Puls Kosmosu

W Patronite od 27.05.2016

Puls Kosmosu to portal z najnowszymi doniesieniami z zakresu astronomii, astrofizyki, kosmologii, eksploracji przestrzeni kosmicznej i technik satelitarnych.

O Autorze

Cześć,

jestem Radek. Od 2015 roku, od drugiego roku studiów astronomicznych prowadzę portal Puls Kosmosu, na który wrzucam najnowsze doniesienia naukowe z zakresu astronomii, astrofizyki, eksploracji przestrzeni kosmicznej oraz - rzadziej - po prostu nocnych obserwacji nieba.

Historia

Puls Kosmosu powstał bez żadnego większego planu, w reakcji na brak jednego, konkretnego medium, które naprawdę często będzie dostarczało informacji o odkryciach naukowych. Wielokrotnie gdy chciałem znajomym czy rodzinie opowiedzieć co nieco o tym co się dzieje w astronomii, okazywało się, że materiałów jest mnóstwo, ale po angielsku, bo w Polsce jakoś słabo było z tymi informacjami.

Reakcyjnie więc stworzyłem sobie fanpage i nazwałem go z czapy Puls Kosmosu, inspirując się nazwą Puls Biznesu. Gdy już miałem go dosyć, to już tyle osób zaglądało na fanpage, że nie miałem sumienia, aby go zamknąć.

Kilka razy po drodze miałem ochotę go zamknąć, ale jakoś się przed tym uchroniłem.

Strona Pulsu Kosmosu 2020

Nowy etap

Od początku 2020 r. mam niesamowitą okazję pisać o najciekawszych i najbardziej nośnych tematach kosmicznych na portalu Spider's Web, ale wciąż pozostaje wiele informacji, które raczej nie zainteresują szerokiej publiczności, a jedynie wąskie grono hardkorowych miłośników astronomii takich jak Wy. Z tego też powodu, Puls Kosmosu zostanie tam gdzie jest, właśnie został opłacony na kilka kolejnych lat.

Linki do kosmicznych artykułów na Spider's Web też znajdziecie na Pulsie Kosmosu, abyście nie przeoczyli niczego wartego uwagi.

Podcast

Od lutego eksperymentowałem z różnymi formami podcastu: krótki i częsty, dłuższy ale rzadziej, sprawdzając co jest dla Was najciekawsze i co mi udaje się w miarę regularnie robić i....

Od początku maja 2020 r. wraca codzienny, krótki podcast. Mógłby się nazywać Kwadrans z Pulsem Kosmosu, ale ani nigdy mi nie wychodzi kwadrans, ani nie chce mi się już zmieniać nazwy. Puls Kosmosu stał się nazwą własną dzięki portalowi, a skoro podcast jest jego częścią, to też będzie nazywał się tak samo.

https://soundcloud.com/pulskosmosu

Patronite

Po co komu Patronite? Nie oszukujmy się, pisanie o kosmosie to najfajniejsza rzecz jaką dotychczas robiłem w życiu (może poza lataniem Boeingami i Airbusami jako steward), ale też jest to niesamowicie czasochłonne i zabiera mnóstwo czasu, który bez Pulsu przeznaczałbym na pracę. Uparcie jednak mam nadzieję, że Puls Kosmosu też może pozostać elementem mojej pracy.

Pierwsze zebrane tutaj pieniądze polecą jednak na poprawę jakości podcastu. O ile w kwestii merytorycznej będę starał się dopasować do Waszych opinii, to w kwestii technicznej jest wiele do poprawienia. Nie chodzi jednak o moje umiejętności edycji, a po prostu o lepszy mikrofon, mikser, itd.

Jak już podstawy będziemy mieli z głowy, kolejne pieniądze pójdą na to, aby podcast miał też formę video, dzięki czemu będzie mógł sensownie powrócić na YouTube.

Puls Kosmosu musi trwać. I tyle. I mam nadzieję, że mnie w tym wesprzecie.

Jeżeli macie jakiekolwiek pomysły na udoskonalenie portalu i podcastu, piszcie na 

info@pulskosmosu.pl

 

Tymczasem do zobaczenia na PK!

Radek


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)