Avatar użytkownika

Radio Odzew

3
patronów
80 
miesięcznie
2 570 
łącznie
3
patronów
80 zł 2 570 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
To już naprawdę coś! Kłaniamy się nisko.
Oprócz podcastów dostępnych tylko dla Ciebie, raz na dwa tygodnie otrzymasz od nas dedykowaną playlistę Radia Odzew na Spotify.
20 zł miesięcznie
Łzy wzruszenia i radości napływają nam do oczu!
Podcasty oraz dedykowana playlista na spotify regularnie będą u Ciebie gościć.
Otrzymasz także dostęp do zamkniętej grupy na Facebook'u, cyklicznie obdarujemy Cię atrakcyjnymi płytami z autografem.
50 zł miesięcznie
Solidny przelew! Serce bije szybciej, odpowiedzialność puka do drzwi… Kilka głębokich wdechów, rytm serca uspokojony... Wow! Pędzimy do przodu i nic nas nie zatrzyma! 😊
Mamy dla Ciebie podcasty, dedykowana playlistę Sptify, zamkniętą grupę na Facebook'u, płyty z autografem oraz dostęp do niepublikowanych materiałów. Lubisz koncerty? Będziesz regularnie otrzymywać bilety na atrakcyjne wydarzenia kulturalno-rozrywkowe.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Radio Odzew w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Dużo grania, mało gadania, ale przede wszystkim wolność słowa - to główne zasady naszego radia.
Oryginalne brzmienia i oddawanie czasu antenowego nowym zespołom to nasz cel.
Radio ODZEW powstało z pasji łączenia muzyki z abstrakcyjnym humorem. Stworzyliśmy niepowtarzalną i pozytywną przestrzeń.

Jesteśmy radiem innym niż wszystkie. Nie czujemy presji czasu. Godziny nie wyznaczają nam czasu nadawania wiadomości i reklam. Reklam nie ma i nie będzie wcale, a nasze wiadomości są inne niż wszystkie! Mogą pojawić się raz dziennie, pozbawione informacji o tym, kto, kiedy i kogo okradł czy napadł.

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, pracy, czy samochodzie nie skupiamy w stu procentach twojej uwagi na naszej audycji, raczej wypełniamy ciszę.

Nie mając finansowania u reklamodawców jedynym źródłem utrzymania naszego radia będą Patroni, którzy zechcą wspierać nas comiesięcznymi wpłatami.

10 zł miesięcznie za radio bez reklam i złego przekazu, za radio wspierające ruchy wolnościowe i demokratyczne, negujące populizm i klerykalizm....

Na antenie dużo muzyki alternatywnej, ale może pojawić się każda od A, jak art jazz do Z, jak zydeco - no może z pominięciem litery D. Goszczą u nas zespoły, których twórczość jest nieznana lub mniej znana i takie kapele zapraszamy do naszego studia.

99 procent czasu antenowego zajmuje muzyka, pozostały jeden oddajemy wywiadom czy reportażom. Czasem możecie spotkać któregoś z naszych redaktorów na ulicy, bo to jest teren poszukiwań dla naszej publicystyki. Poznacie ich po charakterystycznym mikrofonie.

 

Stworzyliśmy dekalog, którym kierujemy się każdego dnia na antenie:

1. Dużo graj!

2. Mało gadaj!

3. Jeśli już gadasz, to nie oszczędzaj krytyki populistom!

4. Kochaj innych!5. Jeśli nie kochasz kogoś, to niech to drób będzie!

6. Gardź głupotą i zakłamaniem!

7. Szanuj poglądy innych (nie dot. wskazanych w pkt. 3 i 5)!

8. Nie krzywdź zwierząt i terenów zielonych!

9. Bądź wolny!

10. Słuchaj radia odZEW!

 

Jesteśmy zespołem nieco szalonych radiowców z Krakowa, Warszawy i Poznania.
Pozwólcie, że się przedstawimy:

Rita von Schlag odbierze każdy telefon. Jako jedyna ma głowę na karku. Skrupulatna, rzeczowa, konkretna. Jedyna osoba w redakcji, która ogarnia rzeczywistość. Jest niczym Tommy Lee Jones w ściganych, nie można jej podpaść, bo przepadłeś.  

Red. Władysław Bałtycki jest spokojny, zrównoważony, ale nie pozbawiony wad. Żyje przeszłością, opowie o odległych epokach, wyciągnie na światło dzienne wszystkie (wygodne i niewygodne) fakty. Swoje opowieści ubarwi muzyką z dawnych lat.

Red. Środa – roztrzepana, niedoświadczona, nieśmiała. Pracę w Radio traktuje jak swoisty rodzaj terapii. Mówi do kobiet i dla kobiet; doradza, choć jej rad niekoniecznie należy słuchać. Najbardziej optymistyczna osoba w Redakcji, uwielbia muzykę francuską i rurki z kremem. Prawdziwa kociara. 

Don Pedro to szara radiowa eminencja, chochlik. Wbija się na antenę, zmienia ramówkę, dodaje swoje 3 grosze. Kiedy się pojawia, wszystko, co zaplanowane, może się zmienić. Robi to, ponieważ… może. I już! Jedyny i wyjątkowy‚ szpieg z krainy deszczowców’.  

Mateusz Trybulec - kontrabasista The Harpagans i basista zespołu Darek Dusza i Demony. Organizator koncertów, wydawca i promotor muzyki Rock’n’Rollowej. Pasjonat kultury Kustom i Amerykańskiej motoryzacji.

