Strefa Patrona:

6

patronów

150 zł

miesięcznie

3045 zł

łącznie

Miejsce w rankingu Autorów
268
miesięczne wsparcie
284
liczba patronów

  Witajcie! Nazywam się GrEger i od 2004 roku z przerwami prowadzę internetowy komiks traktujący o stereotypowej drużynie, biorącej udział w sesji RPG, którą prowadzi sadystyczny Mistrz Gry. Do roku 2008 miał on formę krótkich pasków, bazujących na tzw. kwiatkach z sesji. W 2013 roku wrócił w postaci fabularnej, długiej opowieści: www.rotflpg.pl

ZOSTAŃ PATRONEM POKAŻ PROGI

Cele

0%
100%
osiągnięto 100%
cel: 100 zł miesięcznie
cel osiągnięty!
Koszty utrzymania strony
Opłaty związane z utrzymaniem serwera, domen oraz przypisanych do nich programów (np. anty-spamowego). Przy tym progu komiks będzie sam się utrzymywał i autorzy nie będą musieli dopłacać do swojego hobby :)
0%
75 %
100%
osiągnięto 75%
cel: 200 zł miesięcznie
brakuje 50 zł
Nowy photoshop i częstsze aktualizacje.
Po przekroczeniu tego progu GrEger będzie mógł zasubskrybować nowego Photoshopa na komputerze służbowym. Dzięki temu uzyska możliwość tworzenia nowych odcinków w wolnych chwilach w pracy, co przełoży się na częstsze aktualizacje.
0%
30 %
100%
osiągnięto 30%
cel: 500 zł miesięcznie
brakuje 350 zł
Nowa kampania!
Jak wspominaliśmy w komentarzach na stronie oraz na naszym profilu, opowieść o walce z Czarcim Panem, którą obecnie czytacie, ma swój scenariusz, który w pewnym momencie się kończy. Jednak każda drużyna RPG po tym jak odpocznie po zakończonej kampanii, ma ochotę na kolejną. W głowie GrEgera powoli rysują się dalsze losy naszych nie zawsze sympatycznych bohaterów :) Jeśli przekroczymy ten próg, projekt będzie dalej rozwijany - nowy scenariusz, poprawiona grafika, nowe rozwiązania na naszej stronie, dzięki którym fanii będą bliżej komiksu oraz tłumaczenia na język angielski.
0%
100%
osiągnięto 7%
cel: 2000 zł miesięcznie
brakuje 1850 zł
Gra cRPG
Mało kto wie, że komiks RotflPG powstał jako pewien substytut gry tworzonej w RPG Makerze, pt. Bastion. Projekt gry był mocno zaawansowany ale przepadł wraz ze śmiercią dysku twardego w 2004 roku. Powyżej tego progu, team RotflPG zakupi nową wesję RPG makera aby stworzyć grę w konwencji jRPG z bohaterami komiksu.
0%
100%
osiągnięto 2%
cel: 6000 zł miesięcznie
brakuje 5850 zł
RotflPG na pełen etat!
Żarty się skończyły. RotflPG nie jest już dziwnym, nerdowskim hobby GrEgera. Rzuca on pracę i wyjeżdża w Bieszczady... :D Po czym wraca i ze wsparciem swojej drużyny, zajmuje się RotflPG na pełen etat. Od teraz możecie domagać się nowych odcinków, a on nie może Wam już odpowiedzieć: wuluzujcie... mam przecież swoje życie!

O Autorze

CZEŚĆ!

 

Komiks Rotfl Playing Games powstał w 2005 roku, jako niewinny eksperyment na jednym z forów. Zainspirowany był przede wszystkim sesjami RPG, rozegranymi przez autorów jeszcze w liceum, głownie w systemach Warhammer i Earthdawn. Krótko później powstała strona internetowa, która zgromadziła kilkuset regularnych czytelników. W okolicach 2006 roku widownia urosła tak znacząco, że pojawiło się zapotrzebowanie na stronę z prawdziwego zdarzenia, tj. z komentarzami, pulpitem do wrzucania zawartości itd. Z pomocą przyszedł mi jak zawsze niezawodny Kirtan, z którym znamy się już od wielu lat. Tak RotflPG stał się jednym z najbardziej znanych webkomiksów w czasach świetności tego gatunku w Polsce.

 

Ogromna widownia, generująca duże transfery była przyczyną  dwóch dłuższych przerw technicznych, a w końcu totalnego zniknięcia witryny z internetu w 2008 roku. Dzięki grupie czytelników skupionych w okół nieoficjalnego forum działającego jeszcze 3 lata po zamknięciu komiksu (tu pozdrowienia dla Sawassasa i X-nitrola), przetrwało archiwum wszystkich odcinków.

 

W 2012 roku GrEger i Kirtan zaczęli planować powrót komiksu w formie ciągłej historii, opowiadającej jak bohaterowie zeszli się by ponownie wyruszyć w poszukiwaniu przygód. 

 

Drużyna
Poniższe postaci odgrywane są przez graczy, nad którymi czuwa apodyktyczny i sadystyczny Mistrz Gry, będący zarazem twórcą historii, w jakiej odegrać muszą swą rolę.

Krasnolud
char_kras
Klasa: Wojownik
Charakter: Neutralny zły
Znaki szczególne: Niska ogłada, duży pech we wszelkich rzutach kośćmi.
Opis: Krnąbrny gracz, będący utrapieniem każdego Mistrza Gry. Jako postać,  prostolinijny zachłanny krasnolud, nadrabiający retoryczne braki fizyczną siłą.

 

Nekromanta

Klasa: Nekromanta
Charakter: Praworządny zły
Znaki szczególne: Małomówny, posiada chowańca o imieniu Puszek.
Opis: jak mawia o sobie, jest ucieleśnieniem transcendentnej idei zła. W imię wyższych celów toleruje towarzystwo pozostałych członków drużyny, których uważa za nierozgarnięte, pomniejsze istoty.

 

Paladyn

Klasa: Paladyn
Charakter: Chaotyczny dobry
Znaki szczególne: Wysoka charyzma.
Opis: Charyzmatyczny, skrajny w poglądach szerzyciel dobra i pogromca szeroko rozumianego zła (w tym gnieżdżącego się wewnątrz drużyny).

 

Elfka
char_elfka
Klasa: Druidka / Łowczyni
Charakter: Neutralny
Znaki szczególne: Rozsądna
Opis: Mimo, że najtrzeźwiej myśląca, to najmniej doceniana w drużynie postać, dyskryminowana zarówno ze względu na płeć, jak i na rasę.

 

Niziołek
char_niziol
Klasa: Trubardur / Łotrzyk
Charakter: Neutralny dobry
Znaki szczególne: Niska żywotność, brak umiejętności bojowych
Opis: Nadany mu przez krasnoluda, pseudonim "N00b" dosyć trafnie oddaje sposób w jaki odnajduje się on w RPG-owym świecie. Naiwny i nieco bojaźliwy, jest jednak dobrą duszą w drużynie i nie tak bezużyteczną jak mogłoby się wydawać.

 

Udostępnij

Pomóż, udostępniając profil!

Facebook