One

Obrazek posta

Agata, Marta, Gosia, Kasia i jeszcze inne dziewczyny/kobiety, o których z różnych przyczyn pisać nie możemy

Bardzo dużo dzieje się w Sercu od kilku dni. Sesja za sesją, terapie, dużo sytuacji kryzysowych które nie mogą czekać, więc Sercowe terapeutki mają co robić.

Marta dzisiaj bardzo przeciążona emocjami: zasnęła i nie dało się jej obudzić, w wyniku czego spóźniła się na rozmowę o pracę. Wybiegła szybko. Może jednak się uda.

Kasia odbyła sesję terapeutyczną na duży kryzys: skala jej traumy nie pozwala na stawianie granic i obrony samej siebie przed innymi w noclegowni. Dziś wzmocniona, znalazła siły do działania i poszła do lekarza, potem na uczelnię po kopię swojego dyplomu prawniczki. Tak, dobrze czytacie - prawniczka w kryzysie bezdomności. To bywa dość egalitarne doświadczenie, niezależne od statusu czy wykształcenia, czasem nie trzeba do niego wiele.

Teraz Kasia siedzi z Agatą w naszej świetlicy i wspierają się wzajemnie. Są zajęte przy komputerze, szukają materialnych opcji pomocowych. W tak trudnych dniach, gęstych od bardzo intensywnych emocji, dobrych i złych, siostrzeństwo kobiet w w różnych kryzysach jest skutecznym działaniem ratunkowym, budującym system wsparcia. Agata straciła pracę, nie jest w stanie utrzymać mieszkania, w tle bardzo duży kryzys - a więc sytuacja na progu bezdomności. Próbujemy zapobiec.

#SerceMiasta #Białostocka5 #kobietywkryzysie

Zobacz również

Hania. 30 lat w bezdomności
Ubrania Do Oddania - system mody cyrkularnej, teraz z Sercem Miasta
Codzienność Serca Miasta

Komentarze (0)

Trwa ładowanie...