Avatar użytkownika

Praźródła

1
patron
20 
miesięcznie
80 
łącznie
1
patron
20 zł 80 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

20 zł miesięcznie
DZIĘKUJEMY! Wasze wsparcie to wielka dla nas rzecz. Wpłaty, które nam przekazujecie pokazują, że nasza praca jest potrzebna. Wszystkich Patronów z tego progu zapraszamy do naszej zamkniętej grupy FB "Praźródła", gdzie będziemy mogli ze sobą rozmawiać o historii, etnologii, religioznawstwie i naszych badaniach. Gdzie dowiecie się nad czym teraz pracujemy i gdzie opowiemy Wam o ciekawych wydarzeniach, które są planowane. Dodatkowo otrzymacie darmowy egzemplarz wybranej przez Was książki Praźródeł z dedykacją.

Wszystkich Patronów wymienimy na naszej oficjalnej stronie www.prazrodla.pl
50 zł miesięcznie
DZIĘKUJEMY! Jesteście cudowni, że zdecydowaliście się wspierać nasze badania taką kwotą. Dzięki Wam możemy więcej czasu poświęcać tej pracy i przynosić Wam nową wiedzą o Słowianach. Wszyscy Patroni z tego progu mają darmowy dostęp do naszych warsztatów łucznictwa tradycyjnego, podczas których nie tylko uczymy strzelać z łuku historycznego, ale jako jedyni w Europie opowiadamy o rytualnym wykorzystaniu łuku i strzały na Słowiańszczyźnie i w Azji Centralnej. Jesteście też zaproszeni do zamkniętej grupy "Praźródła" na FB. Dodatkowo otrzymacie darmowy egzemplarz wybranej przez Was książki Praźródeł z dedykacją.

Wszystkich Patronów wymienimy na naszej oficjalnej stronie www.prazrodla.pl
100 zł miesięcznie
DZIĘKUJEMY! Kłaniamy się nisko wszystkim kochanym ludziom, którzy postanowili wspierać nas taką kwotą. Jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni, ponieważ dzięki Wam możemy pozyskiwać nowe źródła do badań i spędzać więcej czasu nad ich analizą. Wszyscy Patroni z tego progu oprócz darów z wcześniejszych progów są zaproszeni na dwa wybrane przez nas przedchrześcijańskie święta słowiańskie, które specjalnie dla Was będziemy organizować podczas wiosny i lata: Rusalia i Święto Dziewanny. Dodatkowo otrzymacie darmowy egzemplarz wybranej przez Was książki Praźródeł z dedykacją.

Wszystkich Patronów wymienimy na naszej oficjalnej stronie www.prazrodla.pl
200 zł miesięcznie
DZIĘKUJEMY! Głębokie wyrazy wdzięczności dla wszystkich wspaniałych ludzi, którzy zechcieli wspierać nas tak dużą kwotą. Dziękujemy Wam z całego serca. Dzięki Wam kochani bracia możemy poświęcić się naszej pracy, której celem jest rekonstrukcja wierzeń i tradycji słowiańskiej. Wszyscy drodzy Patroni z tego progu otrzymują od nas wcześniejsze dary oraz zaproszenie na dwie wycieczki historyczno - etnologiczne z Praźródłami w Sudetach. Dodatkowo otrzymacie darmowe egzemplarze wszystkich książek Praźródeł z dedykacją.

Wszystkich Patronów wymienimy na naszej oficjalnej stronie www.prazrodla.pl
500 zł miesięcznie
DZIĘKUJEMY! Kochani przyjaciele, ofiarowując nam tak dużo pieniędzy okazaliście nam ogromne wsparcie i serce, jesteśmy Wam serdecznie wdzięczni. Dzięki temu wsparciu nasze badania znacznie przyspieszą, czego efektem będą nowe publikacje, a co za tym idzie więcej rzetelnej i odkrywczej wiedzy o Słowianach. Mili Patroni z tego progu otrzymają wszystkie poprzednie dary i zaproszenia oraz darmowe egzemplarze wszystkich książek Praźródeł z dedykacją. Ponadto, aby wyrazić naszą głęboką wdzięczność przegotujemy specjalnie dla Was, wybrany rytuał.

Wszystkich Patronów i Mecenasów wymienimy na naszej oficjalnej stronie www.prazrodla.pl

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Praźródła w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Praźródła to stowarzyszenie i wydawnictwo, zajmujące się edukacją oraz badaniami porównawczymi nad przedchrześcijańskimi wierzeniami Słowian i tradycjami im pokrewnymi z Azji Centralnej. W ramach naszych badań sięgamy do: historii, religioznawstwa, etnologii, językoznawstwa i archeologii.

Praźródła to stowarzyszanie i wydawnictwo zajmujące się badaniami porównawczymi nad przedchrześcijańskimi wierzeniami Słowian oraz tradycjami im pokrewnymi z Azji Centralnej.

Praźródła tworzymy my, Diana i Rafał Jakubowscy, kulturoznawcy, regionaliści, publicyści i edukatorzy. Jako jedyni w Europie rekonstruujemy dawne słowiańskie rytuały, wierzenia i tradycje w odniesieniu m. in. do tradycji Yungdrung Bon, wierzeń staroirańskich, tradycji wedyjskiej i szamanizmu syberyjskiego Bo. Wyróżnia nas interdyscyplinarne podejście do nauki. W ramach naszych badań sięgamy do takich dziedzin, jak: historia, religioznawstwo, etnologia, językoznawstwo, archeologia i archeogenetyka. Staramy się weryfikować aktualny stan wiedzy analizując wiele nieznanych dotąd źródeł. Nasza praca polega m.in. na badaniach terenowych, wywiadach oraz zdobywaniu i tłumaczeniu źródeł zagranicznych. Oprócz badań prowadzimy także zajęcia warsztatowe, wykłady i prezentacje o tematyce historyczno - etnologicznej.

W 2020 roku wydaliśmy pierwszą książkę „Wierzenia Słowian i Indoariów. Rekonstrukcja utraconych tradycji”. W maju tego roku ukazała się nasza druga książka pt. „Od Karkonosza do Flinsa. Wierzenia słowiańskie w podaniach sudeckich. Analiza religioznawcza”. Obecnie przygotowujemy materiały do kolejnych badań, zwieńczeniem których będą następne publikacje.

Naszym celem jest prowadzenie badań porównawczych, które przyczyniłyby się do rekonstrukcji wierzeń i kultury słowiańskiej. Potrzebujemy do tego wielu, często trudno dostępnych źródeł i wolnego czasu. Jesteśmy radzi, że nasze badania cieszą się tak dużym zainteresowaniem, chcemy bowiem propagować rzetelną wiedzę o Słowianach i przywrócić tradycję słowiańską do życia. Zainteresowanych naszymi działaniami prosimy o wsparcie.

Kontakt do nas: kom.787061567. Zapraszamy na naszą stronę www.prazrodla.pl na nasze konto www.instagram.com/historiaprazrodla oraz na nasz profil FB www.facebook.com/praZrodla

Pozdrawiamy, Diana i Rafał

 

 

Cele Autora

Pozyskiwanie materiałów badawczych
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 3 980 zł brakuje
0%
Gromadzenie materiałów do badań polega na: zakupie książek, publikacji i dokumentów, prowadzeniu i zlecaniu tłumaczeń oraz działaniach w terenie (wywiady, kwerendy, wyjazdy terenowe)
Proces przygotowania publikacji
  • 8 000 zł miesięcznie
  • 7 980 zł brakuje
0%
Cel zakłada prowadzenie badań naukowych i przygotowywanie publikacji jako główną aktywność zawodową. Dotąd nasz cykl wydawniczy sprowadzał się do 5-20 lat badań do książki i kolejnych 1-2 lat na proces jest przygotowania i wydania. Ze względów oczywistych proces ten chcemy znacząco skrócić, aby stało się możliwe wydawanie obszernych publikacji popularnonaukowych po roku lub trzech latach badań. Przygotowanie publikacji polega na: analizie i opracowaniu zebranych materiałów badawczych z perspektywy badań porównawczych, następnie napisaniu publikacji i jej redakcji oraz korekcie.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Praźródła już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Wyszedł Z Domu - Relacje z Przestrzenią
Wyszedł Z Domu - Relacje z Przestrzenią
20 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.