Strefa Patrona:

40

patronów

691 zł

miesięcznie

8685 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
83
miesięczne wsparcie
63
liczba patronów

  Typek, który jest tak leniwy, że pracuje na YouTube, a przynajmniej próbuje. Za pieniądze zarobione na Youtube planuję przejąć władzę nad światem poprzez wykupienie akcji największych korporacji na świecie. Ponadto lubię Lore Warcrafta i gry strategiczne, ale kto tam o to dba...PIENIĄDZE, WŁADZA, KORPORACJE - to moje cele.

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 500 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Uczciwa cena, czyli inwestycja w sprzęt
Cóż...za 500 zł miesięcznie mógłbym obiecać inwestycje w lekki, tani sprzęt - wiecie drugi monitor do streamowania, może w końcu lepszy procek, ale przede wszystkim - dla odmiany dobre jedzenie, a jak wiemy - dobre jedzenie, to dobre samopoczucie. Dzięki tej kwocie mógłbym też zakupić nieco gier na przyszłość i tego typu rzeczy.
0%
69 %
100%
osiągnięto 69%
cel: 1000 zł miesięcznie
brakuje 309 zł
Warcraft Lore
Mając pewne 1000 zł miesięcznie, mógłbym bardziej skupić się na opowiadaniu o lore warcrafta, bez obaw, że pewnego dnia spadną mi wyświetlenia. Przy tym progu mógłbym obiecać przynajmniej 1 odcinek związany ściśle z lore warcrafta tygodniowo.
0%
23 %
100%
osiągnięto 23%
cel: 3000 zł miesięcznie
brakuje 2309 zł
Zmiany, rozwój, inwestycje
Przy trzech tysiach miesięcznie. Mógłbym nieco przebudować kanał - mniej syfu, więcej merytoryki. Oczywiście, nie mówię tu o drastycznych zmianach typu "0 Europki, odcięcie się od korzeni", czy coś w tym stylu, ale niewątpliwie kanał by na tym zyskał. Kupiłbym dobrą kamerę, czy tam aparat i spróbował ponagrywać jakieś vlogi. Tak - pokazałbym twarz.
0%
13 %
100%
osiągnięto 13%
cel: 5000 zł miesięcznie
brakuje 4309 zł
Zostaje bogaczem
Cóż...osiągnięcie takiej kwoty jest raczej niemożliwe, więc nie wiem, co zrobiłbym z tak grubym hajsem. Pewnie pojechałbym na wczasy, o...tak. Takie do ciepłych krajów, na wyspy z kamerką i dobrym laptopem i bym robił vlogi o tym, jak tu jest fajnie a w Polsce źle. Ponadto skupiłbym się w bardzo dużym stopniu na pisaniu książki, wiedząc, że zaplecze finansowe jest stabilne. Kanał bym skasował po jakimś czasie, bo na co mi? Żył bym jak król na wyspie otoczony pięknymi kobietami

A tak na serio - nie wiem. Coś bym wymyślił. Nie przepiłbym, a nawet jeśli, to...hmm...powiedziałbym, że za "własne", ale w sumie to nie byłaby do końca prawda...filozoficzny temat.

O Autorze

 

Od czego by tu zacząć...Może tak - jestem byłym zakompleksionym grubaskiem (tak, schudłem ostatnio około 15 kg. Można? Można. Wystarczy mniej żreć), który wymarzył sobie wielkie rzeczy. Jakie to rzeczy? Przyziemne. Pieniądze, władza, kobieta - czyli pragnienia typowego człowieka...O ile władzę już mam, a od kobiety nie mogę się odgonić, tak z tymi pieniędzmi jest  problem.

 

A teraz tak na serio - od zawsze fascynowałem się grami i fantastyką. Kocham gry strategiczne, RPG, MMO, a nawet przygodówki point and click, w które zagrywałem się za dzieciaka.  Moja wyobraźnia rozwinęła się do tego stopnia, iż w pewnym momencie zapragnąłem stworzyć własne uniwersum, najlepiej fantasy.  Myślałem, by skierować swoją karierę w stronę gier komputerowych, wiecie programowanie i te sprawy, ale szybko zdałem sobie sprawę, że o wiele więcej frajdy daje mi pisanie i tak też pojawiło się nowe marzenie - napisać i wydać książkę, a nawet całą serię książek w oparciu o moje autorskie uniwersum. Udało mi się coś tam tam napisać i nawet było podobno dobre. Wtedy stwierdziłem - a co tam, sam wydam książkę. Ale do tego potrzebowałem pieniędzy. Tak też znalazłem się na YouTube, który obserwowałem już od jakiegoś czasu  z przysłowiowym bólem tylnej częsci ciała, twierdząc, że z moim darem do gadania, a raczej lania wody, byłbym niegorszy od tych wszystkich "influencerów". Oczywiście, moje początki wyglądały jak wyglądały, miałem wielkie plany tworzenia recenzji i zapowiedzi różnych gier, śmiałem się z tzw. "letsplejerów", zaś samego YouTuba traktowałem bardziej jako ciekawostkę, na której być może zarobię, aniżeli coś ambitniejszego. W tym czasie byłem zresztą jeszcze studentem, wiążąc przyszłość z przedmiotem, który studiowałem.

 

Z czasem jednak wiele się w moim życiu zmieniło, zrozumiałem wiele rzeczy. Studia zawiesiłem, gdy spotkało mnie tam kilka niemiłych incydentów ze strony samej uczelni. Więcej opowiadałem o tym w filmie, do którego link zamieszczę poniżej.

 

 

 

Musiałem na nowo zacząć kreować swoje życie i tak też stwierdziłem, że w sumie może ten YouTube nie jest głupim pomysłem, że przecież mogę użyć swojego talentu i spróbować się "wybić". Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę. Mój kanał -Pulchny Niedźwiedź, w momencie gdy piszę te słowa ma już 70 tysięcy subskrypcji, a opieram się o kontent, z którym raczej trudno dotrzeć do masowego odbiorcy - skupiam się bowiem na długich lets playach, które obecnie nieco wymarły już na polskim YouTubie. 

 

Kocham to robić, kocham nagrywać i czytać komentarze, rozwijać kanał i patrzeć na rosnące z miesiąca na miesiąc wyświetlenia, ale wiem, że niebawem nie będe mógł poświęcać kanałowi tyle czasu, co obecnie. Wbrew pozorom, prowadzenie kanału to nie taka prosta sprawa. Znalezienie pracy i równoczesne zajmowanie się twórczością to rzecz możliwa, ale nieco wymagająca, co niewątpliwie wpływa negatywnie na ilość ukazywanych się filmów oraz ich jakość. Coś o tym wiem, bo w przeszłości próbowałem połączyć  zarówno pracę, jak i kanał i jeżeli nie byłem zmęczony, to i tak nie miałem czasu na regularne zajmowanie się swoją twórczością.

 

Stąd też pomysł na patronite. Pomyślałem, że w sumie dlaczego by nie spróbować. Jeżeli gdzieś tam, na moim kanale są ludzie, którzy piszą, że chętnie mi pomogą, to może niegłupim pomysłem byłoby dać im taką możliwość?

 

Nie twierdzę, że pieniądze są dla mnie najważniejsze, ale moje obecne zarobki na YouTube nie sa zjawiskowe...co tu dużo gadać, są po prostu niskie i o ile jakoś się żyje, to o założeniu firmy mogę obecnie tylko pomarzyć, a uwierzcie mi - ułatwiłoby mi to wiele kwestii. Ponadto jestem zmuszony niekiedy nagrywać materiały masowo, wiedząc, że jeśli nieco zwolnię, to najprawdopodobniej stracę na zarobkach. Przez to filmy bardziej ambitne (a takie również na moim kanale można było znaleźć swego czasu) stały się rzadkością, chociaż bardzo lubię je tworzyć.

 

Mówię tu oczywiście głównie o materiałach z uniwersum Warcrafta, ale o tym w dalszej częsci tekstu. Teraz, pogadajmy o pieniądzach.

