Postaw na siebie!

W Patronite od 18.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 2934

Liczba Patronów: 3520

Zostań Patronem
Kup na prezent
1 patron
20 miesięcznie
3 700 łącznie
"Postaw na siebie" to projekt służący pomocy hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu.

O Autorze

Nazywam się Szymon Bartnicki. W przeszłości byłem dziennikarzem sportowym. Pracowałem kolejno w "Piłce Nożnej", w Legii Warszawa, gdzie prowadziłem stronę internetową Akademii Piłkarskiej Legii i w Polskim Związku Piłki Nożnej, gdzie pisałem o piłce młodzieżowej na portalu "Łączy nas piłka". Obecnie znany jestem jednak przede wszystkim jako hazardzista, który w oparciu o swoje doświadczenia pomaga innym osobom zmagającym się z tym uzależnieniem oraz buduje świadomość społeczeństwa na temat tej choroby. 

Jestem hazardzistą uzależnionym od zakładów bukmacherskich. Grałem 10 lat. Odbyłem leczenie w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień i kontynuuję terapię do dzisiaj. Nie gram ponad 4 lata, a od kwietnia 2017 roku prowadzę projekt "Postaw na siebie", który służy pomocy hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu.W ramach pomocy codziennie odpowiadam na wiadomości hazardzistów i ich bliskich, które otrzymuje poprzez maila, Facebooka, Twittera i Instagrama. Niektóre z tych wiadomości znajdziecie w moich mediach społecznościowych, gdzie publikuje je ku przestrodze dla innych oraz na moim blogu, np. - TUTAJ. Ponadto oferuję "POMOC ONLINE", czyli możliwość konsultacji ze mną przez telefon lub Skype. Celem tych kontaktów jest odpowiedź na pytania związane z uzależnieniem od hazardu, pobudzenie świadomości dot. tej choroby oraz skierowanie osób zmagających się z nią do specjalistów - terapeutów i psychoterapeutów, do poradni i ośrodków leczenia uzależnień. 

Profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu służy moja obecność w mediach. Regularnie się w nich pojawiam, by dzieląc się swoją hazardową historią docierać do kolejnych osób i budować świadomość społeczeństwa na temat tej choroby. "Sekielski o nałogach", "Pytanie na śniadanie", "Dzień dobry TVN", "Skandaliści", Wirtualna Polska, czy Onet - to tylko niektóre media, w których byłem. Te i wszystkie inne znajdziecie na postawnasiebie.org w zakładce "W MEDIACH".Profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu przede wszystkim moje wykłady w szkołach oraz w akademiach i klubach piłkarskich. Od marca 2019 roku do dnia, w których powstał ten profil (15.02.2021) poprowadziłem łącznie 27 wykładów.

Zaufali mi m.in.:
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera w WarszawieLech PoznańJagiellonia BiałystokPogoń Szczecin
Przyjazny Ośrodek Leczenia Uzależnień SOT Stare JuchyEscola VarsoviaGKS Tychy


 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Bartosz Białkowski
Bartosz Białkowski
Próg: 20 zł
Karinaa_bb
Karinaa_bb
Próg: 10 zł
Adam Nowotnik
Adam Nowotnik
Próg: 10 zł
Alicja  Wojcik
Alicja Wojcik
Próg: 100 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł