Avatar użytkownika

Prosta Ekonomia

25
patronów
290 
miesięcznie
112 712 
łącznie
25
patronów
290 zł 112 712 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

Obrazek progu
5 zł miesięcznie
Próg Frédérica Bastiata

Przykładowy koszt alternatywny na miesiąc: butelka ketchupu

Nagroda: każdy patron otrzyma przedpremierowy dostęp do filmów z tygodniowym wyprzedzeniem.
Obrazek progu
7 zł miesięcznie
Wybierz 7 zł
1 dostępne miejsce
(próg wycofywany)
Obrazek progu
10 zł miesięcznie
Próg Carla Mengera

Przykładowy koszt alternatywny na miesiąc: jedno piwo kraftowe

Nagroda: każdy patron otrzyma przedpremierowy dostęp do filmów z tygodniowym wyprzedzeniem.
Obrazek progu
15 zł miesięcznie
Próg Henry’ego Hazlitta

Przykładowy koszt alternatywny na miesiąc: opakowanie ptasiego mleczka

Nagroda: każdy patron otrzyma przedpremierowy dostęp do filmów z tygodniowym wyprzedzeniem.
Obrazek progu
30 zł miesięcznie
Próg Murrey’a Rothbarda

Przykładowy koszt alternatywny na miesiąc: pół kilo migdałów

Nagroda: każdy patron otrzyma przedpremierowy dostęp do filmów z tygodniowym wyprzedzeniem.
Obrazek progu
50 zł miesięcznie
Próg Friedricha Hayeka

Przykładowy koszt alternatywny na miesiąc: duży słoik miodu

Nagroda: każdy patron otrzyma przedpremierowy dostęp do filmów z tygodniowym wyprzedzeniem.
Obrazek progu
100 zł miesięcznie
Próg Ludwiga von Misesa

Przykładowy koszt alternatywny na miesiąc: 1000 szt. zawieszek do kalendarzy

Nagroda: każdy patron otrzyma przedpremierowy dostęp do filmów z tygodniowym wyprzedzeniem.
Obrazek progu
200 zł miesięcznie
Dedykowany próg 💚
Obrazek progu
300 zł miesięcznie
Dedykowany próg 💛
Obrazek progu
500 zł miesięcznie
Próg dedykowany 🧡
Obrazek progu
1000 zł miesięcznie
Próg dedykowany 💗

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Prosta Ekonomia w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Kanał o Austriackiej Szkole Ekonomii i o finansach. Nauka ekonomii w prosty i przystępny sposób w formie ciekawych animowanych filmów.

Projekt Prosta Ekonomia rozpoczął się w 2015 roku, kiedy to spotkało się dwóch entuzjastów z pozoru nie pasujących do siebie zainteresowań, ekonomii oraz informatyki. Po kilku debatach powstał kanał na Youtube, który jako pierwszy w Polsce oferował filmy edukacyjne w jakości merytorycznej i wizualnej przypominającej wykonaniem profesjonalne studio animacji.

Celem kanału jest popularyzacja wiedzy ekonomicznej, ze szczególnym uwzględnieniem perspektywy austriackiej szkoły w ekonomii (choć nie wyłącznie) oraz zachęta do dalszego zgłębiania omawianych przez nas zagadnień. W rozwój kanału miało również wkład wiele życzliwych osób, które dużo wniosły do naszego projektu. Były to zupełnie bezinteresowne porady, pomysły, a nawet gotowe scenariusze. Ogromną pomocą w rozwoju kanały okazało się także wsparcie naszych patronów tu, na Patronite.

Przede wszystkim na produkcję filmów, która jest pracochłonnym i czasochłonnym procesem. Produkcja jednego filmu to całe dni spędzone przed ekranami, w celu wykonania solidnego reaserchu, napisania tekstu, który będzie nie tylko treściwy, ale też ciekawy, nagrania i obróbki audio, a następnie animacji składającej się często z setek elementów.

Dużo również inwestujemy, ponieważ staramy się systematycznie podnosić jakość naszych produkcji pod względem merytorycznym, technicznym i wizualnym. W tym celu nawiązaliśmy współpracę z nowymi autorami, inwestujemy w sprzęt (mikrofon, sprzęt komputerowy do wykonywania animacji), oprogramowanie (audio, animacje), bazy grafik, serwery, wtyczki. Każdy film traktujemy poważnie i dopracowujemy go od każdej strony najlepiej jak potrafimy.


