Jak zmienia się Twoje konto Autora po aktywacji?

Darmowy!

Jak zmienia się Twoje konto Autora po aktywacji?


2 lata temu Brak komentarzy

2 lata temu Brak komentarzy

Jak zmienia się Twoje konto Autora po aktywacji?

Konto Patrona oraz Autora już na pierwszy rzut oka nie wygląda tak samo. Co nowego pojawia się na Twoim profilu? Przede wszystkim nowe zakładki w panelu po lewej stronie.


Konto Patrona


Konto Autora


WERYFIKACJA DANYCH

Rozpoczniemy od sekcji, która jest najważniejsza po aktywacji konta, bo wiąże się z wpłatami Patronów. Po aktywacji konto widnieje jako "wizytówka", a Patroni nie widzą ustalonych przez Ciebie progów. Żeby mogli wspierać musisz się zweryfikować.

 

Uruchomiliśmy nową sekcję, która służy  dodatkowej weryfikacji Waszych danych. Mimo, że nie jesteśmy wielkimi fanami dodatkowej biurokracji, to jednak takie działania pozwalają upewnić się, że w naszej grupie nie ma żadnej “czarnej owcy” - czyli Autora, który podszywając się pod kogoś innego, może zaszkodzić całej naszej społeczności.

 

✔ By wypełnić formularz dodatkowej weryfikacji, zaloguj się i przejdź do tej sekcji.

 

Jak wygląda sam proces? W pierwszym kroku wypełniasz swoje dane osobowe (i - jeśli prowadzisz działalność/organizację - dane firmowe). W kolejnym kroku wysyłasz dokumenty, potwierdzające dane i czekasz na weryfikację ze strony administratora. Jeśli wszystko się zgadza (niekiedy administratorzy mogą prosić o poprawki), cały proces się kończy.

Jeśli nie chcesz wysyłać skanów/zdjęć dokumentów, Twoje konto może zostać zweryfikowane za pomocą metod pomocniczych. Napisz do nas maila na kontakt@patronite.pl (wcześniej uzupełniając niezbędne dane w kroku pierwszym) i poinformuj, że chcesz skorzystać z weryfikacji alternatywnej. Następnie poczekaj na kontakt ze strony naszych administratorów.

 

Więcej o samej weryfikacji przeczytasz - tutaj.

 

STREFA FINANSÓW

Różni się od tej, z którą miałaś/eś do czynienia przed aktywacją konta. Pojawiły się nowe zakładki, które są dostępne tylko dla Autorów:
 

 • Saldo - to jedna z ważniejszych sekcji dla Autorów. To tutaj znajdziesz wszystkie informacje na temat aktualnego stanu swojego konta na Patronite. Widoczna jest zarówno kwota brutto jak i netto. Wyszczególnione zostały wszystkie dostępne metody płatności (tPay, PayPal oraz MangoPay).

  WAŻNE: w jaki sposób wpłaty Patronów trafiają na moje konto?

  Większość odpowiedzi na pytania, dotyczące finansów znajdziesz tutaj.


  W sekcji SALDO znajdziesz również przycisk "Włącz ręczne wypłaty", który pozwala ręcznie zgłosić do wypłaty środki z naszego konta.

 • Patroni - sekcja ta zawiera wszystkie dane o Twoich Patronach (aktywnych, oczekujących na pobranie oraz nieaktywnych). Dowiesz się z tej sekcji jaki adres e-mail ma Twój Patron, na jaką kwotę Cię wspiera, jak długo, jaki rodzaj subskrypcji wybrał oraz ile wynosi łączna suma wsparcia. Udostępniliśmy również wyszukiwarkę Patronów po adresie e-mail lub nazwisku.

 

 • Operacje - znajdziesz tutaj wykaz wszystkich operacji (czyli pojedynczych transakcji), zarówno wpłaty od Patronów jak i zgłoszone wypłaty. Wypłaty są podzielone na konkretne metody płatności. Dzięki temu możesz monitorować czy zgłoszone wypłaty trafiły na Twoje konto. Ponadto możesz pobrać listę CSV dla konkretnego miesiąca.
   
 • Planowane Operacje - sekcja ta skrywa listę osób, które wsparły Cię poprzez tPay. Znajdziesz tutaj wszystkie subskrypcje opłacone z góry - ale także listę subskrypcji przedpłaconych, przekazanych na Twoje konto. 
   
 • Faktury - w tym miejscu możesz wpisać, poprawić lub usunąć firmowe dane, które później widnieć będą na fakturze. Pamiętaj, żeby aktualizować je na bieżąco! 

  Kolejna ważna sprawa - nie możesz „wystawić faktury na Patronite”. Faktury wystawiane są na prowizję Patronie, pobraną od kwoty wsparcia. Wszystkie informacje na temat faktur umieściliśmy w tym artykule.
   
 • Rejestr Sprzedaży - biura księgowe będą oczekiwać od Ciebie nie tylko faktury, ale też listy transakcji, której dotyczą kwoty w niej zawarte. Możesz ją pobrać w tej sekcji.
   
