Strefa Patrona:

5

patronów

115 zł

miesięcznie

5140 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
306
miesięczne wsparcie
335
liczba patronów

  Przestrzeń Otwarta jest pierwszą w Polsce oficjalną strefą wymiany. Na ten moment pomysł jest powoli wdrażany do świadomości przede wszystkim Wrocławian, ponieważ tutaj znajduje się nasza siedziba, ale chcemy żeby wymiana stała się jedną z głównych form nabywania oraz pozbywania nadmiaru rzeczy we wszystkich większych miastach kraju.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
11 %
100%
osiągnięto 11%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 885 zł
Wymieniaj się na lepsze!
Zanim wszyscy zrozumieją, że wymienianie się jest świetną opcją musi minąć trochę czasu. Do tego momentu oczywiście nie mamy zamiaru się poddać, ale łatwiej nam będzie utrzymać 120 metrów w centrum miasta z tysiakiem od dobrych dusz niż bez niego! Dzięki uzyskaniu tej kwoty przyczyniacie się do wprowadzenia nowej idei, która w przyszłości może całkowicie zmienić pogląd na nabywanie oraz pozbywanie się rzeczy! W dniu, w którym cel zostanie osiągnięty wszystkie osoby, które dołożyły cegiełkę do tego aby tak się stało na miejscu czeka niespodzianka :)
0%
100%
osiągnięto 5%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1885 zł
Kawa i ciacho!
Żeby na spokojnie się można było zaznajomić z naszą strefą,planujemy w jednym z pomieszczeń stworzyć stworzyć przytulną kawiarnię wypełnioną książkami i interesującymi czasopismami. Dodatkowo codziennie do wyboru będzie aromatyczna kawa oraz pyszne ciasto, a w kącie będzie stał gramofon do odsłuchu płyt winylowych, za które można się później wymienić.
Dzięki uzyskaniu tego progu będziemy mogli pokazać większej ilości ludzi w przystępny sposób, że nasza inicjatywa pomoże im w uporządkowaniu materialnej sfery życia, a to wszystko będzie miało miejsce przy mistrzowskiej małej czarnej (albo ze spienionym mleczkiem jak ktoś woli!)
0%
100%
osiągnięto 2%
cel: 4000 zł miesięcznie
brakuje 3885 zł
Podziel się CZASEM!
Poza wymienianiem rzeczy materialnych marzy nam się organizacja cyklicznych spotkań dotyczących wymiany umiejętności.
W momencie, w którym zdobywamy wystarczającą ilość funduszy jesteśmy w stanie w co drugą niedzielę miesiąca przez cały dzień prowadzić dla Was darmowe warsztaty z różnych obszarów (języki, sport, rękodzieło...), w ten sposób można znaleźć wymarzone zajęcia, na które wcześniej nie mogliśmy sobie pozwolić. Jednak najważniejszym założeniem będzie zorganizowanie dla Was przestrzeni w taki sposób, że każdy na zasadzie określenia swoich umiejętności i wypisania takich, które go interesują w danym pomieszczeniu będzie mógł znaleźć to co go interesuje i wymienić się CZASEM zamiast opłacać kurs (np umiem hiszpański,a poszukuję trenera personalnego - obydwie te rzeczy kosztują niemało, ale spotykając się na wymianie umiejętności jest duże prawdopodobieństwo że znajdę trenera personalnego chcącego się nauczyć mówić po hiszpańsku!)
Gdyby udało nam się wspólnie osiągnąć ten cel otwieramy dostęp do spełniania długo odkładanych marzeń/celów, dla osób które wcześniej nie mogły sobie na nie pozwolić z powodów finansowych.
Uczmy się od siebie wzajemnie, bo to najbardziej wartościowa z nauk!
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 6000 zł miesięcznie
brakuje 5885 zł
Wychodzimy do ludzi!
Mimo tego, że mamy swoją siedzibę praktycznie w centrum Wrocławia są osoby, które prawdopodobnie z różnych przyczyn mogą do nas nigdy nie dotrzeć (np nie odczuwają potrzeby opuszczania swojego osiedla, mają problemy z poruszaniem się, albo nie cierpią Śródmieścia). Dlatego raz na kwartał planujemy zrobić wydarzenie objazdowe po mieście zrzeszające mieszkańców danych dzielnic w ich ulubionym charakterystycznym miejscu i zorganizowanie wymiany sąsiedzkiej, żeby każdy uczestnik mógł pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i wymienił się z kolegą spod 17 za coś czego potrzebował, a nie mógł znaleźć w żadnym sklepie. Dodatkowo niekonwencjonalny piknik, na który każdy przynosi swoje pyszności, ale może je wymienić na inne no i oczywiście muzyka, gry i zabawy, żeby łatwiej się był zintegrować.
Jesteście niesamowici! W tym momencie wspólnie wchodzimy na wyższy poziom, ponieważ wpływamy bezpośrednio na zmianę mentalności u osób, do których prawdopodobnie nigdy byśmy nie byli w stanie dotrzeć za pomocą zwykłych działań marketingowych.
Wyjdźmy do ludzi, a oni wtedy wyjdą nam naprzeciw! :)
0%
100%
osiągnięto 1%
cel: 10000 zł miesięcznie
brakuje 9885 zł
SWAP FESTIWAL
Otrzymując taki ogrom pieniędzy jesteśmy w stanie dwa razy do roku zrobić SWAP FESTIWAL czyli wielkie święto barteru. Stworzymy dla Was możliwość przez cały weekend wymieniania się wszystkim co zalega na Waszych strychach i w piwnicach w logistyczny i przemyślany sposób. Udział będzie darmowy, a korzyści ogromne. Jeśli osiągniemy ten próg to znaczy, że wspólnie pomagamy sobie myśleć przyszłościowo i chcemy ułatwiać życie sobie i innym. A my jako swap drużyna mamy kolejne wyzwanie przed sobą, ale wdzięczność ma ogromną moc, więc na pewno damy radę!
0%
100%
osiągnięto 0%
cel: 20000 zł miesięcznie
brakuje 19885 zł
Otwieramy filię!
Na szczęście nie udało mi się wyrosnąć z dziecięcych marzeń dotyczących zmieniania świata! To właśnie dzięki nim powstała "Przestrzeń Otwarta", która może w rzeczywisty sposób wpłynąć na sposób myślenia o rzeczach, o podejściu do pieniędzy, ekologii, minimalizmie czy wyzysku osób, które produkują dla nas dziesiątki ton rzeczy, które nam się nudzą. Miejsce to nie jest po prostu strefą gdzie otrzymujesz żetony i bierzesz za nie przedmioty. To miejsce które w przyszłości będzie skłaniać do refleksji i właśnie zmieniać gospodarkę, wyznaczać trendy i pomagać ludziom!
Żeby tak się jednak stało nie wystarczy jedna siedziba w stolicy Dolnego Śląska. Chcemy wyjść do Was, poznać Was i dać możliwość stworzenia takiego miejsca w Waszej okolicy. Na ten moment planujemy otworzenie dodatkowo minimum 5 filii we wszystkich większych miastach Polski. Jeśli się uda, będziemy działać dalej. Oczywiście wszystkie idee, które opisaliśmy powyżej byłyby również organizowane w miastach gdzie znalazłaby się Przestrzeń Otwarta.
Nie ma słów, które opiszą wdzięczność i radość, które byłaby jedynie świadectwem tego jak duża jest potrzeba powstawania takich miejsc dla ludzi myślących niekonwencjonalnie, chcących się zmieniać na lepsze i przede wszystkim OTWARTYCH na nowe rozwiązania!

