Latem rozpoczęliśmy opracowywanie źródeł do nowej książki. Będzie to druga część "Wierzeń Słowian i Indoariów", aczkolwiek pod nowym tytułem.
Po tej lekturze, makowiec nigdy już nie będzie tylko makowcem.
Drodzy Państwo zbliżają się Szczodre Gody. Z tej okazji mamy dla Was fragment przygotowywanej przez nas nowej książki. Materiał ten dotyczy pierwotnej obrzędowości zimowej u Słowian. Jest w nim wiele nowości, w tym dotąd niepublikowane analogie pomiędzy obrzędowością świąt zimowych i noworocznych u Słowian i Ariów.
Nowy tekst o słowiańskich Dziadach!
Nauka dostarcza dowodów wielkiego znaczenia drzew w religiach żyjących przed nami pokoleń. Były przede wszystkim siedzibą istot nadprzyrodzonych. Nasi przodkowie pielęgnowali głęboką wieź między ludźmi i drzewami. Podtrzymywali wiedzę dotyczącą ich cennych właściwości i pozytywnego wpływu na ludzi.
Jednym z celów Praźródeł jest weryfikacja nienaukowych i szkodliwych teorii na temat wierzeń słowiańskich. Demonologia słowiańska jest jedną z takich teorii.
Naszym zdaniem najnowsze badania archeogenetyczne zespołu M. Figlerowicza i I. Stolarka (2023) rozstrzygają długo trwający spór o historię Słowian. Wyniki tych badań dowodzą, że ludność słowiańska na terenie Europy Środkowej znajduje się od czasów rzymskich a protosłowiańska od epoki brązu.
Badania porównawcze pozwalają nam na odczytanie utraconych na Słowiańszczyźnie znaczeń i treści.
Słowianie i Ariowie mają wspólnych przodków. Nie oznacza to, że pochodzimy od Ariów ale, że mamy z nimi wspólne, etniczne korzenie.
Wesprzyj działalność Autora Praźródła już teraz!
Inna Historia Polski - opowieść o naszej bliższej i odleglejszej przeszłości, bez emocji i agitacji.
Cześć! Mam na imię Mateusz. Kocham astronomię a moją pasją jest jej popularyzowanie✨. Dużo piszę o astronomii i nagrywam o niej filmy. Znajdziesz mnie na YouTube, Facebooku oraz Instagramie 🙂