 • Metody Płatności - w tej sekcji możesz kontrolować metody płatności włączone na Twoim profilu. Nie możesz samodzielnie zmienić danych (np. numeru konta), ale w każdej chwili możesz napisać wiadomość na kontakt@patronite.pl zmienimy dane administracyjnie. Pamiętaj jednak żeby wysłać do nas wiadomość z adresu podpiętego do Patronite.

  Zobacz więcej:

  Jakie metody płatności możesz udostępnić Patronom?

  Dlaczego warto włączyć metodę płatności kartą?

  Jak uruchomić możliwość płatności kartą?

STREFA AUTORA

to zupełna nowość, choć z częścią z tych zakładek spotkałaś/eś się przy Tworzeniu swojego profilu. Ten artykuł ma na celu rozwiać wszelkie tajemnice dotyczące nowych elementów.

 • Czarna lista - to tutaj znajdziesz użytkowników, których zablokowałaś/eś. Blokada powoduje, że użytkownik nie będzie mógł ponownie stać się Twoim Patronem.
   
 • Moje Posty - pamiętaj, że podstawą sukcesu na Patronite jest utrzymywanie bliskich relacji z Twoją społecznością! W tej sekcji znajdziesz wszystkie dodane przez Ciebie posty. Jak działają posty na Patronite?
   
 • Moje Ankiety - ankiety pomogą Ci poznać lepiej preferencje Twojej społeczności. Jak stworzyć ankietę?
   
 • Mecenasi - ta sekcja służy wyróżnieniu osób, instytucji, firm, które wspierają Twój profil. W danym progu (np. 300 zł) możesz zawrzeć informację, że wykupującym go Patronom/firmom będzie przysługiwał status Mecenasa - i w związku z tym ich logo/zdjęcie/inne dane pojawią się w sekcji Mecenasi.
   
 • Wizytówka - dzięki tej zakładce, w każdej chwili możesz wprowadzić zmiany w opisie swojego profilu. Prawidłowa wizytówka składa się z kilku części szerzej opisanych tutaj:

  Jak stworzyć wizytówkę?
  Jak wstawić zdjęcie do opisu?
  Jak osadzić film YouTube?
   
 • Progi - po aktywacji profilu możesz edytować progi, które nie mają jeszcze pierwszego Patrona. Jeśli chcesz zmienić treść progu, który ma już Patrona należy poinformować go o zmianie oraz przesłać nową treść na adres: kontakt@patronite.pl

  Jakie progi cieszą się największą popularnością?
  Czym różni się próg od celu? 
   
 • Galeria - znajdziesz tutaj wszystkie dodane zdjęcia. Możesz je dowolnie edytować lub dodawać nowe.
   
 • Cele - po akceptacji profilu możesz swobodnie dodawać nowe cele. Więcej na temat dodawania nowych celów znajdziesz tutaj:

  Ile powinno być celów w profilu?
  Czy po akceptacji można dodawać nowe cele?
   
 • Social Media - w tej sekcji możesz aktualizować linki do swoich kanałów.
   
 • Tło - ustawienie tła to świetny sposób na wyróżnienie się wśród innych Autorów i uatrakcyjnienie Twojego profilu. Jak dodać zdjęcie w tle? 
   
 • Kategorie - w trakcie tworzenia profilu spotkałaś/eś się już z kategoriami. Jednak jeśli w międzyczasie uznasz, że chcesz je zmienić, zrobisz to w tej sekcji.
   
 • Prywatność - w tej sekcji możesz ustawić widoczność poszczególnych elementów na Twoim profilu (kwotę miesięczną, kwotę łączną,  liczbę Patronów czy miejsce w rankingach).
   
 • Szablony E-mail - sekcja ta pozwala tworzyć własne, spersonalizowane powiadomienia mailowe do Patronów. Jak je stworzyć?
   
 • Ustawienia Strony - zakładka ta pozwoli Ci ustalić kolejność segmentów, w jakiej chcesz aby były pokazywane na Twojej stronie profilowej (mecenasi, cele, opis, udostępnij.
   
 • Dla Streamerów - możesz spersonalizować powiadomienie, które może pojawić się na żywo na Twoim streamie. Jeśli ktoś wesprze Cię w czasie livestreama, a uprzednio skonfigurowałeś to powiadomienie, na ekranie pojawi się informacja o Patronie i jego wpłacie. To doskonały sposób na przyciągnięcie nowych wspierających (i okazja do wspominania o istnieniu Twojego profilu na Patronite!).
   
 • Widget - jeśli chcesz umieścić na swojej stronie przekierowanie na Patronite, w tej sekcji wygenerujesz swój widget. Jak go umieścić?

Nie zapominaj też o najważniejszym elemencie, kluczowym dla sukcesu Twojego profilu - o komunikacji. W większości przypadków problem nie tkwi w konstrukcji czy użytkowaniu profilu, ale w  komunikacji z Patronami. Sprawdź, jak osiągnąć komunikacyjny sukces!

Jeśli masz jakiekolwiek pytanie, wątpliwość - pisz na kontakt@patronite.pl!

 

 

Trwa ładowanie...