Łącz różne formy wsparcia i zarabiaj więcej!

Obrazek posta

Czy wiesz, że Patronite rozrósł się o nowe serwisy i funkcje, dzięki którym łatwo i szybko zdobędziesz dodatkowe środki na Twoje działania? Chodzi o zbiórki jednorazowe na Patronite i komplementarny serwis Suppi.pl!

Zastanawiasz się, które z nich będą odpowiednie dla Ciebie? Chcesz wiedzieć, jakie są między nimi różnice i kiedy warto z nich korzystać? Specjalnie dla Ciebie przygotowaliśmy przewodnik w pigułce, w którym krok po kroku wyjaśniamy te kwestie! 👇

Jak łączyć Patronite, zbiórki jednorazowe i Suppi?

Na początek krótki przykład. Mamy nadzieję, że pozwoli Ci lepiej zrozumieć cele, jakie realizują nasze serwisy i dostępne w nich funkcje. 👇

Załóżmy, że jesteś podróżnikiem. Zależy Ci na otrzymywaniu regularnych, comiesięcznych wpłat od społeczności. Podstawą finansowania Twojej działalności jest więc konto na Patronite. Zebrane środki przeznaczasz na pokrycie bieżących kosztów Twoich działań (nagrań i montażu filmów z wyprawy).

Wśród Twojej społeczności są jednak osoby, które preferują mniej zobowiązujące formy wsparcia, bez konieczności zakładania konta. Dla takich osób wprowadzasz opcję przekazania Ci jednorazowego tipa na Suppi.pl.

W międzyczasie chcesz wyruszyć w dodatkową podróż, na którą szybko potrzebujesz zebrać określoną sumę. Uruchamiasz więc zbiórkę jednorazową na Patronite, aby zgromadzić środki na ten konkretny cel.

Patronite, zbiórki jednorazowe, a może Suppi?

Ok, wiesz już, jak łączyć wszystkie formy wsparcia. Pora przyjrzeć się bliżej każdemu z tych mechanizmów osobno. 👇

Jak działa Patronite?

Patronite łączy Autorów z osobami, które chcą wesprzeć ich pasję regularnymi, comiesięcznymi wpłatami, aby ci mogli je wykorzystać na potrzeby swojej działalności. 

Kiedy warto założyć konto na Patronite.pl?

✅ kiedy zależy Ci na stałym, comiesięcznym wsparciu Twoich działań

Przykład: Jesteś niezależnym Youtuberem. Tworzenie regularnego, merytorycznego contentu, do tego montaż filmów i obróbka zajmują Ci więcej czasu niż regularna praca na etacie. Chcesz rozwinąć kanał: zwiększyć częstotliwość nagrań, zatrudnić dodatkową osobę do pomocy i wynająć profesjonalne studio. To wszystko wiąże się ze stałymi kosztami, których nie jesteś w stanie pokryć z własnej kieszeni. W takim przypadku regularne wsparcie na Patronite to super opcja dla Ciebie!

Czym są zbiórki jednorazowe?

To jedna z funkcji na Patronite, która umożliwia Autorom pozyskiwanie jednorazowych wpłat na konkretny cel lub projekt - niezależnie od wsparcia na ich subskrypcyjnym profilu.

Całość odbywa się w ramach ekosystemu Patronite. W tym przypadku cykliczne wsparcie przeznaczasz na bieżące działania związane z Twoją twórczością. Z kolei zbiórki traktujesz jako formę dodatkowego wsparcia, które umożliwi Ci realizację wybranego celu lub projektu.

Więcej o zbiórkach jednorazowych pisaliśmy w tym artykule.

Kiedy warto skorzystać ze zbiórek jednorazowych na Patronite?

✅ kiedy chcesz zebrać środki na ściśle określony cel lub projekt związany z Twoją działalnością (zakup nowego mikrofonu, organizacja podróży, wydanie książki)

✅ chcesz wspierać inne osoby lub organizacje, które są Ci bliskie (np. zbiórka na rzecz schroniska dla zwierząt, w którym udzielasz się jako wolontariusz, zbiórka na transport żywności w rejony objęte wojną itp.)

