Runandtravel.pl

W Patronite od 29.09.2020

Ranking Autorów

Miesięczne wsparcie: 634

Liczba Patronów: 558

Zostań Patronem
Kup na prezent
34 patronów
863 miesięcznie
Biegowa piona!
To my :) Monika Bartnik i Andrzej Gałązka. 6 lat temu z pasji do biegania, podróżowania i pisania stworzyliśmy portal www.runandtravel.pl i od ponad 2 lat tworzymy Magazyn on line „Runandtravel.pl”. Znajdziesz u nas solidną dawkę biegowych, outdoorowych i podróżniczych inspiracji!

O Autorze

Jeżeli tu jesteście, to jest duża szansa, że już nas znacie, a nasz portal www.runandtravel.pl oraz Magazyn on line „Runandtravel.pl” towarzyszą Wam w planowaniu kolejnych biegowych podróży. 

Jeżeli jeszcze nas nie znacie, najwyższa pora to zmienić! Czeka na Was solidna dawka biegowych, outdoorowych i podróżniczych inspiracji!

Zajrzyjcie na portal oraz do poprzednich wydań naszego Magazynu (link do poprzednich wydań: http://runandtravel.pl/jesien-zima-wiosna-lato-szukaj-nie-tylko-biegowych-inspiracji-w-naszym-magazynie/ ) i zostańcie z nami na dłużej!

Dodajcie do „ulubionych”:

------------------------------------------------

O CZYM PISZEMY?
 
Prezentacje najciekawszych biegów w Polsce i na świecie | Praktyczne wskazówki i porady | Relacje biegaczy | 

 • Piszemy o biegach na całym świecie – zarówno tych największych i najbardziej znanych, jak i o biegach kameralnych w pięknych okolicznościach przyrody, które wyszukujemy specjalnie dla Was. 
 • Przeczytacie również relacje biegaczy z ich biegowych - zarówno polskich, jak i zagranicznych - podróży. Wy oczywiście również taką relację możecie u nas opublikować. 
 • Jeśli szukacie szerszego kontekstu, zajrzyjcie do naszego Magazynu on line. Przeczytacie w nim m.in. porady od biegaczy, praktyczne wskazówki, m.in. jak dojechać na bieg, gdzie spać, co zjeść, co zobaczyć przy okazji wyjazdu... W końcu jesteśmy nie tylko „run”, ale i „travel”!

Wywiady z interesującymi ludźmi z biegowego świata...    

 • Rozmawiamy z najlepszymi biegaczami nie tylko z Polski, ale i z całego świata. Na łamach naszego portalu i Magazynu ukazały się wywiady m.in. z Emelie Fosrberg, Courtney Dauwalter, Mirą Rai, Mimmi Kotką, Katarzyną Solińską, Lucą Papi, Johnem Kelly, Pablo Villa, Nahuelem Passeratem, Piotrem Uznańskim... I nie jest to nasze ostatnie słowo!
 • Na łamach naszego Magazynu gościli również m.in. Ian Corless, jeden z najlepszych biegowych fotografów, Jose Antonio de Pablo, jeden z najbardziej znanych biegowych konferansjerów, znany pod pseudonimem Depa czy też Max Romey, rysownik i fotograf znany ze świetnych sesji i produkcji filmowych dla marki Salomon. Nie brakuje również rozmów z trenerami, dietetykami, psychologami sportowymi... 
 • Lista osób, z którymi chcielibyśmy porozmawiać i dostarczyć Wam kolejną dawkę wiedzy i inspiracji cały czas rośnie :) 

Akcje specjalne. Motywujemy i inspirujemy!  

 • Regularnie na łamach portalu i w naszych social mediach organizujemy akcje, których celem jest inspirowanie i motywowanie.  
 • Stałym punktem programu stała się już coroczna fejsbookowa akcja „Nasi na UTMB”, podczas której kibicujemy on line polskim biegaczom startującym w największym i najbardziej popularnym festiwalu biegowym na świecie. Kibicujemy również podczas innych imprez - wszędzie tam, gdzie ruszacie na biegowe trasy. Potrafimy zarwać pół nocy, żeby śledzić przesuwające się na mapie czerwone kropki :)  
 • Akcja „Indywidualny Projekt Biegowy” - zainicjowana na początku pandemii z powodu braku zorganizowanych zawodów biegowych - jest z nami już kolejny miesiąc i wierzymy, że pandemia szybko minie, a akcja zostanie z nami już na zawsze. W planach mamy kolejne inicjatywy, dzięki którym - mamy nadzieję - będziecie realizować swoje biegowe marzenia:) 

Rozdajemy pakiety startowe!

