Jak zmienia się Twoje konto Autora po aktywacji?

Obrazek posta

Jak zmienia się Twoje konto Autora po aktywacji?

Konto Patrona oraz Autora już na pierwszy rzut oka nie wygląda tak samo. Co nowego pojawia się na Twoim profilu? Przede wszystkim nowe zakładki w panelu na górze strony.

Konto Patrona

 


 

Konto Autora


 

1. Dane ogólne

Weryfikacja danych

Rozpoczniemy od sekcji, która jest najważniejsza po aktywacji konta, bo wiąże się z wpłatami Patronów. Po aktywacji konto widnieje jako "wizytówka", a Patroni nie widzą ustalonych przez Ciebie progów. Żeby mogli wspierać musisz się zweryfikować.

 

Uruchomiliśmy nową sekcję, która służy  dodatkowej weryfikacji Waszych danych. Mimo, że nie jesteśmy wielkimi fanami dodatkowej biurokracji, to jednak takie działania pozwalają upewnić się, że w naszej grupie nie ma żadnej “czarnej owcy” - czyli Autora, który podszywając się pod kogoś innego, może zaszkodzić całej naszej społeczności.

 

✔ By wypełnić formularz dodatkowej weryfikacji, zaloguj się i przejdź do tej sekcji.

 

Jak wygląda sam proces? W pierwszym kroku wypełniasz swoje dane osobowe (i - jeśli prowadzisz działalność/organizację - dane firmowe). W kolejnym kroku wysyłasz dokumenty, potwierdzające dane i czekasz na weryfikację ze strony administratora. Jeśli wszystko się zgadza (niekiedy administratorzy mogą prosić o poprawki), cały proces się kończy.

Jeśli nie chcesz wysyłać skanów/zdjęć dokumentów, Twoje konto może zostać zweryfikowane za pomocą metod pomocniczych. Napisz do nas maila na kontakt@patronite.pl (wcześniej uzupełniając niezbędne dane w kroku pierwszym) i poinformuj, że chcesz skorzystać z weryfikacji alternatywnej. Następnie poczekaj na kontakt ze strony naszych administratorów.

 

Więcej o samej weryfikacji przeczytasz - tutaj. Instrukcję przejścia tego procesu możesz znaleźć tutaj.

 

2. Strefa finansów

Jest to całkiem nowa zakładka, dostępna tylko dla Autorów. Znajdziesz w niej wszystkie szczegóły związane z finansami oraz Twoimi Patronami:
 

 • Saldo - to jedna z ważniejszych sekcji dla Autorów. To tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat aktualnego stanu swojego konta na Patronite. Widoczna jest zarówno kwota brutto jak i netto. Wyszczególnione zostały wszystkie dostępne metody płatności (Tpay, PayPal, Imoje oraz Mangopay).

  WAŻNE: w jaki sposób wpłaty Patronów trafiają na moje konto?

  Większość odpowiedzi na pytania, dotyczące finansów znajdziesz tutaj.


  W sekcji SALDO możesz zdecydować, czy chcesz otrzymywać wypłaty automatyczne, czy wolisz wypłacać pieniądze ręcznie. Wystarczy odznaczyć opcję "Ustaw wypłaty automatyczne dla Tpay i PayPal", wówczas wypłaty automatyczne zostaną wyłączone.

 • Patroni: Aktywni, Oczekujący, Nieaktywni - te 3 zakładki zawierają wszystkie dane o Twoich Patronach (aktywnych, oczekujących na pobranie oraz nieaktywnych). Dowiesz się z tej sekcji jaki adres e-mail ma Twój Patron, na jaką kwotę Cię wspiera, jak długo, jaki rodzaj subskrypcji wybrał oraz ile wynosi łączna suma wsparcia. Udostępniliśmy również wyszukiwarkę Patronów po adresie e-mail lub nazwisku.

Szczegóły każdej listy opisaliśmy tutaj.

 • Wpłaty Patronów - znajdziesz tutaj wykaz wszystkich wpłat Patronów, jakie zostały wykonane od początku aktywności Twojego profilu - bez podziału na Patronów aktywnych i nieaktywnych.
   