Nasz projekt rozwinął wiele kluczowych zagadnień w dziedzinie ekonomii, dzięki temu już teraz możesz znaleźć coś dla siebie, a jest w czym wybierać. Nasze filmy przedstawiają wiele aspektów funkcjonowania gospodarki, a także wyjaśniają pojęcia takie jak przedsiębiorczość, cykl koniunkturalny czy koszt alternatywny. Prosta Ekonomia to nie jest zwykły kanał na Youtube, lecz biblioteka merytorycznych filmów dla bardzo wymagających widzów, co wielokrotnie stawiało nas przed dużymi wyzwaniami produkcyjnymi.


Do naszych sukcesów zaliczamy:

Cele Autora

Wolność, niezależność i rozwój!
  • 4 000 zł miesięcznie
  • 3 710 zł brakuje
7%


Naszym celem jest powrót do systematycznej realizacji filmów z serii finansowej. 🎥 Możemy obiecać, że nadchodzące tematy dostarczą wiele cennej wiedzy, szczególnie przydatnej dla osób, które prowadzą, lub chcą prowadzić firmę w przyszłości, oraz dla osób zainteresowanych inwestowaniem.

Ten próg to również minimum konieczne do podtrzymania naszej działalności na poziomie gwarantującym produkcje co najmniej dwóch filmów miesięcznie. Wiąże się to z ciągłym poszukiwaniem odpowiednich tematów i scenariuszy, a także współpraca z nowymi autorami oferującymi świeże spojrzenie na ekonomię i finanse. Nasz zespół się powiększył, a to generuje nowe koszty, dlatego realizacja tego celu pozwoli nam utrzymać obecny skład i dostarczać to, do czego już Was przyzwyczailiśmy. Wierzymy, że kontynuacja prowadzenia naszego projektu jest tak samo ważna dla nas, jak i dla naszych Patronów. Zatem jeśli doceniasz nasze wysiłki i chcesz oglądać nowe filmy, wesprzyj nasz projekt stałą miesięczną kwotą.

W tym roku (2020) projekt Prosta Ekonomia ma już 5 lat! 🎉

Dziękujemy za słowa wsparcia oraz dotychczasowe wpłaty.

Przed nami jeszcze wiele do zrobienia :) 😉

JUŻ JUTRO PIERWSZY FILM NOWEJ SERII FINANSOWEJ!!!

Omawianie bieżących wydarzeń
  • 8 000 zł miesięcznie
  • 7 710 zł brakuje
3%
Naszym drugim celem jest uruchomienie serii tematów bieżących. To będzie nowość na kanale, ponieważ dotychczas skupialiśmy się wyłącznie na tematach ekonomicznych, omijając decyzje polityczne i ich wpływ na gospodarkę. Tym razem jednak podejmiemy wyzwanie, czego przykładem już jest pierwszy film o "Piątce dla zwierząt", w którym przedstawiamy skutki decyzji na konkretnych przykładach. Ta seria będzie inna i wymagająca. Celem takich materiałów byłaby ocena pomysłów z zakresu polityki gospodarczej pod kątem ich wpływu na gospodarkę oraz próba oceny, czy dana propozycja doprowadzi do celu przedstawianego przez jej pomysłodawców.

Chcemy aktualizować filmy, gdyż - jak to w sprawach bieżących bywa - wszystko szybko się zmienia. Potrzebujemy zatem wsparcia dodatkowych osób, które będą śledziły i aktualizowały obecne wydarzenia, po to abyście mieli dostęp do w pełni opracowanych odcinków. W serii z konieczności pojawią się też wątki polityczne, ale zapewniamy, że nie będziemy wspierać żadnej z partii politycznych, a jedynie przedstawiać i komentować ewentualne skutki decyzji.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Prosta Ekonomia już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Marcin Fijałkowski
Marcin Fijałkowski
5 zł
Mateusz Nowak
Mateusz Nowak
10 zł
Wojciech Sołdan
Wojciech Sołdan
15 zł
Anonimowy patron
5 zł
Krzysztof Derecki
Krzysztof Derecki
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.