Prosta Ekonomia

W Patronite od 27.07.2016

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 812

Liczba Patronów: 455

Zostań Patronem
Kup na prezent
42 patronów
592 miesięcznie
105 173 łącznie
Kanał o Austriackiej Szkole Ekonomii i o finansach. Nauka ekonomii w prosty i przystępny sposób w formie ciekawych animowanych filmów.

O Autorze

Projekt Prosta Ekonomia rozpoczął się w 2015 roku, kiedy to spotkało się dwóch entuzjastów z pozoru nie pasujących do siebie zainteresowań, ekonomii oraz informatyki. Po kilku debatach powstał kanał na Youtube, który jako pierwszy w Polsce oferował filmy edukacyjne w jakości merytorycznej i wizualnej przypominającej wykonaniem profesjonalne studio animacji.

Celem kanału jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy austriackiej szkoły w ekonomii (choć nie wyłącznie) oraz zachęta do dalszego zgłębiania omawianych przez nas zagadnień. W rozwój kanału miało również wkład wiele życzliwych osób, które dużo wniosły do naszego projektu. Były to zupełnie bezinteresowne porady, pomysły, a nawet gotowe scenariusze. Ogromną pomocą w rozwoju kanały okazało się także wsparcie naszych patronów tu, na Patronite.

Przede wszystkim na produkcję filmów, która jest pracochłonnym i czasochłonnym procesem. Produkcja jednego filmu to całe dni spędzone przed ekranami, w celu wykonania solidnego reaserchu, napisania tekstu, który będzie nie tylko treściwy, ale też ciekawy, nagrania i obróbki audio, a następnie animacji składającej się często z setek elementów.

Dużo również inwestujemy, ponieważ staramy się systematycznie podnosić jakość naszych produkcji pod względem merytorycznym, technicznym i wizualnym. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z nowymi autorami, inwestujemy w sprzęt (mikrofon, sprzęt komputerowy do wykonywania animacji), oprogramowanie (audio, animacje), bazy grafik, serwery, wtyczki. Każdy film traktujemy poważnie i dopracowujemy go od każdej strony najlepiej jak potrafimy.


Nasz projekt rozwinął wiele kluczowych zagadnień w dziedzinie ekonomii, dzięki temu już teraz możesz znaleźć coś dla siebie, a jest w czym wybierać. Nasze filmy przedstawiają wiele aspektów funkcjonowania gospodarki, a także wyjaśniają pojęcia takie jak przedsiębiorczość, cykl koniunkturalny czy koszt alternatywny. Prosta Ekonomia to nie jest zwykły kanał na Youtube, lecz biblioteka merytorycznych filmów dla bardzo wymagających widzów, co wielokrotnie stawiało nas przed dużymi wyzwaniami produkcyjnymi.


Do naszych sukcesów zaliczamy:


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Mateusz Krawczyk
Mateusz Krawczyk
Próg: 5 zł
Justyna Ziobrowska
Justyna Ziobrowska
Próg: 5 zł
Michał Tukaj
Michał Tukaj
Próg: 15 zł
pentacz
pentacz
Próg: 30 zł
Wojciech Gomoła
Wojciech Gomoła
Próg: 30 zł
Marek Karpisiak
Marek Karpisiak
Próg: 7 zł