Avatar użytkownika

Sebastian Kotlarz

4
patronów
140 
miesięcznie
3 410 
łącznie
4
patronów
140 zł 3 410 zł
miesięcznie łącznie

Progi wsparcia

10 zł miesięcznie
Bardzo serdecznie dziękuję za wsparcie mnie w realizacji moich marzeń.
30 zł miesięcznie
Ta kwota jeszcze bardziej przybliża mnie do wymarzonego celu. Bardzo dziękuję :-)
50 zł miesięcznie
Dzięki Państwu wymarzony przez mnie cel jest coraz bliżej. Bardzo dziękuję :-)

Kup wsparcie na prezent!

Podaruj znajomemu subskrypcję Autora Sebastian Kotlarz w formie kuponu podarunkowego.

Zobacz jak działają kupony
Kup na prezent

O autorze

Nazywam się Sebastian Kotlarz. Urodziłem się w 1976 r. we Wrocławiu. Kocham historię ziemi, na której mieszkam oraz uwielbiam o niej opowiadać. Bliskie są mi słowa Seneki Młodszego o tym, że "ojczyznę kocha się nie dlatego, że wielka, ale dlatego, że własna".

Od bardzo wielu lat interesuję się historią Ziemi Kąckiej. Wraz z Towarzystwem Przyjaciół Smolca zacząłem prowadzić spacery historyczne po różnych miejscowościach związanych z naszą gminą. Pierwszą historyczną broszurę o historii Smolca wydałem, wraz z Anną Katarzyną Jankowską i Grzegorzem Stasikiem, już w 2008 r. W 2016 r. wraz z Izabelą Różowiec wydałem książkę pt. "Smolec wczoraj i dziś. 1316-2016". W 2021 r. przetłumaczyłem i opatrzyłem przypisami książkę Angeli von Wallenberg-Pachaly pt. "Mała baronówna. Dzieciństwo na smoleckim zamku". W 2022 r. założyłem na YouTube własny kanał pod nazwą "Z kąta w kąt - tajemnice Ziemi Kąckiej". Poniżej znajdziecie Państwo relację z ostatniego spaceru historycznego. Regularnie biorę udział w spotkaniach lokalnych historyków. W 2020 r. przyczyniłem się do postawienia w Smolcu pomnika Polaków zamordowanych w 1944 r. na Wołyniu. Od tamtej pory co roku współorganizuję tam obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W przyszłości chciałbym również upamiętnić Żydów mieszkających przed 1939 r. w Ziemi Kąckiej oraz polskich pionierów, którzy przybyli tutaj w 1945 r. 

Cele Autora

Sadków był rajem. Wspomnienia rodziny von Rothkirch
  • 15 000 zł
  • 11 590 zł brakuje
22%
Chciałbym wydać książkę pod tytułem "Sadków był rajem. Wspomnienia rodziny von Rothkirch". Te środki zostaną przeznaczone na wszelkie działania związane z wydaniem i promocją książki.

Dołącz do grona Patronów!

Wesprzyj działalność Autora Sebastian Kotlarz już teraz!

Zostań Patronem

Najnowsi Patroni

Anna Miś
Anna Miś
30 zł
Ewa i Konrad
Ewa i Konrad
50 zł
Monika Kwil-Skrzypińska
Monika Kwil-Skrzypińska
30 zł
Borys  Błaut
Borys Błaut
30 zł
Agnieszka Drożdżewska
Agnieszka Drożdżewska
30 zł

Chcielibyśmy Cię poinformować o ryzykach, związanych z Twoim zaangażowaniem finansowym. Przekazując środki na realizację pasji Twojego ulubionego Twórcy prosimy, abyś wziął/wzięła pod uwagę kilka kwestii.