 • Lubimy dla Was zbierać informacje o zagranicznych biegach... Ale jeszcze bardziej lubimy Was na te biegi wysyłać! Dzięki współpracy z organizatorami, przekazujemy naszym Czytelnikom pakiety startowe. Tak właśnie powstała instytucja „Wysłannika" Runandtravel. Dołączcie do naszego czytelniczego grona, może i Was kiedyś gdzieś „wyślemy” :)

Biegowe nowości sprzętowe

 • Buty i zegarki same nie biegają, ale... niech pierwszy rzuci kamieniem ten, co nigdy nie spędził chociaż kilku chwil na przeglądaniu biegowych nowinek sprzętowych :) Na naszym portalu i w Magazynie znajdziecie więc również prezentacje produktowe, recenzje, testy, ciekawostki z rynku.

Nie samym bieganiem... 

 • Góry, wspinanie, skitury, wyprawy rowerowe, zwiedzanie przy okazji wyjazdów na biegi... Biegacze to osoby niezwykle aktywne, ciągle szukające nowych wyzwań i nowych sposób spędzania wolnego czasu. Wychodzimy więc również poza biegowy świat. 

------------------------------------------------

JAK WYGLĄDA NASZA CODZIENNA PRACA? 

Żeby dostarczać Wam najświeższe informacje i kolejną porcję inspiracji, pracujemy codziennie. Praca nad tworzeniem portalu www.runandtravel.pl i bezpłatnego Magazynu on line „Runandtravel.pl to więcej niż etat. Z jedną - wcale nie taką małą - różnicą... Nie mamy pracodawcy :( Nasz portal powstał z pasji, a nie w oparciu o biznesowy brief. I to właśnie pasja napędza nas do pracy każdego dnia.

Jak więc wygląda nasza codzienna praca w praktyce?

 • Dzień rozpoczynamy od przeglądu „internetowej prasy” w poszukiwaniu ciekawych newsów, które mogłyby Was zainteresować.
 • Kontaktujemy się z biegaczami, którzy planują starty po to, żeby móc o tym napisać w naszych social mediach i kibicować on line. Może kiedyś kibicowaliśmy i Tobie :)
 • Przeglądamy kalendarze biegowe z całego świata, wyszukujemy nowe biegi, kontaktujemy się z organizatorami, zbieramy i tłumaczymy informacje, redagujemy teksty i publikujemy je na portalu. Potem udostępniamy materiały w naszych social mediach oraz na grupach biegowych na Facebooku. 
 • Na bieżąco w social mediach przekazujemy informacje o biegach - starcie zapisów, opłatach itp..
 • Opracowujemy i publikujemy informacje prasowe przesyłane przez organizatorów polskich biegów.
 • Odpowiadamy na messengerze i mailowo na pytania Czytelników dotyczące biegów i wyjazdów na biegi. Mamy nadzieję, że nikogo nie zostawiliśmy bez odpowiedzi :)
 • Planujemy kolejne wydania naszego bezpłatnego Magazynu on line – układamy listę tematów - piszemy teksty, zamawiamy relacje biegaczy o ich biegowych podróżach, wybieramy zdjęcia, wyszykujemy ciekawych rozmówców - układamy pytania, nagrywamy rozmowy, potem je przepisujemy i tłumaczymy (jeżeli dotyczą zagranicznych rozmówców), redagujemy. Na koniec wszystko składamy i kolejne ponad 100 stron gotowe!
 • Z biegaczy i dziennikarzy kilka razy w roku zamieniamy się wolontariuszy, więc możecie nas spotkać w biurze zawodów przy wydawaniu pakietów czy też na punkcie odżywczym. Jeżeli wpadniecie np. na Maraton Wigry, to na pewno się spotkamy!

------------------------------------------------

JAKO TO WSZYSTKO SIĘ ZACZĘŁO? 