Marta Wójcik - zawodowa graciara, kolekcjonerka winyli, płyt, kaset i koncertowych wspomnień. Od 2018 roku prowadzi vinylstagram pod pseudonimem „Venus W Kufrze", w którym opowiada o swoich muzycznych zajawkach.

Siergiej Sieriozha - bez względu na to, po której ze stron Żelaznej kurtyny jesteś, łączy nas PUNK!

Ciocia Karolina - chodzące kompendium wiedzy bezużytecznej. Zna się na wszystkim, wypowie na każdy temat. Często bez sensu, ale nie stanowi to dla niej najmniejszego problemu. Nadrabia humorem oraz zapasem procentów w barku.

Katarzyna Ponikowska. Szefowa hardcorowo-punkowej wytwórni Hardcore Tattoo Records oraz właścicielka studia tatuażu Hardcore Tattoo połączonego ze sklepem z cd, winylami i merchem kapel. Jest dziennikarką. Jej żywiołem są hardcorowo-punkowe koncerty, na których nie tylko regularnie bywa, ale też je organizuje. Odległość nie ma znaczenia. Jak będzie trzeba, dojedzie na gig nawet do Meksyku. Poznaje mnóstwo kapel, wydaje je i ma okazję robić z nimi wywiady. Mówi prosto z mostu, co myśli, nawet jeśli to może zaboleć. Ma swoje zasady i się ich trzyma. Oprócz muzyki, podróży i kotów kocha też tatuaże, czego nie da się nie zauważyć.

Dariusz Eckert - aktualnie żyje i pracuje w Danii. Będąc z zewnątrz widzę pewne rzeczy wyraźniej. Obserwuję. Dunczyków. Polaków. Żydów i Eskimosów. Oraz każdą inną nację których tu wiele. I szukam trolli.

Jan Krasnowolski - autor „WSTYDU!”, czyli Jan Krasnowolski, rocznik 1972, ma już na koncie kilka książek. Od siedemnastu lat mieszka w Bournemouth, w Wielkiej Brytanii.

Monika Patrycja Patkowska absolwentka Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych we Wrocławiu, która rzuciła wszystko i wyjechała w Bieszczady. Studentka psychologii, która lubi zagotowywać emocje w kociołku dyskusji o emocjach, gusłach i relacjach. W wolnych chwilach męczy znajomych dyskusjami na temat życia i wyższości ducha nad materią.

Radia odZEW możesz słuchać na stronie internetowej: www.odzew.fm oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/RadioOdzew

 

Najważniejsi są dla nas ludzie. Chcemy pokazać, jak żyją, co czują i o czym myślą - mówi redaktor Marcin Nohucki odpowiedzialny w radio za publicystykę i reportaże.

 

Celem Fundacji jest działalność kulturalno-artystyczna, oświatowa i edukacyjna polegająca
w szczególności na:

 • promowaniu muzyki, głównie polskiej,
 • promowaniu, wspieraniu i inspirowaniu aktywności twórczej artystów, zespołów i grup artystycznych, które chcą zaistnieć na polskiej scenie muzycznej,
 • wspieraniu mniejszości narodowych i etnicznych oraz regionalnej kultury, sztuki i języków, 
 • promowaniu, wspieraniu i inspirowaniu aktywności twórczej uchodźców, przesiedleńców i innych osób zmuszonych do zmiany miejsca swojego pobytu na skutek zmian klimatycznych, działań wojennych, klęsk żywiołowych itp.,
 • wsparciu dla uchodźców, w szczególności artystów pochodzących z rejonów objętych konfliktami,
 • działalności na rzecz integracji cudzoziemców,
 • propagowaniu oraz podejmowaniu działań przyczyniających się do rozwoju i wspierania kultury i sztuki (w szczególności muzyki), w tym również nawiązującej do folkloru, tradycji i historii,
 • popularyzacji zespołów nieznanych lub mniej znanych,
 • propagowaniu treści wolnościowych, działalność na rzecz pokoju,
 • krytyce zachowań nacjonalistycznych, rasistowskich, ksenofobicznych,
 • wspieraniu działań na rzecz równouprawnienia i samostanowienia kobiet oraz innych grup społecznych i kulturowych,
 • wspieraniu działań ekologicznych, rewitalizacyjnych i aktywizujących społeczności lokalne.

Słuchaj w Patronite Audio!

Słuchaj Radio Odzew w aplikacji Patronite Audio.
Pobierz aplikację na swój telefon lub słuchaj w przeglądarce.

Słuchaj

Cele Autora

Utrzymanie i prowadzenie radia
 • 100 000 zł miesięcznie
 • 99 920 zł brakuje
0%
Ta kwota pozwoli nam pokryć comiesięczne wydatki związane z utrzymaniem i funkcjonowaniem naszego radia.
To nasz najważniejszy cel na najbliższy czas. Mamy oszczędności, ale one szybko się kurczą. Dzięki Państwa wsparciu szybciej staniemy na twardym gruncie, a nasi dziennikarze przestaną być jedynie wolontariuszami i w pełni będą mogli poświęcić swój czas dla radia.
Co się składa na te koszty?


licencje, prowizje – 5%
honoraria dziennikarzy – 70%,
koszty biurowe - 10%,
księgowość, obsługa prawna – 7%
podatki – 8%

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Radio Odzew już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Don Safrano
Don Safrano
50 zł
Marek Gasin
Marek Gasin
20 zł
Anonimowy patron
20 zł
Roman Kamzol
Roman Kamzol
20 zł
Jakub Wrześniak
Jakub Wrześniak
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.