W Patronite od 28.11.2022

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 1836

Liczba Patronów: 2140

Zostań Patronem
Kup na prezent
3 patronów
120 miesięcznie
430 łącznie
Dużo grania, mało gadania, ale przede wszystkim wolność słowa - to główne zasady naszego radia.
Radio odZEW powstało z pasji łączenia muzyki z abstrakcyjnym humorem. Zewsząd zalewani pesymistycznymi newsami chcieliśmy stworzyć przestrzeń pozytywną i nieprzewidywalną.

O Autorze

Jesteśmy radiem innym niż wszystkie. Nie czujemy presji czasu. Godziny nie wyznaczają nam czasu nadawania wiadomości i reklam. Reklam nie ma i nie będzie wcale, a nasze wiadomości są inne niż wszystkie! Mogą pojawić się raz dziennie, pozbawione informacji o tym, kto, kiedy i kogo okradł czy napadł.

Niezależnie od tego, czy jesteś w domu, pracy, czy samochodzie nie skupiamy w stu procentach twojej uwagi na naszej audycji, raczej wypełniamy ciszę.

Nie mając finansowania u reklamodawców jedynym źródłem utrzymania naszego radia będą Patroni, którzy zechcą wspierać nas comiesięcznymi wpłatami.

5 zł miesięcznie za radio bez reklam i złego przekazu, za radio wspierające ruchy wolnościowe i demokratyczne, negujące populizm i klerykalizm....

Na antenie dużo muzyki alternatywnej, ale może pojawić się każda od A, jak art jazz do Z, jak zydeco - no może z pominięciem litery D. Goszczą u nas zespoły, których twórczość jest nieznana lub mniej znana i takie kapele zapraszamy do naszego studia.

99 procent czasu antenowego zajmuje muzyka, pozostały jeden oddajemy wywiadom czy reportażom. Czasem możecie spotkać któregoś z naszych redaktorów na ulicy, bo to jest teren poszukiwań dla naszej publicystyki. Poznacie ich po charakterystycznym mikrofonie.

 

Stworzyliśmy dekalog, którym kierujemy się każdego dnia na antenie:

1. Dużo graj!

2. Mało gadaj!

3. Jeśli już gadasz, to nie oszczędzaj krytyki populistom!

4. Kochaj innych!

5. Jeśli nie kochasz kogoś, to niech to drób będzie!

6. Gardź głupotą i zakłamaniem!

7. Szanuj poglądy innych (nie dot. wskazanych w pkt. 3 i 5)!

8. Nie krzywdź zwierząt i terenów zielonych!

9. Bądź wolny!

10. Słuchaj radia odZEW!

 

Jesteśmy zespołem nieco szalonych radiowców z Krakowa, Warszawy i Poznania.
Pozwólcie, że się przedstawimy:

 

Rita von Schlag odbierze każdy telefon. Jako jedyna ma głowę na karku. Skrupulatna, rzeczowa, konkretna. Jedyna osoba w redakcji, która ogarnia rzeczywistość. Jest niczym Tommy Lee Jones w ściganych, nie można jej podpaść, bo przepadłeś.  

 

Red. Marcin Nohucki pojawia się nie wiadomo skąd. Zawsze przygotowany i czujny, mikrofon w kieszeni uzbrojony i gotowy do nagrywania. Znajdzie temat do ciekawej rozmowy wszędzie. Miłośnik piłki nożnej i zwierząt.  

 

Don Pedro to szara radiowa eminencja, chochlik. Wbija się na antenę, zmienia ramówkę, dodaje swoje 3 grosze. Kiedy się pojawia, wszystko, co zaplanowane, może się zmienić. Robi to, ponieważ… może. I już! Jedyny i wyjątkowy‚ szpieg z krainy deszczowców’.  

 

Red. Władysław Bałtycki jest spokojny, zrównoważony, ale nie pozbawiony wad. Żyje przeszłością, opowie o odległych epokach, wyciągnie na światło dzienne wszystkie (wygodne i niewygodne) fakty. Swoje opowieści ubarwi muzyką z dawnych lat.

 

Red. Antonina Novinkowa z domu Świszczypała -  Antoninka wyrwawszy się na miasto, nie musi szukać tematów, one znajdują ją same. Trafia na imprezy w prosektorium, jest świadkiem porwań, zmartwychwstań, włamań i innych niecodziennych zdarzeń.

 

Red. Środa – roztrzepana, niedoświadczona, nieśmiała. Pracę w Radio traktuje jak swoisty rodzaj terapii. Mówi do kobiet i dla kobiet; doradza, choć jej rad niekoniecznie należy słuchać. Najbardziej optymistyczna osoba w Redakcji, uwielbia muzykę francuską i rurki z kremem. Prawdziwa kociara. 

 

Radia odZEW możesz słuchać na stronie internetowej: www.odzew.fm oraz na Facebooku: https://www.facebook.com/RadioOdzew

 

Najważniejsi są dla nas ludzie. Chcemy pokazać, jak żyją, co czują i o czym myślą - mówi redaktor Marcin Nohucki odpowiedzialny w radio za publicystykę i reportaże.

 

Celem Fundacji jest działalność kulturalno-artystyczna, oświatowa i edukacyjna polegająca
w szczególności na:

 • promowaniu muzyki, głównie polskiej,
 • promowaniu, wspieraniu i inspirowaniu aktywności twórczej artystów, zespołów i grup artystycznych, które chcą zaistnieć na polskiej scenie muzycznej,
 • wspieraniu mniejszości narodowych i etnicznych oraz regionalnej kultury, sztuki i języków, 
 • promowaniu, wspieraniu i inspirowaniu aktywności twórczej uchodźców, przesiedleńców i innych osób zmuszonych do zmiany miejsca swojego pobytu na skutek zmian klimatycznych, działań wojennych, klęsk żywiołowych itp.,
 • wsparciu dla uchodźców, w szczególności artystów pochodzących z rejonów objętych konfliktami,
 • działalności na rzecz integracji cudzoziemców,
 • propagowaniu oraz podejmowaniu działań przyczyniających się do rozwoju i wspierania kultury i sztuki (w szczególności muzyki), w tym również nawiązującej do folkloru, tradycji i historii,
 • popularyzacji zespołów nieznanych lub mniej znanych,
 • propagowaniu treści wolnościowych, działalność na rzecz pokoju,
 • krytyce zachowań nacjonalistycznych, rasistowskich, ksenofobicznych,
 • wspieraniu działań na rzecz równouprawnienia i samostanowienia kobiet oraz innych grup społecznych i kulturowych,
 • wspieraniu działań ekologicznych, rewitalizacyjnych i aktywizujących społeczności lokalne.

Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika