Strefa Patrona:

65

patronów

1605 zł

miesięcznie

Miejsce w rankingu Autorów
39
miesięczne wsparcie
40
liczba patronów

  Puls Kosmosu to portal z najnowszymi doniesieniami z zakresu astronomii, astrofizyki, kosmologii, eksploracji przestrzeni kosmicznej i technik satelitarnych. Lider pod względem ilości informacji dostarczanych codziennie do szerokiej rzeszy miłośników astronomii oraz osób profesjonalnie zajmujących się "tym co poza Ziemią".

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 1459 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Minimalna krajowa :)
Nie ma to jak ambicje :-) Z uwagi na fakt, że spędzam na pisaniu Pulsu Kosmosu więcej niż ustawowe 160 godzin miesięcznie - takim cichym marzeniem jest zamiana tej pracy na chociażby minimalną krajową. Do tego czasu, podczas pisania / tłumaczenia artykułów zmagam się z myślą "Rzuć to i zajmij się jakąkolwiek pracą, która zapewni Ci chociaż minimalną krajową." :) Taka myśl powoduje spadek motywacji, a tym samym spadek wydajności, a tym samym.... mniej treści niż mogłoby się pojawić na portalu.
0%
49 %
100%
osiągnięto 49%
cel: 3259 zł miesięcznie
brakuje 1654 zł
Średnia krajowa
Średnia krajowa jest jak przepustka w więzieniu - wszyscy o niej słyszeli, nikt jej jednak nie widział.
A tak na serio jest to wysoki poziom, ale jednocześnie jest to poziom, który pozwoli na to, aby myśleć o Pulsie Kosmosu jak o projekcie na lata. To już kwota na tyle duża, że oprócz zaspokojenia jakichś codziennych potrzeb, opłat itd. pozwoli na techniczny rozwój portalu. Byłoby z czego odłożyć na sprzęt fotograficzny (do produkcji na YouTube), na wsparcie dla osób, które gościnnie piszą na Pulsie Kosmosu dodatkowe treści, na dodatkowe projekty edukatorskie. Inaczej mówiąc - im większy poziom tym więcej czasu mogę przeznaczyć na tworzenie portalu, tym więcej treści będzie się tu pojawiać. Tam gdzie środki - tam i działania.

O Autorze

Cześć,

 

 jestem Radek. 

 

Nie wystarczy? Dla chętnych zatem wersja nieco dłuższa.

 

Kilka lat temu, w wieku 32 lat postanowiłem zmienić swoją dotychczasową pracę tłumacza i lektora języka angielskiego na coś zupełnie innego. Aby było ładnie i oryginalnie zdecydowałem się podjąć studia na kierunku astronomia - tematyka kosmiczna była mi bliska już pod koniec XX wieku, gdy zainteresowany przez tatę gapiłem się najpierw na kometę Hale'a-Boppa, a potem spędzałem długie noce siedząc na zewnętrznym parapecie mieszkania na pierwszym piętrze z lornetką wycelowaną głównie w gwiazdozbiory Łabędzia, Lutni, Delfina i Orła - w sumie nawet nie wiem dlaczego te. 

 

Tyle o mnie.

 

Jako student zauważyłem w pewnym momencie brak konkretnego źródła informacji o najnowszych odkryciach astronomicznych. W sumie nie - takie źródła istniały, ale strasznie blado wypadały w porównaniu z ilością informacji dostępnych w języku angielskim. Bez dłuższego zastanowienia, w drodze eksperymentu, 12 lutego 2015 r. założyłem na Facebooku fanpage o nazwie Puls Kosmosu (nad nazwą nie myślałem za bardzo, bo wiedziałem, że najprawdopodobniej po kilku dniach mi entuzjazm przejdzie, tak jak to było wcześniej chociażby z portalem motoryzacyjnym autotest24.pl :) ).

 

 

I tak z dnia na dzień ilość postów rosła, 5 polubień zamieniło się w 50, 50 w 100, 100 w 200 i im dalej w las tym trudniej było przestać. Taki typowy nałóg. 

 

W pewnym momencie pojawiły się problemy z profilem na Facebooku - ciężko było dostać się do dawnych postów, profil trzeba było rozwijać w nieskończoność. Na początku maja 2015 zarejestrowałem zatem domenę www.pulskosmosu.pl i umieściłem pod nią blog, który był dużo wygodniejszy w obsłudze zarówno dla mnie jak i dla rosnącej rzeszy Czytelników.

.

.

.

Mijają dwa lata, mamy rok 2017, w międzyczasie do zespołu dołączali i znikali rewelacyjni ludzie. Kilkaset polubień profilu na Facebooku w międzyczasie zamieniło się w niecałe 16 000, mamy za sobą nieśmiałe i raczej nieudane próby z YouTubem,

 

 

 

 

mamy też ciekawe doświadczenia z mało popularnymi w Polsce podcastami,

 

 

regularnie recenzujemy książki popularno-naukowe,

 

http://www.pulskosmosu.pl/inne/recenzje/

 

błądzimy po innych portalach,

 

http://antyweb.pl/sonda-dawn-czyzby-czekal-nas-kosmiczny-hat-trick/

 

 

kilkukrotnie wpadając przypadkiem przed kamery telewizyjne.

