Avatar użytkownika

Postaw na siebie!

2
patronów
120 
miesięcznie
4 260 
łącznie
2
patronów
120 zł 4 260 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

5 zł miesięcznie
Każde, nawet najmniejsze wsparcie, to dla mnie wyraz uznania i motywacja do dalszej pracy. Dziękuję Ci za to!
10 zł miesięcznie
Dychę można wydać na wiele sposób, dlatego doceniam, że Ty przeznaczasz ją na wsparcie "Postaw na siebie".

W ramach podziękowań na postawnasiebie.org wymienię Cię w specjalnie utworzonej zakładce dla Patronów. Każdy będzie mógł zobaczyć, że wspierasz projekt służący pomocy hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu.
20 zł miesięcznie
Jeżeli wpłacasz 20 zł, najwidoczniej nie tylko cenisz to, co robię, ale chyba widzisz w tym większy sens. Tym bardziej dziękuję za zaufanie!

W ramach podziękowań na postawnasiebie.org wymienię Cię w specjalnie utworzonej zakładce dla Patronów. Każdy będzie mógł zobaczyć, że wspierasz projekt służący pomocy hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu. Ponadto raz w miesiącu będę publikował post na Facebooku z podziękowaniami dla Patronów, w którym zostaniesz wymieniony. Będziesz mógł udostępnić go na swoim profilu, aby dowiedzieli się o tym Twoi znajomi.
50 zł miesięcznie
Dziękuję za tak hojne wsparcie!

Dla Patronów z tego progu przygotuję specjalne podziękowania w formie dokumentu wysłanego drogą elektroniczną. To Ty zdecydujesz, czy udostępnisz go w swoich mediach społecznościowych, czy też wydrukujesz i powiesisz na ścianie. Bonus z progu 20 zł także Ci przysługuje.
100 zł miesięcznie
Temat uzależnienia od hazardu musi być dla Ciebie naprawdę ważny. Być może jest to problem, który dotyczy Ciebie lub bliskiej Ci osoby? W ramach podziękowań mogę o tym z Tobą porozmawiać przez telefon lub Skype.

Oczywiście, nagrody z progów 10, 20 i 50 zł także Ci przysługują.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Postaw na siebie! w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

"Postaw na siebie" to projekt służący pomocy hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu.

Nazywam się Szymon Bartnicki. W przeszłości byłem dziennikarzem sportowym. Pracowałem kolejno w "Piłce Nożnej", w Legii Warszawa, gdzie prowadziłem stronę internetową Akademii Piłkarskiej Legii i w Polskim Związku Piłki Nożnej, gdzie pisałem o piłce młodzieżowej na portalu "Łączy nas piłka". Obecnie znany jestem jednak przede wszystkim jako hazardzista, który w oparciu o swoje doświadczenia pomaga innym osobom zmagającym się z tym uzależnieniem oraz buduje świadomość społeczeństwa na temat tej choroby. 

Jestem hazardzistą uzależnionym od zakładów bukmacherskich. Grałem 10 lat. Odbyłem leczenie w zamkniętym ośrodku leczenia uzależnień i kontynuuję terapię do dzisiaj. Nie gram ponad 4 lata, a od kwietnia 2017 roku prowadzę projekt "Postaw na siebie", który służy pomocy hazardzistom i ich bliskim oraz profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu.W ramach pomocy codziennie odpowiadam na wiadomości hazardzistów i ich bliskich, które otrzymuje poprzez maila, Facebooka, Twittera i Instagrama. Niektóre z tych wiadomości znajdziecie w moich mediach społecznościowych, gdzie publikuje je ku przestrodze dla innych oraz na moim blogu, np. - TUTAJ. Ponadto oferuję "POMOC ONLINE", czyli możliwość konsultacji ze mną przez telefon lub Skype. Celem tych kontaktów jest odpowiedź na pytania związane z uzależnieniem od hazardu, pobudzenie świadomości dot. tej choroby oraz skierowanie osób zmagających się z nią do specjalistów - terapeutów i psychoterapeutów, do poradni i ośrodków leczenia uzależnień. 

Profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu służy moja obecność w mediach. Regularnie się w nich pojawiam, by dzieląc się swoją hazardową historią docierać do kolejnych osób i budować świadomość społeczeństwa na temat tej choroby. "Sekielski o nałogach", "Pytanie na śniadanie", "Dzień dobry TVN", "Skandaliści", Wirtualna Polska, czy Onet - to tylko niektóre media, w których byłem. Te i wszystkie inne znajdziecie na postawnasiebie.org w zakładce "W MEDIACH".Profilaktyce dot. uzależnienia od hazardu przede wszystkim moje wykłady w szkołach oraz w akademiach i klubach piłkarskich. Od marca 2019 roku do dnia, w których powstał ten profil (15.02.2021) poprowadziłem łącznie 27 wykładów.

Zaufali mi m.in.:
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 342 im. Jana Marcina Szancera w WarszawieLech PoznańJagiellonia BiałystokPogoń Szczecin
Przyjazny Ośrodek Leczenia Uzależnień SOT Stare JuchyEscola VarsoviaGKS Tychy


 

Cele Autora

Start fundacji
  • 4 000 zł
  • Cel osiągnięty!
100%
Chcę założyć fundację zajmującą się minimalizacją szkód hazardowych.

W skrócie:

1) Wsparciem leczenia ludzi uzależnionych od hazardu oraz współuzależnionych
2) Edukacją na temat hazardu, ryzyka uzależnienia i jego konsekwencji
3) Profilaktyką dot. uzależnienia od hazardu

Potrzebuję 4000 zł. Na sumę składa się fundusz założycielski, opłaty KRS, notariusz i prawnik, który wesprze mnie w procesie jej rejestracji i towarzyszących jej procedur oraz przygotowanie dokumentacji dot. fundacji.

Wiesz, że uzależnienie od hazardu to choroba? W 1998 roku Międzynarodowa Klasyfikacja Chorób ICD-10 podnosiła patologiczny hazard do rangi osobnego zaburzenia psychicznego F63.0 definiując je jako „zaburzenie polegające na często powtarzającym się uprawianiu hazardu, który przeważa w życiu człowieka ze szkodą dla wartości i zobowiązań społecznych, zawodowych, materialnych i rodzinnych”.

Fundacja ma pomagać tym, których ta choroba spotkała, a pozostałych edukować, by minimalizować ryzyko, że spotka ona Ciebie lub kogoś z Twoich bliskich.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Postaw na siebie! już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Alicja  Wojcik
Alicja Wojcik
100 zł
Bartosz Białkowski
Bartosz Białkowski
20 zł
Karinaa_bb
Karinaa_bb
10 zł
Adam Nowotnik
Adam Nowotnik
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.