 • Wypłaty - w tej sekcji zebrane są wszystkie wypłaty, które zostały zlecone od początku działalności profilu. Znajdziesz tutaj informacje o tym, jaka kwota została wypłacona dla każdej metody płatności oraz listę, która uwzględnia daty - zlecenia oraz wypłacenia pieniędzy, metodę płatności oraz wypłaconą kwotę. Dzięki temu możesz monitorować czy zgłoszone wypłaty trafiły na Twoje konto. 
   
 • Operacje finansowe - podobnie jak w zakładce "Wpłaty Patronów" możesz tutaj sprawdzić wykaz wszystkich wpłat. Dodatkowo jednak są tutaj zestawione również informacje o prowizjach pobranych od każdej wpłaty.
   
 • Faktury - w tym miejscu możesz wpisać, poprawić lub usunąć firmowe dane, które później widnieć będą na fakturze. Pamiętaj, żeby aktualizować je na bieżąco! 

  Kolejna ważna sprawa - nie możesz „wystawić faktury na Patronite”. Faktury wystawiane są na prowizję Patronie, pobraną od kwoty wsparcia. Wszystkie informacje na temat faktur umieściliśmy w tym artykule.
   
 • Rejestr Sprzedaży - biura księgowe będą oczekiwać od Ciebie nie tylko faktury, ale też listy transakcji, której dotyczą kwoty w niej zawarte. Możesz ją pobrać w tej sekcji.
   
 • Raporty - tutaj znajdziesz wszystkie raporty, jakie do tej pory pobrałeś/pobrałaś z informacją, kiedy dana lista została wygenerowana. Dzięki temu nie musisz ponownie generować danego raportu (np. listy Patronów z danego miesiąca), żeby go pobrać.
   
 • Ustawienia płatności - w tym miejscu możesz sprawdzić, jaki numer konta bankowego został podany do wypłat. Również tutaj możesz zdecydować, które metody płatności udostępnisz swoim Patronom
   
 • Zobacz więcej:

  Jakie metody płatności możesz udostępnić Patronom?

  Dlaczego warto włączyć metodę płatności kartą?

  Jak uruchomić możliwość płatności kartą?

3. Strefa Autora

To zupełna nowość, choć z częścią z tych zakładek spotkałaś/eś się przy Tworzeniu swojego profilu. Ten artykuł ma na celu rozwiać wszelkie tajemnice dotyczące nowych elementów.

 • Analityka - dzięki tej zakładce dowiesz się m.in. ile osób odwiedziło Twój profil, jak zmieniało się wsparcie miesięczne, jak dużo subskrypcji zostało anulowanych/aktywowanych - czyli wszystkie dane statystyczne w jednym miejscu!
   
 • Moje Posty - pamiętaj, że podstawą sukcesu na Patronite jest utrzymywanie bliskich relacji z Twoją społecznością! W tej sekcji znajdziesz wszystkie dodane przez Ciebie posty. Jak działają posty na Patronite?
   
 • Moje Ankiety - ankiety pomogą Ci poznać lepiej preferencje Twojej społeczności. Jak stworzyć ankietę
   
 • Moje Filmy - w tej sekcji możesz dzielić się z Patronami materiałami w formie wideo!
   
 • Szablony maili - sekcja ta pozwala tworzyć własne, spersonalizowane powiadomienia mailowe do Patronów. Jak je stworzyć?
   
 • Patronite Audio - konfiguracja - to zakładka dla wszystkich podcasterów oraz radiowców. Tutaj możesz zgłosić swój profil do udziału w aplikacji.

  Więcej szczegółów na temat aplikacji Patronite Audio znajdziesz tutaj!
   
 • Patronite Audio - Podcasty - a tutaj możesz dodać już poszczególne odcinki podcastów lub udostępnić link do streamów.
   
 • Discord - konfiguracja - jeśli posiadasz swój kanał na Discordzie możesz zautomatyzować dodawanie rang w ramach nagród.
   
 • Opis - dzięki tej zakładce w każdej chwili możesz wprowadzić zmiany w krótkim opisie oraz wizytówce swojego profilu. Prawidłowa wizytówka składa się z kilku części szerzej opisanych tutaj:

  Jak stworzyć wizytówkę?
  Jak wstawić zdjęcie do opisu?
  Jak osadzić film YouTube?
   
 • Cele - po akceptacji profilu możesz swobodnie dodawać nowe cele. Więcej na temat dodawania nowych celów znajdziesz tutaj:

  Ile powinno być celów w profilu?
  Czy po akceptacji można dodawać nowe cele?
   
