Różaniec na kierownicę

W Patronite od 25.02.2021

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie:

Liczba Patronów:

Zostań Patronem
Kup na prezent
0 patronów
0 miesięcznie
490 łącznie
Najważniejszym dla nas celem jest promowanie modlitwy różańcowej. Zanosimy naszych patronów do Boga wraz z ich rodzinami oraz intencjami, które noszą w swoich sercach. Naszym marzeniem jest to aby różaniec na kierownicę był dostępny również za granicami Polski.

O Autorze

HISTORIA POWSTANIA RNK

-„Mamusiu tata śpi. Poczytasz nam.”

Taki tekst często słyszy moja żona chwilę po tym jak moja kolej czytać dzieciom bajki na dobranoc. Film urywa mi się wyjątkowo szybko. Ilekroć nawet nie czuję się zmęczony to po chwili czytania  w pokoju z zagaszonym światłem robi mi się błogo i po  paru chwilach już odpływam.  Wiele razy w takich sytuacjach budzę się w środku nocy w krzywej pozycji i przechodzę do naszego łóżka. Sił na modlitwę osobistą w takich chwilach brakuje. Długi czas zastanawiałem się co z tym fantem zrobić, aż wreszcie natchnął mnie Duch Święty i powiedział bym zrobił różaniec na kierownicę.

Teraz staram się efektywniej wykorzystywać czas na modlitwę w drodze do pracy.  Czuję że jestem cały czas na początku tej duchowej drogi. Kiedyś usłyszałem tekst że dopóki walczysz jesteś zwycięzcą.  Zatem biorę się do walki. Niemal podczas każdej podroży samochodem próbuję wejść w tę duchowość. Sporo jeszcze przede mną. Ale nie poddam się bez walki.

Walki w życiu duchowym chrześcijan jest cała masa. Ta walka uświadamia mi, że to nie jest moje dzieło tylko naprawdę Boże dzieło, ponieważ na każdym kroku widzę i doświadczam jak szatan nie lubi różańca i podsuwa kolejne przeszkody. Tu wymienić mogę kilka:

 • klęska urodzaju w pracy odciągająca od produkcji wieczorem
 • pękający pasek do maszyny SINGER
 • zbity w dziwnych okolicznościach monitor
 • wieszający się program w komputerze, który do tej pory nigdy się nie zawieszał.
 • ginące przesyłki kurierskie

Praktycznie przy każdej nowej czynności zdarza się jakaś kłoda pod nogami. Wiem jednak że nie poddam się bez walki.

Jeśli Tobie również brakuje czasu lub sił na modlitwę wieczorną lub być może po prostu podróżujesz autem pragnę Ci z całego serca zarekomendować modlitwę różańcem lub choćby tylko jedną dziesiątką za kierownicą.

Marek Kosykowski

kierownik projektu


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Adam Kołakowski
Adam Kołakowski
Próg: 50 zł
Różaniec na kierownicę
Różaniec na kierownicę
Próg: 30 zł