 

Ile więc potrzebuję? Myślę, że gdybym miał chociaż to 2000 zł miesięcznie, to przestałbym narzekać na zarobki, a moi widzowie więdzą, że lubię na nie narzekać i mając stały przypływ gotówki spoza youtuba byłbym w stanie bardziej skupić się na ambitniejszych materiałach.

 

No dobrze, ale w sumie, to nie powiedziałem czym tak naprawdę zajmuję się na moim kanale.

Jak już wspomniałem - kocham gry strategiczne, więc je nagrywam - głównie te od studia Paradox Interactive, czasem niektórzy nazywają moje serie z Europa Universalis IV "poradnikami", ale wydaje mi się, że są to słowa nieco...odległe od rzeczywistości.

 

 

 

 

Poza tym moją miłością jest Warcraft - jego uniwersum, które miejscami dziecinne, to jednak daje mi wiele frajdy. Przyszyto do mnie łatkę jednego z polskich "Loremasterów" jeżeli chodzi o to uniwersum. Czy słusznie? Nie mi oceniać. Grunt powiedzieć jednak, że najbardziej dumny jestem z mojej serii Warcraft Lore, gdzie opowiadam o świecie Warcrafta ze wszystkimi szczegółami od początku do końca, seria ta jednakże obecnie została brutalnie przerwana, gdyż czas włożony w zbieranie informacji i edycję filmu nie był równomierny do zysków i w wyniku tego musiałem na jakiś czas skupić się na bardziej "dochodowych" seriach. Takie życie, ale właśnie po to jest Patronite.

 

 

Poza wymienionymi wyżej tytułami  często nagrywam też klasyki - Gothic, Gothic 2, Twierdza, która była przez długi czas podstawą tego kanału oraz wiele, wiele innych w tym coś, czego na Youtubie ze świeczką szukać, czyli casty z Lordaeron TA - czyli swego rodzaju moda do nieco wiekowego już Warcrafta III.

Kiedy nadarza się okazja staram się też streamować, dzięki czemu widzowie mają okazję poznać mnie lepiej. Streamy zaś, to już totalna jazda bez trzymanki, gram w co chcę i jak chcę - nie ma reguł.

 

 

 

 

 

"Jak widziałby Pan swój kanał za 10 lat?"

 

A bo ja wiem...Chcę dalej móc robić to, co robię, lecz dodać do tego jeszcze więcej siebie. Bóg odgrywa ostatnio wielką rolę w moim życiu (tak, jestem katolikiem) i być może z czasem odważę się na jakieś vlogi na temat wiary, bo wiem, że nagrywając gry, mam po prostu widownię, do której serc udałoby mi się włożyć jakieś "Boże Słowa" , ale to raczej daleka przyszłość. Na razie - chcę dalej móc gromadzić na kanale lore Warcrafta, dalej nagrywać gry strategiczne oraz wszystkie inne, na które mam ochotę zarówno ja, jak i moi widzowie.  Nigdy nie celowałem i nie zamierzam celować w zostanie "Influencerem", czyli kimś, kogo twarz można znaleźć na opakowaniach napojów czy papierze toaletowym (co w sumie w niektórych przypadkach nawet by nie było głupim pomysłem). Chcę po prostu robić dalej to co robię bez strachu o to, co będzie za miesiąc, czy dwa miesiące. Nie chciałbym odstawiać kanału na dalszy plan,  by skupić się na karierze w innym zawodzie i nie chodzi tu o moje lenistwo, lecz po prostu pasję, bo jak już wspomniałem - kocham YouTube, mój kanał i jestem dumny z pracy, którą włożyłem w rozwój Pulchnego Niedźwiedzia.

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

3 zł / miesiąc
patroni: 2
Misio.

Dziękuję, zawsze to coś. Grosz do grosza, a będzie kucharek sześć - jak mawia brazylijskie przysłowie. Po prawdzie na wykup korporacji raczej nie starczy, ale i tak miło i dlatego mogę po prostu podziękować jak Niedźwiedź człowiekowi.
Zostań patronem
7 zł / miesiąc
patroni: 25
Etnicznik.

7 zł miesięcznie, to już jest niemały wydatek, a co z tym idzie dostajesz specjalne nagrody!