 

Przykład 1: Jesteś podcasterem. Wsparcie cykliczne na Patronite przeznaczasz na bieżące działania wokół Twojego kanału, w tym regularne nagrywanie odcinków i pomoc montażysty. Zakładasz zbiórkę jednorazową na konkretny cel - zakup nowego mikrofonu. To bezpośredni, jednorazowy wydatek, który podniesie jakość Twoich materiałów.

 

Przykład 2: Jesteś streamerem. Po godzinach angażujesz się w pomoc potrzebującym. Wsparcie cykliczne na Patronite przeznaczasz na rozwój swoich działań. Dodatkowo otwierasz zbiórkę na transport sprzętu medycznego, który trafi w rejony objęte wojną. Mobilizujesz swoją społeczność, by wspólnie zrobić coś dobrego dla innych.

Czym jest Suppi by Patronite?

To osobny, komplementarny wobec Patronite portal dla niezależnych Twórców (m.in. instagramerów, twitterowiczów, youtuberów, tiktokerów, blogerów itp.), którzy chcą zarabiać na swojej pasji poprzez zbieranie jednorazowych wpłat od swojej społeczności. 

Idea jest prosta. Twórca nie prosi o bezpośrednie wsparcie, ale pozwala fanom na przekazanie mu niezobowiązującego tipa w formie wirtualnej kawy, herbaty, ciastka czy kawałka pizzy.

Więcej o tym, czym jest Suppi i jak działa przeczytasz tutaj.

Kiedy warto dołączyć do Suppi?

✅ kiedy chcesz umożliwić fanom niezobowiązujące podziękowanie Ci za to, co robisz

✅ kiedy Twoja społeczność deklaruje chęć jednorazowego wsparcia Twoich działań

Przykład 1: Jesteś tiktokerem. Twoi fani to głównie osoby młode, które chętnie przekażą Ci niezobowiązującego tipa. Nie oczekują w zamian żadnych benefitów. Chcą to zrobić jednorazowo, szybko i bez konieczności zakładania konta. W tym przypadku dołączenie do Suppi.pl to strzał w dziesiątkę! 

Przykład 2: Jesteś blogerem. Podstawą finansowania Twoich działań są środki zebrane na Patronite. Wśród Twojej społeczności są jednak osoby, które otwarcie deklarują chęć jednorazowego podziękowania Ci za Twoją pracę. Zakładasz konto na Suppi, które traktujesz jako formę sup(pi)lementacji cyklicznego wsparcia. Łączysz oba modele finansowania, by zarabiać jeszcze więcej.

Patronite, zbiórki jednorazowe, Suppi - podsumowanie

Jak widzisz, cykliczne wsparcie na Patronite, zbiórki jednorazowe w ramach ekosystemu Patronite i wsparcie jednorazowe na Suppi.pl to trzy odrębne mechanizmy, które różnią się przede wszystkim… celem!

Ideą Patronite jest zapewnienie Twórcom stałego, cyklicznego wsparcia, dzięki któremu ci mogą się rozwijać bez obaw o utrzymanie płynności finansowej. Celem zbiórek jednorazowych jest zebranie przez Autorów Patronite środków na konkretny cel lub projekt - mniej lub bardziej powiązany z ich działalnością. W przypadku Suppi chodzi o jednorazowe podziękowanie Twórcy za całokształt jego działań. Przybiera ono formę niezobowiązującego tipa. 

Twórco, mamy nadzieję, że ten artykuł pomógł Ci lepiej zrozumieć różnice w mechanizmach działania naszych serwisów i dostępnych w nich funkcji! Pamiętaj jednak, że to, na który z nich się finalnie zdecydujesz (lub które z nich postanowisz łączyć 😉) w dużej mierze zależy od Twojej strategii, celów, jakie zamierzasz zrealizować i ogólnej charakterystyki Twoich odbiorców.

Masz pomysł na nowy cel, ale nie wiesz, czy do jego realizacji lepiej sprawdzi się wsparcie cykliczne czy zbiórka jednorazowa? A może nie masz pewności, czy w Twoim przypadku warto połączyć prowadzenie konta na Patronite i Suppi? Napisz do nas na kontakt@patronite.pl - zawsze chętnie Ci doradzimy! 🙂

Zobacz również

Czym jest Suppi.pl by Patronite?
Nowy design na profilu Autora - sprawdź, co się zmieniło!
Zbiórki jednorazowe na Patronite - Autorze, korzystaj z nowej funkcji i rozwijaj swój prof...

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...