Podaruj znajomemu subskrypcję Autora STOWARZYSZENIE "POTRAFIĘ WIĘCEJ" w formie kuponu podarunkowego.
Zobacz jak działają kuponyStowarzyszenie „Potrafię Więcej” powstało w 2005 roku z inicjatywy terapeutów pracujących zawodowo z osobami niepełnosprawnymi.
SWOJĄ OPIEKĄ OBEJMUJEMY DZIECI I MŁODZIEŻ
PROWADZIMY DZIAŁALNOŚĆ
POMAGAMY DZIECIOM I MŁODZIEŻY
POMAGAMY RODZICOM I RODZEŃSTWU
Nasz zespół to ponad 25 osób na co dzień pracujących z niepełnosprawnymi dziećmi i młodzieżą oraz ich rodzinami (terapeuci), a także dbających o sprawne działanie organizacji i zdobywający środki na jej funkcjonowanie (pracownicy administracyjni). Wszyscy to ludzie ze szczególnymi umiejętnościami i specjalistycznym przygotowaniem, z pasją i pomysłami, którzy pod swoją opieką mają ponad 100 rodzin.
Od 17 lat, każdego dnia wspólnie pokonujemy bariery i staramy się RYSOWAĆ LEPSZY ŚWIAT!
Na co dzień prowadzimy zajęcia rehabilitacyjne, neurologopedyczne, pedagogiczne, psychologiczne, rehabilitację wzroku, dogoterapię, hipoterapię, edukujemy. Przez cały rok działa przedszkole dla dzieci ze złożoną niepełnosprawnością, zespół wczesnego wspomagania rozwoju, świetlice terapeutyczne dla młodzieży oraz codzienne zajęcia dla dorosłych niepełnosprawnych, wspomagające ich codzienne funkcjonowanie. Rodzice dzieci niepełnosprawnych nie ponoszą żadnych kosztów związanych z udziałem w wyżej wymienionych zajęciach.
Najmłodsze dzieci objęte są wczesnym wspomaganiem rozwoju, które służy wspieraniu ich rozwoju psychoruchowego i mowy. Rodzicom zapewniamy wsparcie psychologiczne.
Dzieci w wieku przedszkolnym uczestniczą w codziennej rehabilitacji obejmującej zajęcia pedagogiczne grupowe i indywidualne, fizjoterapię, neurologopedię, dogoterapię, muzykoterapię.
Dzieci w wieku szkolnym uczestniczą w zajęciach terapeutycznych popołudniowych, które stanowią uzupełnienie edukacji szkolnej. Korzystają z fizjoterapii, terapii psychologicznej, pedagogicznej (obejmującej także terapię wzroku), neurologopedii, hipoterapii i arteterapii.
Młodzież uczestniczy w popołudniowych świetlicach terapeutycznych "Spotkajmy się". Zajęcia grupowe prowadzone są popołudniami i w soboty, mają charakter uspołeczniający.
Dorośli uczestniczą w zajęciach rozwijających i wspomagających codzienne funkcjonowanie. W ramach codziennej, kilkugodzinnej aktywności realizowane są zadania w zakresie rehabilitacji społecznej, zmierzające do ogólnego rozwoju i poprawy sprawności każdego uczestnika, niezbędnych do możliwie niezależnego, samodzielnego i aktywnego życia.
Dla beneficjentów niepełnosprawnych ruchowo organizowany jest bezpłatny transport na zajęcia (lub z zajęć do domu). Systematycznie realizowane są szkolenia i konsultacje specjalistyczne dla rodziców i terapeutów.
Rodzice i rodzeństwo
Od lat organizujemy działania, wydarzenia, imprezy na rzecz rodziców: masaże lecznicze i relaksacyjne, konsultacje z fizjoterapeutą, kolacje, koncerty, sesje zdjęciowe. Prowadzimy zajęcia plastyczne, treningi, tańce. Organizujemy rodzinne pikniki. Wszystkie proponowane przez nas aktywności aktywności mają charakter terapeutyczny. Od początku działalności towarzyszy nam hasło: SZCZĘŚLIWY RODZIC TO SZCZĘŚLIWE DZIECKO.
Prowadzimy działalność publikacyjną, społeczną, edukacyjną.
NASZ PORADNIKI I KSIĄŻKI:
Wraz z "Media Rodzina', stowarzyszenie opublikowało dwie książki. Pierwsza to napisana przez mamę naszego podopiecznego Hannę Barełkowską "Nie mażę się, ale marzę o ...". Książka będąca |efektem wyróżnionej w 2013 r kampanii społecznej o tej samej nazwie, pokazuje nam problem niepełnosprawności z innej perspektywy - perspektywy rodzica. Druga pt.: "Będziesz moim wszystkim" to zapis rozmów z rodzicami adopcyjnymi, które przeprowadziła i zebrała autorka pierwszej książki, wzbogacona o bajkę terapeutyczną napisaną przez prezeskę stowarzyszenia.
Ewa Kurczak-Wawrowska oraz Dorota Iwanowska, terapeutki "Potrafię Więcej" są autorkami poradnika pt. „Zabawy na co dzień. Poradnik dla rodziców i nauczycieli dzieci z niepełnosprawnością wzrokową i ruchową". Zawiera on pomysły na zabawę z niepełnosprawnym dzieckiem, a także na zabawki wspomagające jego rozwój.
KAMPANIE SPOŁECZNE:
Podejmujemy akcje społeczne i kampanie służące przeciwdziałaniu wykluczeniu społecznemu osób niepełnosprawnych i ich rodzin oraz promujemy właściwe postawy wobec niepełnosprawności.
"NIE MAŻĘ SIĘ, ALE MARZĘ O ..." (2013) - to kampania mająca na celu zwrócić uwagę na prawdziwe historie prawdziwych bohaterów. Rodzice dzieci z niepełnosprawnościami są "bohaterami w swoich czterech ścianach". To prawdziwi wyczynowcy.
"WSPÓLNA ZABAWA, ZWYCZAJNA SPRAWA" (2017). Zabawa jest czymś zwyczajnym. Podczas niej dzieci działają spontanicznie i naturalnie się integrują. Wspólna zabawa dzieci niepełnosprawnych ze zdrowymi pozwala na wzajemne poznawanie siebie i swoich możliwości, bezinteresowne bycie ze sobą oraz na przełamywanie barier. Zabawa daje radość i uczy akceptacji.
Dzieciom niepełnosprawnym jest trudniej niż zdrowym. Potrzebują wsparcia, które daje integracja. Wrażliwość na drugiego człowieka kształtujemy w sobie od najmłodszych lat.
W ramach kampanii na początku 2020 roku powstała piosenka i animowany klip.
WSPÓLNIE POKONUJEMY BARIERY I KAŻDEGO DNIA POTRAFIMY WIĘCEJ!
Wesprzyj działalność Autora STOWARZYSZENIE "POTRAFIĘ WIĘCEJ" już teraz!
Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.