Daria Anfelli - włoska aktorka, reżyserka i autorka. Prezes Fundacji Orbis Tertius - Trzeci Teatr Lecha Raczaka, która zajmuje się spuścizną tego wielkiego reżysera oraz realizuje teatralne projekty w Poznaniu. Przez wiele lat aktorka poznańskiego Teatru Ósmego Dnia.
W Weronie, gdzie przez wiele lat mieszkała, grała i reżyserowała w Miejskim Teatrze Innowacji AIDA, stworzyła też niezależny zespół Uqbarteatro, dla którego pisała scenariusze, i w którym także reżyserowała. Grupa ta występowała we Włoszech oraz w kilku krajach europejskich.
Prowadziła przez sześć lat projekt społecznego teatru Ensemble Teatrale 22 Gradi z amatorami zatrudnionymi w kilku zakładach pracy w Weronie. Współpracowała także jako aktorka i reżyserka z wieloma innymi zespołami, m. in. z Teatro Arca w Katanii, Teatro Aenigma w Urbino, Teatro Oplà z Bolonii oraz TMP, Poetica, Euphonia i Teatro Nuovo Stabile z Werony.
Była dyrektorem artystycznym kilku przeglądów i festiwali. W Polsce, po roku 2000 grywała w Teatrze Modrzejewskiej w Legnicy oraz w dwóch zespołach poznańskich: Asocjacji 2006 i Trzecim Teatrze Lecha Raczaka. Reżyserowała w gnieźnieńskim Teatrze im. Fredry, w łódzkim Teatrze Nowym (wspólnie z Lechem Raczakiem), w poznańskim Teatrze Wielkim, w Teatrze im. Osterwy w Gorzowie Wlkp. (także wspólnie z Lechem Raczakiem) oraz w Asocjacji 2006
Opublikowała we Włoszech tłumaczenia wielu polskich tekstów literackich i eseistycznych. Ich autorzy to m.in. Ryszard Krynicki, Lech Raczak, Zbigniew Osiński, Gustaw Herling-Grudziński, Monika Bułaj.
Beata Kobis - aktorka i tancerka, przez wiele lat w cieszyńskim zespole tańca żydowskiego i izraelskiego "Klezmer". Aktorka w Chrześcijańskim Studium Teatru Ruchu. Brała udział w spektaklach ulicznych, później przez 3 lata w spektaklu "Słowo" tej grupy. Dwukrotnie występowała w Wielkiej Brytanii i współtworzyła tam spektakl teatru ruchu Infusion Physical Theatre pt. "Somebody's Daughter" o tematyce handlu ludźmi. Od 2018 roku Aktorka Studia Sztuki Bogusława Słupczyńskiego (udział m.in. w spektaklach "Przyszłość Wasza w ręku Waszym" P. Sablika i "Pamięć Głębinowa" J. Pilcha).
Bogusław Słupczyński - aktor, reżyser, pedagog, dramaturg, publicysta. Uczeń aktora i pedagoga Mariusza Benoit. Absolwent PWST w Warszawie. Aktor Teatru Polskiego w Warszawie; dyrekcji K. Dejmka (1988-1990). Twórca Teatru Studio Aktorskie w Puławach i Stowarzyszenia teatralnego "Puławy" (1993-1997) i Teatru CST - Cieszyńskiego Studia Teatralnego działającego w latach 2000-2016. Twórca Stowarzyszenia Na Rzecz Odnowy i Współistnienia Kultur "Sałasz" działającego w latach 2002-2014 na historycznym polsko-ukraińskim Pograniczu Kulturowym nad rzeką Osławą w Bieszczadach. W 2012 roku nominowany do Nagrody im. Jerzego Giedroycia za pracę na rzecz historycznego pojednania polsko-ukraińskiego. Twórca kilkunastu ważnych i uznanych spektakli teatru autorskiego. Od 2015 roku w Świetlicy Krytyki Politycznej w Cieszynie prowadzi edukację teatralną dzieci i młodzieży.
Krzysztof Cis - aktor związany kiedyś ze Studiem Teatralnym w Olsztynie, Akademią Praktyk Teatralnych w Gardzienicah, Studiem Aktorskim L'Art w Krakowie, Teatrem Bohema w Bielsku-Białej, Teatrem CST w Cieszynie, z Teschinskim Divadlem w Czeskim Cieszynie. W Teatrze CST zagrał jedną ze swoich znaczących ról - Szlemiela w spektaklu pt. "Szlemiel", który Teatr CST wykonywał niemal przez 10 lat. W 2021 roku wspólnie z Bogusławem Słupczyńskim i Tomaszem Majorkiem stworzył spektakl "Polaniarze" , a w nim rolę Emila. Spektakl został uhonorowany Nagrodą Specjalną Jury na Festiwalu Ślaska i Moraw w 2023 roku. Obecnie mieszka w Warszawie gdzie współpracuje z Teatrem Baza Tomasza Zadróżnego.
Trwa ładowanie...