 • Progi - po aktywacji profilu możesz edytować progi, które nie mają jeszcze pierwszego Patrona. Możesz edytować również treść/limit/zdjęcie w progu, który ma aktywnych Patronów - natomiast nowa wersja progu musi zostać zaakceptowana przez zespół Patronite. 

  Jakie progi cieszą się największą popularnością?
  Czym różni się próg od celu? 
   
 • Zestawy progowe - możesz tu edytować i tworzyć nowe zestawy progowe, wykorzystywane do postów na Patronite.
   
 • Galeria - znajdziesz tutaj wszystkie dodane zdjęcia. Możesz je dowolnie edytować lub dodawać nowe.
   
 • Social Media - w tej sekcji możesz aktualizować linki do swoich kanałów oraz dodać zdjęcie dedykowane.
   
 • Tło profilu - ustawienie tła to świetny sposób na wyróżnienie się wśród innych Autorów i uatrakcyjnienie Twojego profilu. Jak dodać zdjęcie w tle? 
   
 • Ustawienia Strony - zakładka ta pozwoli Ci ustalić kolejność segmentów, w jakiej chcesz aby były pokazywane na Twojej stronie profilowej (mecenasi, cele, opis, udostępnij.
   
 • Kategorie - w trakcie tworzenia profilu spotkałaś/eś się już z kategoriami. Jednak jeśli w międzyczasie uznasz, że chcesz je zmienić, zrobisz to w tej sekcji.
   
 • Moderatorzy - funkcja moderacji pozwala przekazać dostęp do wybranych sekcji Twojego profilu Autora osobom, które pomagają Ci zajmować się Patronami/kontem Patronite.
   
 • Prywatność - w tej sekcji możesz ustawić widoczność poszczególnych elementów na Twoim profilu (kwotę miesięczną, kwotę łączną,  liczbę Patronów czy miejsce w rankingach).
   
 • Widget - jeśli chcesz umieścić na swojej stronie przekierowanie na Patronite, w tej sekcji wygenerujesz swój widget. Jak go umieścić?
   
 • Dla Streamerów - możesz spersonalizować powiadomienie, które może pojawić się na żywo na Twoim streamie. Jeśli ktoś wesprze Cię w czasie livestreama, a uprzednio skonfigurowałeś to powiadomienie, na ekranie pojawi się informacja o Patronie i jego wpłacie. To doskonały sposób na przyciągnięcie nowych wspierających (i okazja do wspominania o istnieniu Twojego profilu na Patronite!).
   
 • Czarna lista - to tutaj znajdziesz użytkowników, których zablokowałaś/eś. Blokada powoduje, że użytkownik nie będzie mógł ponownie stać się Twoim Patronem.
   
 • Akcje Specjalne - w tym miejscu znajdziesz informacje o akcjach specjalnych, trwających na Patronite.
   
 • Program Poleceń - jeśli inny Twórca założy profil na Patronite.pl z Twojej rekomendacji, wynagrodzimy Twoje polecenie!
   
 • Liderzy Społeczności - znajdziesz tu osoby, dzięki którym na Twoim profilu pojawili się nowi Patroni.
   
 • Zbiórki - jeśli chcesz stworzyć zbiórkę jednorazową, dzięki której oprócz regularnego i cyklicznego wsparcia na głównym profilu, utworzysz zbiórkę na konkretny cel lub projekt, kliknij w tę zakładkę!
   
 • Kupony - w tej sekcji zobaczysz kupony na rzecz Twojego profilu, które nie zostały wykorzystane, a Ty możesz je komuś przekazać.

Nie zapominaj też o najważniejszym elemencie, kluczowym dla sukcesu Twojego profilu - o komunikacji. W większości przypadków problem nie tkwi w konstrukcji czy użytkowaniu profilu, ale w  komunikacji z Patronami. Sprawdź, jak osiągnąć komunikacyjny sukces!

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, wątpliwość - pisz na kontakt@patronite.pl!

 

dla autorów ważne funkcje profilu

Zobacz również

Finansowanie twórczości dzięki społeczności - okiem praktyka! Cz. 1
WAŻNE: nowy system rozliczeń!
ZDECYDUJ, jak chcesz otrzymywać wypłaty!

Komentarze (18)

Trwa ładowanie...