Avatar użytkownika

Rotfl Playing Games - RPGowy komiks internetowy

0
patronów
0 
miesięcznie
7 885 
łącznie
0
patronów
0 zł 7 885 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Fundator eskapad drużyny

Jako jeden z regularnych fundatorów kolejnych wypraw, dostajesz wgląd do planów drużyny . Dobę przed oficjalną premierą odcinka, otrzymujesz e-mailem jego wczesną wersję.
20 zł miesięcznie
Pełnoprawny mieszkaniec świata RotflPG.

Twój RPG-owy avatar zostaje przeniesiony do uniwersum komiksu. Otrzymuje swój portret, a ten wraz z życiorysem postaci trafia do Galerii Patronów (https://rotflpg.com/galeria-patronow/).
50 zł miesięcznie
Wybierz 50 zł
5 dostępnych miejsc
Bohater niezależny spotkany podczas przygody

Twój avatar pojawia się w którymś z odcinków RotflPG, a może nawet w kilku.
100 zł miesięcznie
Wybierz 100 zł
3 dostępne miejsca
Zleceniodawca questa

Twój avatar zleca drużynie wymyślone przez Ciebie zdanie, co staje się jednym z odcinków nowych "kwiatków" z sesji.

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Rotfl Playing Games - RPGowy komiks internetowy w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

RPG-owy komiks internetowy inspirowany "kwiatkami z sesji" klasycznych gier fabularnych ich komputerowych odpowiedników oraz wszelkimi współczesnymi tworami w konwencji fantasy (książki, filmy, seriale itd).

CZEŚĆ!

 

Komiks Rotfl Playing Games powstał w 2005 roku, jako niewinny eksperyment na jednym z forów. Zainspirowany był przede wszystkim sesjami RPG, rozegranymi przez autorów jeszcze w liceum, głownie w systemach Warhammer i Earthdawn. Krótko później powstała strona internetowa, która zgromadziła kilkuset regularnych czytelników. W okolicach 2006 roku RotflPG stał się jednym z najpopularniejszych webkomiksów, w szczycie zainteresowania tym gatunkiem  w Polsce. RotflPG od tego momentu kilkukrotnie znikał z sieci, ale zawsze wracał dzięki rewelacyjnej fanbazie :) Obecnie komiks ma formę fabularnej opowieści, która rozpoczęła się w 2013 roku. Na stronie znajdziesz również wiekowe, krótkie tzw. “kwiatki z sesji” w formie krótkich pasków. 

 

Drużyna
Poniższe postaci odgrywane są przez graczy, nad którymi czuwa apodyktyczny i sadystyczny Mistrz Gry, będący zarazem twórcą historii, w jakiej odegrać muszą swą rolę.

Krasnolud
char_kras
Klasa: Wojownik
Charakter: Neutralny zły
Znaki szczególne: Niska ogłada, duży pech we wszelkich rzutach kośćmi.
Opis: Krnąbrny gracz, będący utrapieniem każdego Mistrza Gry. Jako postać,  prostolinijny zachłanny krasnolud, nadrabiający retoryczne braki fizyczną siłą.

 

Nekromanta

Klasa: Nekromanta
Charakter: Praworządny zły
Znaki szczególne: Małomówny, posiada chowańca o imieniu Puszek.
Opis: jak mawia o sobie, jest ucieleśnieniem transcendentnej idei zła. W imię wyższych celów toleruje towarzystwo pozostałych członków drużyny, których uważa za nierozgarnięte, pomniejsze istoty.

 

Paladyn

Klasa: Paladyn
Charakter: Chaotyczny dobry
Znaki szczególne: Wysoka charyzma.
Opis: Charyzmatyczny, skrajny w poglądach szerzyciel dobra i pogromca szeroko rozumianego zła (w tym gnieżdżącego się wewnątrz drużyny).

 

Elfka
char_elfka
Klasa: Druidka / Łowczyni
Charakter: Neutralny
Znaki szczególne: Rozsądna
Opis: Mimo, że najtrzeźwiej myśląca, to najmniej doceniana w drużynie postać, dyskryminowana zarówno ze względu na płeć, jak i na rasę.

 

Niziołek
char_niziol
Klasa: Trubardur / Łotrzyk
Charakter: Neutralny dobry
Znaki szczególne: Niska żywotność, brak umiejętności bojowych
Opis: Nadany mu przez krasnoluda, pseudonim "N00b" dosyć trafnie oddaje sposób w jaki odnajduje się on w RPG-owym świecie. Naiwny i nieco bojaźliwy, jest jednak dobrą duszą w drużynie i nie tak bezużyteczną jak mogłoby się wydawać.

 

Cele Autora

Koszty utrzymania strony
  • 50 zł miesięcznie
  • 50 zł brakuje
0%
Opłaty związane z utrzymaniem serwera, domen oraz przypisanych do nich programów (np. anty-spamowego). Przy tym progu komiks będzie sam się utrzymywał i autorzy nie będą musieli dopłacać do swojego hobby :)
Subksrybcja Photoshopa
  • 100 zł miesięcznie
  • 100 zł brakuje
0%
Przy tym progu, oprócz strony, autorowi zwracają się również koszty programu graficznego używanego do tworzenia komiksu, który w tej chwili użytkuje w formie płatnej, comiesięcznej subksrybcji.
Rozwój strony o płatne moduły
  • 200 zł miesięcznie
  • 200 zł brakuje
0%
Rozwój strony komiksu o moduły, które pozwolą ulepszyć jej funkcjonalość (nawigacja, interakcje, integracje z mediami społecznościowymi), szatę graficzną itd.
Nowa kampania!
  • 500 zł miesięcznie
  • 500 zł brakuje
0%
To już poziom, gdzie obok maitanance'u, komiks zwyczajnie zarabia, co wręcz zobowiązuje Twórcę do tworzenia nowej treści. W planach są nowe assety oraz nowa opowieść z bohaterami RotflPG. Wymaga to jednak sporego nakładu pracy, a to znowuż czasu, o który jest dużo ciężej w pewnym wieku ;)

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Rotfl Playing Games - RPGowy komiks internetowy już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Radek MG
Radek MG
20 zł
Nieczuły Rrzewodnik
Nieczuły Rrzewodnik
20 zł
Anonimowy patron
50 zł
Maciej Tereszkiewicz
Maciej Tereszkiewicz
50 zł
Patryk Reczulski
Patryk Reczulski
10 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.