Krystyna Bezubik

W Patronite od 27.09.2019

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1100

Liczba Patronów: 1098

Zostań Patronem
6 patronów
150 miesięcznie
3 005 łącznie
Pisarka. Poszukiwaczka marzeń i słów. Od lat przemierzam krainę Króla Ducha, by uchwycić to, co nieuchwytne. Wierzę, że twórczość, sztuka i wszystko, co kryje się pod terminem „kultura wysoka”, jest potrzebne ludzkości, by ta mogła się rozwijać. Piszę dla marzycielek, czyli wyjątkowych kobiet.

O Autorze

Jestem

Pisarką – publikowałam w „Fa-arcie”, „Epei”, „Zupełnie Innym Świecie”. Wydałam tomik opowiadań „Podróż”, książkę naukową „Tatry huczą gnozą”, „Piszę, bo chcę. Poradnik kreatywnego pisania” oraz prozę poetycką „Raj na kredyt”.

Bywam jurorką w konkursach literackich.

Blogerką – prowadzę blog autorski krystynabezubik.pl; a także  blog piszebochce.pl

Doktor literaturoznawstwa – studia doktoranckie i obrona w IBL PAN w Warszawie

Panią od pisania –stworzyłam serię kursów pisarskich i publikacji "Piszę, bo chcę".

Od ponad siedmiu lat wspieram początkujących autorów w realizacji ich marzeń.  Na półce mam coraz więcej książek "moich" autorów. Czuję się doulą lub matką chrzestną każdej książki, każdego bloga, które powstały pod moim okiem.

Ja - Pani od pisania

Już jako dziecko wiedziałam, że chcę zostać pisarką. Pierwsze wiersze i opowiadania pisałam w szkole podstawowej. W trakcie studiów uczestniczyłam w zajęciach dla osób piszących. Potem przyszła praca w szkole (byłam nauczycielką języka polskiego) i studia doktoranckie. Nie przekreśliło to moich pisarskich planów.

W pewnym momencie poczułam, że chcę wspierać osoby, które marzą o własnej książce, a borykają się różnego typu blokadami,  niepewnością czy mają talent, brakiem czasu. Z myślą o nich stworzyłam program pierwszego kursu kreatywnego pisania "Piszę, bo chcę".

Dodatkowo otworzyłam Kawiarnię Literacką - comiesięczne, otwarte  spotkania dla osób, które marzą o napisaniu własnej książki, o wypuszczeniu tekstów z szuflady. Spotkania odbywały się stacjonarnie w Białymstoku, a z czasem powstała wersja online, czyli Wirtualna Kawiarnia Literacka. Spotkania te prowadziłam przez pięć lat, zyskały sporą popularność i z czasem przekształciły się w spotkania Write Clubu. 

O Kawiarni Literackiej opowiadałam między innymi w TVP Białystok:

Ja - pisarka

Jakiś rok temu stworzyłam swój blog autorski krystynabezubik.pl

Pokazuję na nim swoją inną twarz. Twarz kobiety, która od lat przemierza krainę Króla Ducha, by uchwycić to, co nieuchwytne. Jednak gdy zstępuje na ziemię, twardo po niej stąpa. Co jakiś czas ze zdziwieniem zatrzymuje się i odkrywa, jak wiele wersji siebie nosi w sobie.

Blog krystynabezubik.pl to miejsce z fragmentami mojej twórczości literackiej, ale również artykuły  dla wyjątkowych kobiet. Dzielę się na nim swoimi odkryciami odnośnie książek z klasyki literatury.  Sporą popularnością cieszy się artykuł o wątku feministycznym w "Nad Niemnem", a także relacja z mojej wyprawy nad Niemen w towarzystwie odtwórców głównych ról z filmu. Mnie samą zaskoczyło, że lektura szkolna może wzbudzić tak żywe dyskusje.

Wierzę, że twórczość, sztuka i wszystko, co kryje się pod terminem „kultura wysoka”, jest potrzebne ludziom, by mogli się rozwijać. Wierzę, że sprawy Ducha i sięganie po to, co wyjątkowe, kształtuje to, kim jesteśmy. Dlatego wolę pójść do teatru niż do zatłoczonego pubu. Dlatego piszę książki, które są dalekie od łatwych romansów i pełnych akcji kryminałów.

Chcę nadal pisać, a właściwie piszę. I mam nadzieję, że wkrótce znowu przeżyję tak piękną premierę książki, jak ta, którą możecie obejrzeć:

Ja w przyszłości

W jednym z filmów Woodego Allena usłyszałam zdanie: "Jeśli chcesz rozśmieszyć Boga, opowiedz mu o swoich planach". Kilka razy mi się to w życiu sprawdziło. Miałam swoje plany, pomysły na siebie, ale czas je weryfikował, a życie podpowiadało inne rozwiązania. Na przykład byłam pewna, że chcę uczyć w szkole. Po kilku latach bycia polonistką zrozumiałam, że to nie dla mnie. Że bardzo ważna jest dla mnie wolność i podążanie za marzeniem.

A więc podążam za tym marzeniem od lat i planuję dalej to robić.

Na razie wiem, że chcę rozwijać blog autorski, pisać coraz więcej o literaturze, kulturze. Pokazywać swój punkt widzenia i zachęcać innych, by sięgali po to, co piękne, mądre i wyjątkowe.

Pragnę inspirować kobiety do tego, by były sobą. By z dumą mówiły o swoich zainteresowaniach, bez dopasowywania się do standardów, które nie są ich standardami.

Wiem też, że piszę kolejną powieść, a w przepastnych czeluściach komputera czeka tomik opowiadań. Także - chcę pisać i wydawać. I chcę być sobą!


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Najnowsi Patroni