Przestrzeń Otwarta

Wymieniaj się na lepsze!

1 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

1 000 zł

brakuje

Zanim wszyscy zrozumieją, że wymienianie się jest świetną opcją musi minąć trochę czasu. Do tego momentu oczywiście nie mamy zamiaru się poddać, ale łatwiej nam będzie utrzymać 120 metrów w centrum miasta z tysiakiem od dobrych dusz niż bez niego! Dzięki uzyskaniu tej kwoty przyczyniacie się do wprowadzenia nowej idei, która w przyszłości może całkowicie zmienić pogląd na nabywanie oraz pozbywanie się rzeczy! W dniu, w którym cel zostanie osiągnięty wszystkie osoby, które dołożyły cegiełkę do tego aby tak się stało na miejscu czeka niespodzianka :)

Kawa i ciacho!

2 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

2 000 zł

brakuje

Żeby na spokojnie się można było zaznajomić z naszą strefą,planujemy w jednym z pomieszczeń stworzyć stworzyć przytulną kawiarnię wypełnioną książkami i interesującymi czasopismami. Dodatkowo codziennie do wyboru będzie aromatyczna kawa oraz pyszne ciasto, a w kącie będzie stał gramofon do odsłuchu płyt winylowych, za które można się później wymienić.
Dzięki uzyskaniu tego progu będziemy mogli pokazać większej ilości ludzi w przystępny sposób, że nasza inicjatywa pomoże im w uporządkowaniu materialnej sfery życia, a to wszystko będzie miało miejsce przy mistrzowskiej małej czarnej (albo ze spienionym mleczkiem jak ktoś woli!)

Podziel się CZASEM!

4 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

4 000 zł

brakuje

Poza wymienianiem rzeczy materialnych marzy nam się organizacja cyklicznych spotkań dotyczących wymiany umiejętności.
W momencie, w którym zdobywamy wystarczającą ilość funduszy jesteśmy w stanie w co drugą niedzielę miesiąca przez cały dzień prowadzić dla Was darmowe warsztaty z różnych obszarów (języki, sport, rękodzieło...), w ten sposób można znaleźć wymarzone zajęcia, na które wcześniej nie mogliśmy sobie pozwolić. Jednak najważniejszym założeniem będzie zorganizowanie dla Was przestrzeni w taki sposób, że każdy na zasadzie określenia swoich umiejętności i wypisania takich, które go interesują w danym pomieszczeniu będzie mógł znaleźć to co go interesuje i wymienić się CZASEM zamiast opłacać kurs (np umiem hiszpański,a poszukuję trenera personalnego - obydwie te rzeczy kosztują niemało, ale spotykając się na wymianie umiejętności jest duże prawdopodobieństwo że znajdę trenera personalnego chcącego się nauczyć mówić po hiszpańsku!)
Gdyby udało nam się wspólnie osiągnąć ten cel otwieramy dostęp do spełniania długo odkładanych marzeń/celów, dla osób które wcześniej nie mogły sobie na nie pozwolić z powodów finansowych.
Uczmy się od siebie wzajemnie, bo to najbardziej wartościowa z nauk!

Wychodzimy do ludzi!

6 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

6 000 zł

brakuje

Mimo tego, że mamy swoją siedzibę praktycznie w centrum Wrocławia są osoby, które prawdopodobnie z różnych przyczyn mogą do nas nigdy nie dotrzeć (np nie odczuwają potrzeby opuszczania swojego osiedla, mają problemy z poruszaniem się, albo nie cierpią Śródmieścia). Dlatego raz na kwartał planujemy zrobić wydarzenie objazdowe po mieście zrzeszające mieszkańców danych dzielnic w ich ulubionym charakterystycznym miejscu i zorganizowanie wymiany sąsiedzkiej, żeby każdy uczestnik mógł pozbyć się niepotrzebnych rzeczy i wymienił się z kolegą spod 17 za coś czego potrzebował, a nie mógł znaleźć w żadnym sklepie. Dodatkowo niekonwencjonalny piknik, na który każdy przynosi swoje pyszności, ale może je wymienić na inne no i oczywiście muzyka, gry i zabawy, żeby łatwiej się był zintegrować.
Jesteście niesamowici! W tym momencie wspólnie wchodzimy na wyższy poziom, ponieważ wpływamy bezpośrednio na zmianę mentalności u osób, do których prawdopodobnie nigdy byśmy nie byli w stanie dotrzeć za pomocą zwykłych działań marketingowych.
Wyjdźmy do ludzi, a oni wtedy wyjdą nam naprzeciw! :)

SWAP FESTIWAL

10 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

10 000 zł

brakuje

Otrzymując taki ogrom pieniędzy jesteśmy w stanie dwa razy do roku zrobić SWAP FESTIWAL czyli wielkie święto barteru. Stworzymy dla Was możliwość przez cały weekend wymieniania się wszystkim co zalega na Waszych strychach i w piwnicach w logistyczny i przemyślany sposób. Udział będzie darmowy, a korzyści ogromne. Jeśli osiągniemy ten próg to znaczy, że wspólnie pomagamy sobie myśleć przyszłościowo i chcemy ułatwiać życie sobie i innym. A my jako swap drużyna mamy kolejne wyzwanie przed sobą, ale wdzięczność ma ogromną moc, więc na pewno damy radę!

Otwieramy filię!

20 000 zł

miesięcznie

0%

osiągnięto

20 000 zł

brakuje

Na szczęście nie udało mi się wyrosnąć z dziecięcych marzeń dotyczących zmieniania świata! To właśnie dzięki nim powstała "Przestrzeń Otwarta", która może w rzeczywisty sposób wpłynąć na sposób myślenia o rzeczach, o podejściu do pieniędzy, ekologii, minimalizmie czy wyzysku osób, które produkują dla nas dziesiątki ton rzeczy, które nam się nudzą. Miejsce to nie jest po prostu strefą gdzie otrzymujesz żetony i bierzesz za nie przedmioty. To miejsce które w przyszłości będzie skłaniać do refleksji i właśnie zmieniać gospodarkę, wyznaczać trendy i pomagać ludziom!
Żeby tak się jednak stało nie wystarczy jedna siedziba w stolicy Dolnego Śląska. Chcemy wyjść do Was, poznać Was i dać możliwość stworzenia takiego miejsca w Waszej okolicy. Na ten moment planujemy otworzenie dodatkowo minimum 5 filii we wszystkich większych miastach Polski. Jeśli się uda, będziemy działać dalej. Oczywiście wszystkie idee, które opisaliśmy powyżej byłyby również organizowane w miastach gdzie znalazłaby się Przestrzeń Otwarta.
Nie ma słów, które opiszą wdzięczność i radość, które byłaby jedynie świadectwem tego jak duża jest potrzeba powstawania takich miejsc dla ludzi myślących niekonwencjonalnie, chcących się zmieniać na lepsze i przede wszystkim OTWARTYCH na nowe rozwiązania!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)