Czy można tworzyć portal i Magazyn o bieganiu samemu nie biegając? My sobie tego nie wyobrażamy! W naszym przypadku zaczęło się niewinnie, od 10 km w ramach Orlen Warsaw Marathon w kwietniu 2013 roku. Potem – we wrześniu 2013 roku - był pierwszy półmaraton w ramach Danske Bank Vilnius Marathon. I to właśnie na Litwie, biegnąc przez wszystkie dzielnice Wilna i zwiedzając miasto w biegu, pomyśleliśmy - „A może stworzyć portal, w ramach którego będziemy prezentować najciekawsze biegi w Europie i na świecie? Pokazywać, że dzięki bieganiu można poznawać świat, inspirować do biegania i podróżowania? Takie run & travel?”. I zaczęło się... Szukanie ciekawych imprez biegowych, przygotowywanie artykułów i prezentacji biegów... Niespodziewanie dzięki naszym kontaktom otrzymaliśmy zaproszenie na biegową podróż do Izraela. "Przyjedźcie, przebiegnijcie i dopiero opiszcie swoje wrażenia.” Nie pozostało więc nam nic innego jak uruchomić portal, spakować walizki i ruszyć w nasze pierwsze świadome „run & travel”.

28 lutego 2014 roku wystartowaliśmy w półmaratonie w ramach Samsung Tel Aviv Marathon. Biegowa podróż przez izraelskie miasto – z której relację możecie przeczytać tu > https://bit.ly/2HlZY4Q - była również początkiem naszej biegowej podróży w ramach portalu www.runandtravel.pl, która trwa już od ponad 6 lat... Mamy nadzieję, że dzięki Wam będziemy mogli co roku pisać o kolejnych rocznicach :) 

Jeśli chcesz wspierać naszą działalność w ramach portalu i Magazynu zostań naszym Patronem. Skorzystaj z jednej z opcji patronatu dostępnych w panelu obok.

Twoje wsparcie w ramach Patronite doda nam energetycznego kopa i pozwoli nadal rozwijać portal oraz Magazyn i poświęcać jeszcze więcej czasu w ciągu dnia na tworzenie dla Was atrakcyjnych, inspirujących treści.
 


Ryzyko
Ryzyka - o czym należy pamiętać?

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę:

 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować swoich celów (np. nie zbierze odpowiedniej kwoty, która pozwoli mu na realizację zamierzeń).
 • Ryzyko związane z tym, że Autor może nie zrealizować nagród, opisanych w progach (np. wysłanie pocztówki).
 • Autor może zmienić charakter swojej działalności, co może sprawić, że zmieni się Twój sentyment w stosunku do niego/niej (ludzie się zmieniają).
W jaki sposób Patronite stara się minimalizować te ryzyka:
 • Patronite weryfikuje tożsamość każdego z Twórców, zanim pozwoli na wpłacanie pieniędzy na jego cel. Zabezpieczamy także progi, które zostały wykupione przez Patronów - ich edycja jest możliwa jedynie po uzyskaniu zgody administratora serwisu.
 • W sytuacjach spornych działamy jak mediator między Twórcą a Patronem.
 • Monitorujemy działalność Autorów, zarejestrowanych na Patronite, starając się w jak najszerszym stopniu zapobiegać wystąpieniu czynników ryzyka, o których wspominamy powyżej.
 • Uruchomiliśmy specjalny formularz zgłoszeń nadużycia - mamy również aktywnie działającą grupę wsparcia Autorów, która pomaga nam w walce z ewentualnymi nadużyciami.

Jednak zanim zdecydujesz się na wsparcie Autora, weź pod uwagę, że w przypadkach spornych ewentualny zwrot pieniędzy może być obarczony znacznym ryzykiem.

Zgłoś użytkownika
Zostań Patronem
Kup na prezent
Najnowsi Patroni
Janusz Raczyc
Janusz Raczyc
Próg: 100 zł
Grzegorz Baran
Grzegorz Baran
Próg: 7 zł
Paweł Andrzejewicz
Paweł Andrzejewicz
Próg: 49 zł
Edyta Rychcik-Zygadło
Edyta Rychcik-Zygadło
Próg: 25 zł
Wojtek Weinert
Wojtek Weinert
Próg: 25 zł