 

Portal ma już konkretną renomę, pozycja na rynku portali o tematyce astronomicznej wydaje się niezagrożona (choć konkurencja goni),

 

ale...

 

rozwój prowadzi do sytuacji, w której zaczyna brakować czasu na naukę, na pracę, na szukanie dodatkowych zajęć, a portal nadal nie generuje żadnego zysku finansowego. Choć portal od samego początku nie był "pomysłem na biznes" to teraz zaczyna on wpływać na rzeczywistość. 

 

13 maja, w drugie już w życiu osiemnaste urodziny, podejmuję racjonalną decyzję o zawieszeniu działalności portalu. Wszak nie zawsze można robić to co się lubi, ale z pewnością trzeba robić to co pozwala na utrzymanie.

 

Plan jest taki, aby teraz skupić się na zarabianiu, spłacaniu zaległości, płaceniu rachunków i życiu takim jakie wiodą wszyscy wokół.

 

Na drodze do realizacji planu staje Wasz zdecydowany opór:

 

https://www.facebook.com/pulskosmosu/posts/1935223456762130

 

Dajecie wyraz swojemu niezadowoleniu jak nigdy dotąd. Szczerze mówiąc nie sądziłem, że aż tyle osób czyta na bieżąco profil PK. Co więcej, w toku dyskusji pojawiają się także informacje, że portal jednak nie jest aż tak znany jak mógłby być. Pojawiają się osoby, które w ogóle nie słyszały o Pulsie Kosmosu choć interesują się astronomią.

 

Wasze deklaracje wsparcia projektu w przypadku jego reaktywacji sprawiają, że nie mam wyboru - muszę spróbować raz jeszcze. 

I bardzo dobrze, bo po jednym dniu bez pisania postów astronomicznych zaczynałem się zastanawiać czy to już syndrom odstawienia nałogu - brakowało mi tego stałego dopływu nowych informacji.

 

Dlatego też już następnego dnia - 14 maja - postanowiłem dać sobie i Pulsowi Kosmosu jeszcze jedną szansę.

 

https://www.facebook.com/pulskosmosu/photos/a.1561265484157931.1073741827.1561244344160045/1935858703365272/?type=3&theater

 

Zobaczymy jak nam pójdzie teraz - może okaże się, że Puls Kosmosu jest w stanie sam się utrzymać, że może stać się marką, która na długie lata zagości w polskim internecie.

 

Stąd i ten profil.

Myślę, że po kolejnych 3 miesiącach będzie można ocenić szansę na utrzymanie portalu.

Aktywnością i ilością informacji postaram się Was przekonać, że wsparcie portalu ma jednak sens.

 

A zatem nadchodzi... Puls Kosmosu 2.0

 

Cytując klasyka:

 

To jak, pomożecie?

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook

Zostań Patronem

Edytuj Progi

5 zł / miesiąc
patroni: 3
MILIONY MONET
Jeżeli zostało Ci 5,17 PLN na koncie, do banku daleko, a bankomat uparcie nie chce wypłacać monet - specjalnie dla Ciebie jest kosmiczny bank monet! :)
Zostań patronem
10 zł / miesiąc
patroni: 33
ZAMIAST CZASOPISMA

Puls Kosmosu to najlepsze czasopismo astronomiczne - tak futurystyczne, że nie wymaga papieru i codziennie jest aktualizowane. O takich rzeczach to pisał tylko Arthur C. Clarke i Stanisław Lem. Potraktuj wsparcie Pulsu Kosmosu jako zakup najlepszego (i jednego z tańszych) czasopism astronomicznych na rynku, a codziennie będę Ci dostarczał odpowiedniej dawki astronomii. Zalecane przez lekarzy i farmaceutów.

Jako Patron uzyskasz dostęp do publikowanego co miesiąc e-magazynu, w którym znajdziesz artykuły opublikowane w danym miesiącu na portalu oraz materiały dodatkowe: inne niepublikowane doniesienia prasowe, autorski artykuł edukacyjny oraz wywiad. Dodatkowo, co miesiąc wśród Patronów z tego progu rozlosowana zostanie jedna z książek recenzowanych w danym miesiącu na portalu. Na tydzień przed publikacją otrzymasz także dostęp do najnowszych odcinków podcastu.
Będziesz miał możliwość zakupu t-shirtu z grafiką Pulsu Kosmosu podkreślającą Twój wkład w rozwój portalu. Patronat w kwocie 10 PLN gwarantuje Ci także miejsce na liście Patronów naszego portalu, która będzie znajdowała się w osobnej zakładce na portalu.
Zostań patronem
20 zł / miesiąc
patroni: 23
DLA NAŁOGOWCÓW

Zmagasz się z nałogiem? Nie możesz odmówić sobie papierosa czy zakupu dodatkowego sześciopaku piwa? Przeprowadź sabotaż na swój nałóg i zanim pójdziesz do sklepu poddać się swojemu nałogowi wydaj te pieniądze na Puls Kosmosu, wydaje je na swoją wiedzę - to najszlachetniejsza forma walki z nałogiem. Jeżeli nie masz nałogu... nie oszukuj się, słodycze to też nałóg. W ramach tego progu otrzymasz dostęp do e-magazynu z poprzedniego progu oraz możliwość regularnego wpływania na pojawiające się w nim treści. Co miesiąc zaproponuję kilka tematów, o których mogę szerzej napisać w następnym numerze. To Wy będziecie głosować na najbardziej według Was ciekawy temat. Patronat w kwocie 20 PLN gwarantuje Ci także miejsce na liście Wspierających nasz portal, która będzie znajdowała się w osobnej zakładce na portalu.
Zostań patronem
50 zł / miesiąc
patroni: 4
DLA FILANTROPÓW

Wiesz, że nie ma tak drogich czasopism astronomicznych, ale chcesz wspierać media niezależne. Marzą Ci się portale, które nie są nastawione na sensacje, ale przedstawiają tylko sprawdzone informacje, prowadzone są przez prawdziwych pasjonatów i konkurują z rozwiązaniami komercyjnymi. A może po prostu od dawna czytasz Puls Kosmosu i wiesz, że to najlepszy serwis wiadomości astronomicznych w języku polskim i chcesz zapobiec jego zniknięciu z przestrzeni wirtualnej? Twój wkład będzie doceniony. Patronat w kwocie 50 PLN gwarantuje Ci miejsce na liście Wirtualnych Właścicieli naszego portalu, która będzie znajdowała się w osobnej zakładce na portalu oraz wszystkie nagrody z poprzednich progów. Oprócz tego - możesz sam/a zaproponować temat artykułu lub podcastu.Będziesz miał tym samym możliwość proponowania tematów do artykułów weekendowych i podcastów. Być może korcą Cię jakieś pytania, a nigdzie nie znalazłeś/aś na nie odpowiedzi? Znajdziemy je za Ciebie!
Zostań patronem
100 zł / miesiąc
patroni: 1
DLA OBCYCH CYWILIZACJI

Za 100 PLN to można w sklepie obok kupić 7 par trampek pozbawiając się problemu z obuwiem na cały rok. Czujesz jednak w sobie żyłkę mecenasa nauki i sztuki? Ze sztuką Ci nie pomogę, ale z nauką już mogę się postarać. Odczuwasz, że w obliczu rozkładu polskiej edukacji, w obliczu eliminacji treści popularyzujących naukę w mediach powszechnych musisz wziąć odpowiedzialność za dzieci i młodzież na swoje barki? Jeżeli tak - postaram się razem z Tobą i dzięki Tobie szerzyć wiedzę ciekawą i wartościową walcząc na froncie walki z ciemnotą, powrotem do średniowiecza. Razem podniesiemy jakość wielu ścian na Facebooku wplatając między memy i informacje o gwiazdach show-businessu informacje o prawdziwych gwiazdach - tych dostępnych dla każdego. Patronat w kwocie 100 PLN gwarantuje Ci także miejsce na liście Mecenasów naszego portalu, która będzie znajdowała się w osobnej zakładce na portalu. Jeżeli posiadasz firmę - logo Twojej firmy ląduje w treści artykułu i w dolnym panelu strony głównej jako Mecenas Portalu. Wspomnę także o Twoim wsparciu w podcaście.
Zostań patronem
500 zł / miesiąc
patroni: 1
DLA INSTYTUCJI LUB SZALEŃCÓW

Twoja firma ma w statucie wpisaną misję wspierania świadomości o badaniach naukowych, a przy okazji jej obrót liczy się w milionach złotych? Chcesz znaleźć się na liście współwłaścicieli Pulsu Kosmosu, brać udział w podejmowaniu decyzji kierunkowych portalu, chcesz spotkać się jeżeli będziesz przejazdem w pobliżu, abo gdy ja będę w Twojej okolicy i pogadać o kosmosie? Przy takim poziomie patronatu - masz to jak w banku. Gdy wkrótce pojawią się personalizowane gadżety Pulsu Kosmosu - otrzymasz zestaw wybrany przez nas. Istnieje także opcja pojawienia się w podcaście - zadaj swoje pytania astronomiczne osobiście (w przypadku gdy mnie zagniesz zbyt trudnym pytaniem - wytniemy całą konwersację! :D )

Jeżeli posiadasz firmę - przez cały miesiąc logo Twojej firmy będzie wyświetlało się w górnym panelu obok loga Pulsu Kosmosu w sekcji Partnerzy miesiąca.
Jeżeli nie posiadasz firmy, a mimo to masz ochotę wspierać PK taką kwotą - zrób to dopiero po uzyskaniu zaświadczenia lekarskiego od najbliższego psychiatry. :) a potem wróć tutaj.
Zostań patronem

Najnowsi Patroni

Polecani Autorzy