O Autorze


 

Pomysłodawczyni i założycielka. Dziewczyna endorfina ewentualnie dziewczyna rozkmina. Uwielbiam wymyślać różne idee, nietypowe pomysły czy twierdzenia,  konfrontować je ze światem, a następnie jeśli jest taka możliwość wcielam je w życie. Przez ponad ćwierćwiecze zastanwiałam się, szukałam, kombinowałam, aż tu nagle niecały rok temu wpadłam na pomysł otworzenia pierwszej w Polsce strefę wymiany iiii .... niesamowite, ale udało się!

 

 

Fanatyczka słów i snów. Od dwóch lat jest animatorem kultury ze specjalizacją teatralną. Uczestniczka wielu warsztatów pantomimy, ruchu scenicznego i improwizacji. Wolontariuszka Teatru Polskiego we Wrocławiu oraz Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla dzieci. W wolnych chwilach tańczy, maluje, rysuje, wycina i czyta. W Przestrzeni jest odpowiedzialna za promocję oraz strefę warsztatową, jej niezachwiana wiara w ten projekt codziennie sprawia, że staramy się dotrzeć do jak największej liczby osób i nie mamy zamiaru się poddać.

 

Przestrzeń IDEA

 

Przestrzeń Otwarta jest miejscem, gdzie możesz dokonać pośredniej wymiany różnego rodzaju rzeczy, które zazwyczaj posiadamy w nadmiarze (ubrania, książki, płyty cd/dvd oraz rzeczy dziecięce).


Wyobraź sobie, że rzeczy, które od dawna zalegają w szafach i kurzą się na półkach, u nas zyskują nową wartość, ktoś może je jeszcze pokochać, przygarnąć lub podać dalej. Pomyśl, ile Ty masz takich przedmiotów i czy nie warto by było wymienić ich na coś innego? 


Dodatkowo, mając już takie miejsce, pomyśleliśmy, że fajnie jest się wymieniać, ale jeszcze fajniej pomagać. Dlatego odwiedzając nas. część rzeczy możesz oddać najbardziej potrzebującym. Po paru telefonach dogadaliśmy się, że odzieżowe nadwyżki będą przekazywane do PCK oraz schronisk dla bezdomych we Wrocławiu.

W momencie, w którym Przestrzeń Otwarta będzie miała możliwość działania na szerszą skalę przyczyni się do rozwoju idei minimalizmu, zerwania z materializmem i konsumpcjonizmem, wprowadzenia handlu wymiannego na innych płaszczyznach niż te, które są obecnie u nas dostępne, powiedzenia stop wyzyskowi osób, które są niewolnikami w fabrykach ubrań oraz wycince drzew potrzebnych jako materiał na dodruk książek. Myślimy dalekosiężnie, ale tylko tak możemy uczynić nasz projekt wielkim! (no i oczywiście z Twoją pomocą :))

 



 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 0
Przybicie takiej piątki to dla nas coś więcej niż tylko przyjazny gest w stronę tego co robimy. W zamian za Wasze wsparcie pod koniec każdego miesiąca otrzymacie od nas specjalnego maila z podziękowaniem i zestawieniem co dzięki Wam udało się osiągnąć oraz oczywiście ogromną dawkę dobrych myśli i wdzięczności.
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 1
Dostajesz od nas 3 żetony z dowolnej kategorii. Oznacza to, że nie musisz wpadać z rzeczami, jeśli jeszcze nie jesteś gotowy się z nimi rozstać, za to możesz wybierać z tego co wcześniej przyniósł ktoś inny. Ciepłe swetry, interesujące książki oraz katalog filmów tylko czekają aż po nie wpadniesz!
Zostań patronem
15 zł / miesiąc
patroni: 1
W tym momencie masz od nas darmową wejściówkę do strefy wymiany . Możesz ją wykorzystać samemu, albo komuś przekazać. Wpisujemy Cię na specjalną listę i zniecierpliwieni czekamy na odwiedziny:)
Zostań patronem
30 zł / miesiąc
patroni: 3
Za 30 zł możecie wziąć udział w dowolnych warsztatach, które są u nas organizowane parę razy w tygodniu w strefie wydarzeń dodatkowych. Do wykorzystania samemu albo przekazania komuś innemu. Nie dajcie się prosić, robienie nowych rzeczy jest extra!
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 0
Udział w warsztatach dla Ciebie i wybranej osoby . Wiadomo, że samemu czasem nie chce się ruszyć , dlatego wpisujemy na listę wybranych zajęć Ciebie oraz przyjaciela/dziewczynę/kogo tylko lubisz i czekamy w Przestrzeni żebyś co miesiąc mógł się uczyć czegoś interesującego,a być może znalazł nowe hobby. Biorąc udział w warsztatach dodatkowo dorzucamy możliwość darmowego korzystania ze strefy wymiany, żebyś mógł zobaczyć, że to super opcja.
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 10
Stówka to już całkiem sporo i w ramach podziękowania, w danym miesiącu jesteśmy w stanie zrobić dla Ciebie specjalne wydarzenia- dzień wymiany rzeczami z kategorii, którą sobie wybierzesz. Mogą to być części rowerowe, akcesoria plastyczne czy ceramika. Ty wybierasz, a my robimy specjalny event tak żebyś mógł pozbyć się nadmiarów albo powymieniać na lepsze.
Zostań patronem
300 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 5
Za taką kwotę możemy zorganizować dla Ciebie kameralny koncert, wystawę albo seans filmowy z udziałem Twoich znajomych. To świetna sprawa, ponieważ udostępniamy Wam miejsce, i wspólnie tworzymy niezapomniane wydarzenie!
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 0
Zostajesz naszym oficjalnym super turbo sponsorem - osobą godną podziwu i zachwytu. Wszystkie wcześniejsze progi w tym momencie łączą się. Dziękujemy, pomagasz nam zmieniać świat!
Zostań patronem

Najnowsi Patroni