9 patronów
180 miesięcznie
11 048 łącznie
Portal społeczności LGBT od 1996 roku

O Autorze

Istniejemy już od 1996 roku (wcześniej jako gej.net oraz innastrona.pl) i tworzymy najpopularniejsze miejsce w sieci dla osób LGBT. Oprócz części publicystyczno-informacyjnej gościmy społeczność LGBT.  Przez nasz portal przewinęło się już ponad 500.000 użytkowników*. Dzięki nam dziesiątki tysięcy "tęczowych" poznaje nowych przyjaciół, informuje się na temat aktualnych spraw związanych z nasza społecznością, odnajduje książki i filmy LGBT oraz przyjazne nam miejsca.

Jako inicjatywa prywatna działamy niezależnie. Portal utrzymywany jest z reklam, z opłat z przychodów sklepu prideshop.pl oraz przez patronów i matrony :-) Dzięki Waszemu wsparciu możemy utrzymywać dwuosobową redakcję, płacić zewnętrznym autorom za ich teksty, opłacać serwer, dostarczać podstawowego wsparcia, moderować treści i pokrywać wszystkie inne koszty, które związane są z prowadzeniem działalności.

Nasze pomysły i ambicje oraz realizacja Waszych próśb ograniczane są niestety poprzez brak środków na dalszy rozwój. W szczególności pomysły związane z pracą programistów czy grafików odkładane są często w powodu wysokich kosztów ad acta.

Konkurencja w postaci portali społecznościowych, i bardzo niewielkie zaangażowanie globalnych firm w reklamę LGBT w Polsce a ostatnio ograniczenia wynikające z wprowadzenia RODO  sprawiają, że i tak dość ograniczony budżet nadal się kurczy.

Kilka lat temu pewna mądra osoba powiedziała nam, że jeśli społeczność LGBT+ w Polsce nie jest w stanie utrzymać swojego własnego portalu, to być może go nie potrzebuje. Mówimy więc "sprawdzam" :-)

 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
  • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
  • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
  • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
  • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
  • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
  • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Maciek Kobiałka
Maciek Kobiałka
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 25 zł
Adam
Adam
Próg: 10 zł
Krzysztof Niedźwiedź
Krzysztof Niedźwiedź
Próg: 25 zł
Anonimowy patron
Próg: 10 zł
Szymon Brycki
Szymon Brycki
Próg: 10 zł