Riennahera

Elf Pogardy. Żona Thranduila. Kurczak Zła. Bloguję od ponad dziesięciu lat, czasem o poszukiwaniu sensu życia, a czasem o sukienkach. Głęboko wierzę, że lepiej być dziwnym niż nie być dziwnym i sprzedaję to przesłanie światu.

O Autorze

Elf Pogardy. Żona Thranduila. Kurczak Zła.

 

Od ponad dziesięciu lat mieszkam w Wielkiej Brytanii. Najpierw w Szkocji, potem w Surrey, teraz w Londynie. Pochodzę z Gdańska. Licencjat ze studiów filmowo-telewizyjnych i historii, magister studiów nad średniowieczem i renesansem na University of Glasgow.

Wiem dużo na temat średniowiecznej kultury dworskiej i ówczesnej etykiety oraz Gwiezdnych Wojen. Studia przydają mi się przede wszystkim do pisania interdyscyplinarnych tekstów na bloga, w których zastanawiam się nad tym, czy byłbyś seksowny w średniowieczu, czy poradziłbyś sobie na dworze Ludwika XIV albo czy Thranduil jest ideałem średniowiecznego władcy.

Oprócz sukienek z Zary lubię dinozaury (zwłaszcza mięsożerne, ale doceniam dyskretny urok diplodoka i triceratopsa), filmy kostiumowe (przede wszystkim oparte na powieściach Jane Austen, ale bądźmy szczerzy, obejrzę wszystko inne jeśli mi się to pokaże) i przebywanie we własnym fikcyjnym świecie. Wciąż wierzę, że jestem elfem. Cały rok czekam na Halloween, bo uwielbiam wymyślać kostiumy.

Przy całym zachwycie fantazyjnym światem w moim głowie i w tekstach kultury, które konsumuję, wciąż uważam, że najważniejszym tekstem jaki napisałam jest ten o depresji.  Na blogu próbuję pokazać, że będąc nieśmiałym introwertykiem z kompleksami, da się żyć i to całkiem fajnie. Otwarcie mówię o moich słabościach i próbuję je oswoić.  Próbuję pomóc Wam je oswoić zgodnie z myślą Kurta Vonneguta:

"Wiele osób desperacko potrzebuje usłyszeć tę wiadomość: Czuję i myślę w dużym stopniu tak jak ty, zależy mi na wielu rzeczach, na których tobie zależy, choć większości osób na nich nie zależy. Nie jesteś sam."

 

Piszę od jakichś osiemnastu lat i będę pisać tak czy inaczej. Mam nadzieję, że coraz lepiej, mam nadzieję, że w coraz to nowych formatach. Opcja patronatu nad blogiem pozwala Ci pomóc mi w realizacji celu, by ta obsesja mogła stać się sposobem na życie. 

Dziękuję.

 

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Hej!

Znajdujesz się na profilu-wizytówce - możesz podejrzeć tu moją twórczość i pasję, rozgość się więc i czuj jak u siebie! Pamiętaj jednak, że funkcja finansowego wsparcia jest niedostępna :)