-Po pierwsze - będziesz brał udział w comiesięcznej loterii, w której do wygrania jest możliwość nagrania ze mną jednego odcinka z dowolnie trwającej obecnie na kanale serii!

-Po drugie - staniesz się członkiem tajnej grupy - Biznesmenów Pulchnego Niedźwiedzia, gdzie będziesz miał ze mną łatwy kontakt oraz dostęp do nagrań archiwalnych lub tych, które z jakichś powodów nie weszły na kanał.

-Po trzecie - najważniejsza nagroda, gdy już przejmę władzę nad światem, mianuję cię drogi przyjacielu - DOWÓDCĄ MOICH ARMII. (Jednym z wielu mam nadzieję)
Zostań patronem
22 zł / miesiąc
patroni: 5
Drobny przedsiębiorca.

22 zł miesięcznie - szalejesz, widać, że prowadzisz jakąś działalność gospodarczą. Za tę kwotę dostaniesz możliwość zarezerwowania miejsca w rozgrywkach Lordaeron TA i multikach z innych gier podczas streamów. W przypadku zbyt dużej ilości chętnych do gry patronów będzie obowiązywała zasada kto pierwszy - ten lepszy.

Oczywiście przysługują ci także wszystkie bonusy podane wyżej!
Zostań patronem
33 zł / miesiąc
patroni: 6
Limit: 14
Prawie biznesem, czyli pół biznesmena.

Tutaj zaczyna się robić ciekawie...Wpłacając tę kwotę dostajesz wszystko to, co wymienione wyżej, a także możliwość podyskutowania ze mną na tsie przez przynajmniej godzinkę, na dowolny temat, nawet kontrowersyjny. Wypytasz mnie o tajemnice youtuba i wszystko, co kiedykolwiek cię interesowało!
Zostań patronem
55 zł / miesiąc
patroni: 2
Limit: 10
Biznesmen.

Widać, że jesteś człowiekiem sukcesu, który dzieli się swoimi zyskami. Inwestujesz w mój kanał gruby hajs, więc masz wszystkie przywileje wymienione wyżej, ale dodatkowo raz w miesiącu będziesz mógł zasugerować mi temat, czy tytuł jakiegoś materiału na Youtube. Oczywiście najpierw musielibyśmy to przedyskutować, ale raczej doszlibyśmy do porozumienia w tej kwestii. (Tak, tyczy się to także serii z Europki)
Zostań patronem
99 zł / miesiąc
patroni: 1
Limit: 8
Filantrop.

Chciałbym w tym momencie zaznaczyć, że chętnie kupię produkty pańskiej firmy, bo jednak ktoś, kto daje 99 zł miesięcznie musi coś produkować. Za taką kwotę...dostajesz wszystko wyżej oraz...raz w miesiącu masz gwarancję gry na wyłączność, niekoniecznie na streamie,czy nagrywkach. Przez "grę na wyłączność" mam na myśli MINIMUM godzinę pogrywania w coś, co posiadam na kompie.
Zostań patronem
425 zł / miesiąc
patroni: 0
Pracodawca.

Na tym poziomie mogę już tylko zagwarantować szefa, że wyrobię się z wrzucaniem filmów. Za taką kwotę jestem skłonny udostępnić fragmenty pisanej przeze mnie książki (po wcześniejszym dogadaniu kilku kwestii), no i oczywiście dorzucam wszystko z wyżej wymienionych rzeczy, a może nawet piwko w Poznaniu, ale zaznaczam - MOŻE.
Zostań patronem
1000 zł / miesiąc
patroni: 0
Limit: 1
Hegemon.

Członek tajnego stowarzyszenia. Właściciel wielu krajów, którymi rządzi z ukrycia.

Zostaniesz na zawsze upamiętniony w jakieś serii! Twoje imię i nazwisko, czy też nazwa firmy pojawiać się będzie na początku filmów z wybranej przez ciebie serii. Wyobraź sobie ten fejm, gdy na moim filmie z Europki pojawi się wielki napis "Materiał ten powstał dzięki funduszom zaczerpniętym od.." Czyż to nie piękne?

No i oczywiście masz wszystkie profity z poprzednich progów.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni