzika "stop" i przyjrzenie się codzienności. I chcę to zrobić razem z Państwem. Stwórzmy wspólnie magazyn dobrych wspomnień. Kluczem dostępu będą krótkie opowieści. O ludziach, którzy nas uformowali, o smakach, które pamięta się mimo upływu lat, o pomyłkach, które wyszły człowiekowi na dobre. Krótkie pytania i szczere odpowiedzi. Życie jest sinusoidą, dlatego w gorszych chwilach warto mieć swój emocjonalny schron. Dobre historie nie tracą aktualności. Warto się nimi podzielić. Opowieści będą przeplatać się z muzyką. Wrócimy do utworów, które przenoszą do konkretnych momentów życia i podsuniemy nowe dźwięki, które warto zapamiętać. Niedzielny wieczór będzie okazją do śledzenia historii gości, ale też do zadania samemu sobie ważnych pytań. Nazwijmy to aktualizacją wewnętrznego oprogramowania – mówi Weronika Wawrzkowicz, redaktorka naszego radia. 

21 marca br. ze swoim cyklem o Afryce wraca Mikołaj Kierski. Będzie go można posłuchać co drugi wtorek w audycji „Nowy Świt” (6:00-10:00), na przemian z cyklem Mateusza Kuśmierka „Znalezione w internecie”, który już 14 marca na antenie. 

Nowe propozycje Radia Nowy Świat powodują zmiany w nadawaniu niektórych audycji. „Klimaty na raty” Jana Janczego z piątku przechodzą na wtorek na godzinę 14:00- 16:00. Audycja Marcina Manna „Personal bigos” od 12 marca br. będzie emitowana w niedzielę i o godzinę dłużej, czyli 22:00-24:00, a Adam Stasiak z „Akademią rocka” przechodzi z wtorku na piątek na g. 15.00. I jeszcze jedna zamiana „Motyw przewodni” Mateusza Kuśmierka od 10 marca przechodzi z wtorku na piątek, na godzinę 14.00. Wraca audycja Marceliny Słomian „Dobrze nastrojone po polsku”, która będzie emitowana w niedzielę o godzinie 14:00 – 15:00. 

 

wiosenna ramówka RNŚ

Zobacz również

Tomasz Ławnicki przechodzi do Radia Nowy Świat
Aplikacja Radia Nowy Świat z nowymi podcastami i usługą CarPlay
Przypominamy! Dziś ostatni dzień na wypełnienie ankiety!

Komentarze (58)

Trwa ładowanie...